Ankara Etlik İhtisas Hastanesi iletişim bilgileri

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Ankara Etlik İhtisas Hastanesi iletişim bilgileri
Ankara Etlik İhtisas Hastanesi hastane randevu iptal Ankara Etlik İhtisas Hastanesi iletişim bilgileri Ankara Etlik İhtisas Hastanesi irtibat bilgileri Ankara Etlik İhtisas Hastanesi online randevu almak Ankara Etlik İhtisas Hastanesi randevu alma Ankara Etlik İhtisas Hastanesi randevu iptal etme Ankara Etlik İhtisas Hastanesi telefon numarası Ankara Etlik İhtisas Hastanesi ulaşım bilgileri hastane randevu alma Ankara Etlik İhtisas Hastanesi hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Merhaba Sevgili Melek'ler, bu sayfamızda sizlere Ankara Etlik İhtisas Hastanesi iletişim bilgileri kaynaklarını sunuyor ve randevu almak isteyenler için de Ankara Etlik İhtisas Hastanesi randevu alma aldığı randevuyu iptal etmek isteyenlerede Ankara Etlik İhtisas Hastanesi randevu iptal etme işleminin gerçekleşmesi için Ankara Etlik İhtisas Hastanesi telefon numarası sunuyoruz arkadaşlarım.

has7-265.jpg

Ankara Etlik İhtisas Hastanesi
Hastane Adı: Ankara Etlik İhtisas Hastanesi
Telefon: (0312) 567 20 00
Faks: (0312) 323 42 70
Adres: Halil Sezai Erkut Caddesi, Etlik
İl: Ankara
İlçe: Keçiören
Web Adres: www.etlikihtisaseah.gov.tr

19.01.2005 tarihinde çıkan yasayla 19.02.2005 Sağlık Bakanlığına bağlanarak “Sağlık Bakanlığı Ankara Etlik İhtisas Hastanesi” adını almıştır. Hastanemiz daha önceleri “Etlik İhtisas Hastanesi” olarak “deneyimli” uzman kadrosu ile sadece belli bazı branşlarda hizmet sunarken, 2008 haziran ayı itibariyle T.C. Sağlık Bakanlığı Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birleşmiş ve “Etlik Ek Hizmet Binası” adıyla hizmet vermeye başlamıştır. 2. basamak uzman hastanesi olarak çalışan klinikler de bu münasebetle “ Klinik Şefliği” statüsüne yükseltilmiştir.

Dolayısıyla hemen hemen her klinik “eğitim ve araştırma” yapma ve ihtisas verme olanaklarına sahip hale getirilmiştir. Böylelikle hastanemiz tarihinde 2008 temmuz ayından itibaren pek çok dalda hem rutin hasta tetkik ve tedavi hizmetini eskiden olduğu gibi sürdürmektedir ve hem de ilk kez eğitim ve araştırma yapma özelliği ile çağdaş yenilikçi bilimsel çizgiye yükselme fırsatını elde etmiş olmaktadır. 19 Şubat 2009 tarihinden itibaren de hastanemiz T.C. Sağlık Bakanlığı Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında yeni ve bağımsız bir hastane statüsüne kavuşturulmuştur.

Hastanemizin Başhekimliği’ne Prof. Dr. Sayın Murat BOZKURT getirilmiştir. 15.12.2010 tarihinde Başhekimlik düzeyinde bir görev değişikliği gerçekleşmiştir. Prof. Dr. Sayın Murat BOZKURT Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine atanmıştır. Yerine Hastenemiz Başhekimliği'ne ise Prof. Dr. Sayın Ali ÇOŞKUN atanmıştır. Yönetim şeması ise sitemizde mevcuttur.

ÇEVRE ve FİZİKİ YAPISI

Arsa alanı 271 000 m² olup kapalı alan yaklaşık 28 000 m²’dir. 8 katlı ana binası, diyaliz, merkez laboratuvarı, idari bina, arşiv ve Batıkent semt polikliniği, Şentepe semt polikliniği ve ısı merkezi ek binalarıyla Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

KLİNİK, POLİKLİNİK, AMELİYATHANE ve DİĞER ÜNİTELER HAKKINDA BİLGİLER:

Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dahili dallar olarak genel dahiliye, nefroloji-hemodializ, kardioloji, nöroloji, gastroenteroloji, enfeksiyon hastalıkları, psikiatri, fizik tedavi ve rehabilitasyon, cildiye, çocuk, göğüs hastalıkları, hematoloji, immünolojide hizmet sunmaktadır. Cerrahi branşlar ise aneztezi ve reanimasyon, ortopedi ve travmatoloji, beyin ve sinir cerrahisi, genel cerrahi, kardiovasküler cerrahi, kulak-burun ve boğaz, üroloji, göz, plastik cerrahi ve transplantasyondur. Hastanemizde ayrıca br diş polikliniği de vardır.

Diğer ünitelerimiz ise doku laboratuvarı , endoskopi ünitesi, Holter ünitesi, hormon laboratuvarı, kan bankası, aferez ünitesi, koroner anjiografi ünitesi, sistoskopi ünitesi ve solunum fonksiyon test üniteleridir.

Her bir klinikde yaklaşık yatak sayısı 20 olup hastanenin aktif yatak sayısı 401’dir. Hemen her klinikde banyo-tuvalet, T.V. ve mini buzdolabı ile refakatçin de rahat edebileceği ek konforlara sahip bir adet özel oda mevcuttur. Diğer odalar ise “2” şer kişilik olup klinik içinde hastalar için banyo ve tuvaletler bulunmaktadır. Klinikde, ayrıca, uzman doktor odaları, asistan ve seminer doktor odaları, hemşire ve sorumlu hemşire odaları ile muayene ve pansuman odaları mevcuttur. Sadece tıbbi açıdan değil aynı zamanda otelcilik hizmetleri açısından da diğer pek çok devlet ve eğitim-araştırma hastanelerinde olmayan özelliklere sahiptir.Her klinik her gün en az bir uzman nezaretinde asistanlarla poliklinik hizmeti vermektedir. Cerrahi yaklaşım gerektiren hastalar klinik şefi nezaretinde günlük poliklinik konseyleri sonucu, genelde aynı gün yatırılabilmektedirler. Yine hemen her gün ameliyat yapma olanağına sahip olan cerrahi dal kliniklerde, ameliyatlar klinik şefinin de bizzat yer aldığı uzman ve asistan kadrosuyla yapılmaktadır. Geceleri ise bazı kliniklerde hem uzman ve hem de asistan nöbet tutarken bazı kliniklerde ise devamlı “icap” nöbeti tutan uzmanlar bulunmaktadır.

Geri