Anasınıfında farklı çalışmalarla düşüncelerinize anlam katın

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Anasınıfında farklı çalışmalarla düşüncelerinize anlam katın
Anasınıfı etkinlikleri her anlamda öğrencilerin gelişimine destek olucu niteliktedir. Öğrencilerin düşünme becerilerini geliştirebilme açısından farklı etkinlik zincirlerinden faydalanmakta yarar vardır. Sizler için sunulan en etkili etkinlik zincirinden olan 3 boyutlu etkinlik yapabilme fırsatını yakalayabileceksiniz. Sizlerin de resim galerimde fark edeceğiniz üzerine bir nesneyi farklı boyutlarda görebilme fırsatını sunan 3 boyutlu çalışmalar sergilemeyi siz de isteyebileceksiniz.


3 boyutlu ürün sergilemek amacıyla girişimde bulunmanız durumunda benim önerilerim haricinde farklı 3 boyutlu ürün oluşumu da gerçekleştirebilirsiniz. Artık malzeme kullanımıyla gerçekleştirilen çalışmalar çok daha rağbet görse de kimi zaman da şekiller konusunda ya da uzay konusunda bilindik nesneleri boyutlandırma çalışmasında çocuklar çok eğlenebilmektedirler.

Öğrencilerin farklı anlamlarda kendilerini yetiştirmelerine imkan tanıyan bu etkinlikleriniz ile ileriki yaşantıda da olumlu yönde gelişim kaydettirebilme imkanı yakalayabilirsiniz. Mesela öğrencilerin sayısal olduğu kadar sözel derslerde de fazlasıyla başarılı olabilme şansını yakalama imkanları geliştirebilmelerine destek olabilirsiniz.

Öğrencilerin sosyal alanda gelişmeleri kadar eğitimsel anlamda da ileriki yaşantılarını geliştirebilmelerinde anasınıfının önemi büyüktür. Bu yeteneği geliştirebilen bir öğretmen olma yolunda size önereceğim etkinlik zincirlerini deneyim çocukların gelişimini takip etme yolunda ilerleyebilirsiniz. Farklı etkinliklerden faydalanarak etkinliklerde matematiksel fen doğa zekasını geliştirip çocukların ilgi alanlarına yönelimine destek olabilirsiniz. Bir çocukta üç boyutlu düşünme yeteneğinin başlangıcı çocuktan çocuğa değişir. Akıl küpleri, solo test, can bağı düğümler, son taş, akıl oyunları sistemi gibi farklı oyuncaklarla düşünebilme becerilerini geliştirebileceğiniz çocuğunuz için farklı etkinliklerden faydalanabilirsiniz. Her farklı görünüm farklı bir düşünme becerisinde temel rolü üstlenebilir. Siz de bu farkındalığı yakalayabilmek adına farklı etkinliklerden faydalanmaya var mısınız?

IMG_3837.JPG
IMG_4528.jpg
maxresdefault (1).jpg
maxresdefault.jpg
 
Üst