1. nisan

  nisan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.165
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  isvicre

  Anestezi ilaçları acıyı artırabilir

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

  Bazı genel anestezi ilâçlarının ameliyat sonrası hissedilen acıyı arttırabileceği bildiriliyor. < Konu Resmi..>
  İngiliz yayın kuruluşu BBC’ye göre, dünya çapında yaygın olarak kullanılan ve zararlı olarak tabir edilen anestezi ilaçlarının sinirleri uyararak ameliyat bittikten çok sonra da iritasyona sebeb olabileceği kaydedildi.
  Proceedings of the National Academy of Sciences adlı uzmanlaşmış dergide yayınlanan araştırmanın, daha farklı ilaç seçimleri konusunda tetikleyici olabileceği bildiriliyor.
  Haberde, anestezi ilaçlarının seçiminin ameliyat sonrası acıların oluşmasında önemli bir belirleyici olduğu kaydedildi. (netgazete)


   
Anestezi ilaçları acıyı artırabilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. anestezi

  anestezi

  Anestezi (Narkoz), hastaların ağrı duymadan ameliyat olmasını sağlayan bir bilim dalıdır. Anesteziden korkmayınız. Anestezi, bayılmak değil kontrollü olarak bir anestezi uzmanı tarafından uyutulmak ve ameliyat bittikten sonra yine kontrollü olarak uyandırılmak demektir. Ameliyatınız süresince anestezi uzmanınız yanınızda olacak, solunum ve kalp başta olmak üzere tüm hayati...
 2. Anestezi

  Anestezi

  Kendinizi anestezi yaparken görmek,yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir. Kendinizi anestezi yaparken görmek,yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir.
 3. Acılar...

  Acılar...

  Zamanın birinde bir oduncu, ormanda odun keserken çalı arasında bir yılana raslamis. Elindeki baltayı kaldırıp yılanın başını vurmak üzereyken bir an göz göze gelmiş. Yaradana olan aşkı -yılan bile olsa- yaratılana yansımış ve yılanı vurmaya kıyamamış. Yılan da duygulanmış, dile gelmiş.Ey insanoğlu, sen bana kıyamadın, ben de sana bir iyilik edeceğim demiş.Bir kör kuyuya dalmış ve kaybolmuş....
 4. aşk acısına en iyi ilaç sizce ne arkadaşlar?

  aşk acısına en iyi ilaç sizce ne arkadaşlar?

  en iyi antidepresan hangisi aşk acısına antidepresan aşk acısına en iyi ilaç??

Sayfayı Paylaş