1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Ani ölüm getiren 10 gen bulundu

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Amerikalı araştırmacılar, ani ölüme yol açan 10 yeni gen keşfetti. Amerikan Johns Hopkins Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanları, ani ölüme yol açan 10 yeni gen keşfettiklerini ve başka bir genin de bu yöndeki etkisini doğruladıklarını duyurdu.

  Araştırmayı yapan ekibin başkanı Dan Arking, keşfedilen yeni genler için "Neredeyse yarısı, kalp biyolojisinde etkisi olduğunu kimsenin tahmin etmediği sürpriz genlerdi" dedi. Yeni buluşun özellikle ilaç üretimi konusunda yeni gelişmeler sağlayabileceği belirtiliyor.

  Dan Arking'in ekibi, geçtiğimiz ay Circulation adlı bir dergide ani kardiak ölümü riskini artıran bir gen bulduklarını duyurmuşlardı. Yeni araştırmayla ise "QT interval" olarak bilinen kalp kasılmalarını değiştirebilen 9 yeni gen daha keşfedilmiş oldu.

  Sürekli olarak "QT interval"i yaşayan hastaların, yüksek kardiak ölümü riski taşıdığı biliniyordu. Arking, kardiak ölümünü "Ani kardiak ölümü gerçek bir sorundur. İkinci şansınız olmaz" diyerek açıkladı.


  Uzmanlar, bir sonraki adım olarak bu genlerin oynadıkları rolü belirlemeye çalışacaklar. Arking de yeni bulguların, yeni ilaçlar üretilmesi için bir hedef olabileceğini kaydetti.

   
Ani ölüm getiren 10 gen bulundu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sigaraya bağımlı eden gen bulundu...

  Sigaraya bağımlı eden gen bulundu...

  Bilim adamlarından oluşan üç ayrı ekip tarafından yapılan araştırmalarda, sigara bağımlılığına neden olan, sigarayı bırakmayı zorlaştıran ve sonuçta akciğer kanserine neden olduğu düşünülen bir gen bulundu. Buluş, sigara alışkanlığının biyolojik nedenleri olduğu yönünde şimdiye kadar ortaya konulan en güçlü kanıtı oluşturuyor. Ancak buluş aynı zamanda, sigara bırakma tedavisi için de büyük...
 2. Sporda Ani Ölüm

  Sporda Ani Ölüm

  Yıllar içinde sporda ani ölüm vakaları; Türk kamuoyu gündemine yazılı ve görsel basında çıkan haberlerle geldi. Özellikle yıldız sporcularda görülen ani ölüm olguları daha çok ses getirdi. Yukarıda resimde verilen yıldız sporcuların hepsi ani ölüm sonucu yaşamlarını kaybettiler. Paintball oyununda 20 yaşındaki Sercan Cömert isimli gencin ölmesi ile sporda ani ölüm konusu yeniden gündeme geldi....
 3. çapkınlığa yol açan gen bulundu !

  çapkınlığa yol açan gen bulundu !

  çapkın erkekler çapkınlık çapkın erkek resimleri capkın Zaman çapkın zamanıı:DArtık genci yaşlısı hepsi çapkınlık yapıyor.Birtek erkekler yapmıyor tabi kadınlarda şaşırdı onlarda çapkınlık yapıyor.Bu çapkınların çapkın olmalarının nedenleri bulundu:D ÇAPKINLIĞA YOL AÇAN GEN BULUNDU ! Çapkınlığa yol açan gen bulundu Bilim adamları çapkınlığa yol açan hormonu buldu. Genetiğiyle oynanan...
 4. 10 gen nasıl çizilir

  10 gen nasıl çizilir

  ARkadaşlarım araştırmam için bana lütfen 10 gen nasıl çizilir yardımcı olur musunuz ?
 5. Muhabbet Kuşlarında Ani Ölüm

  Muhabbet Kuşlarında Ani Ölüm

  Muhabbet Kuşlarında Ani Ölüm nedeni nedir bu konuda da lütfen bilgi verin.

Sayfayı Paylaş