gebe
 1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.580
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  ANKARA Harikalar Diyarı (Masal Adası)

  Konu, 'Adım adım Türkiye' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Türkiyenin en büyük parkı olan Harikalar Diyarı, Başkent ve yakın çevresine hizmet veren 1 milyon 300 bin metrekarelik alanıyla aynı zamanda Avrupanın da en büyük kentsel parklarından biri. Yaklaşık olarak 771 bin metrekaresi yeşil alan, 330 bin metrekaresi yol ve meydanlar, 40 bin metrekaresi otopark alanı, 67 bin metrekaresi yapı alanı, 92 bin metrekaresi su alanları olarak yapılan Harikalar Diyarı içinde çocuklar için 25 bin metrekarelik bir alana kurulmuş Masal Adası var. Özel bir peyzaj ve ışıklandırma sistemi ile yapılan Masal Adasında çeşitli masal kahramanlarının kendi mekanlarında canlandırıldığı ve filmlerinin oynatıldığı 12 cep sineması bulunuyor.
  Harikalar Diyarında ayrıca , 2 bin 800 metrekare alan içersinde bulunan 550 kişilik 1 büyük ana salon ve 2 yan salondan oluşan modern nikah salonu, göl ve 5 bin kişilik yarı açık göl anfisi, kıyı çay bahçesi, Anadolu mutfağının örneklerinin sunulduğu Anadolu Sofrası Lokantası, deniz ürünleri lokantası, fast food merkezleri, büfeler, su depoları, büyük bir yönetim binası, 350 kişilik modern bir toplantı salonu, sergi, sinema ve tiyatro salonları, futbol, basketbol, voleybol, hentbol sahaları, özürlülerin de yararlanabileceği açık ve kapalı yüzme havuzlarının bulunduğu spor kompleksleri, kır kahvesi, kafeteryalar, fitness center, piknik alanları, otoparklar, bisiklet, yaya yolları ve 771 bin metrekarelik geniş bir yeşil alan bulunuyor.

   
ANKARA Harikalar Diyarı (Masal Adası) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. masal diyarı

  masal diyarı

  ankara masallar diyarı ankara masal diyarı melek masalları
 2. masallar diyarı

  masallar diyarı

  masalar diyarı masalar diyari masal diyarı doğa ile ilgili masallar Bu resim otomatik ufaltılmıştır. Büyütmek için Tıklayınız. 800x600.
 3. Ankara harikalar diyarını gördünüzmü?

  Ankara harikalar diyarını gördünüzmü?

  Ankara harikalar diyarı kızlar çocuklar buraya bayılıcak. İnsanın çocuk olası geliyor valla :)
 4. Masal Diyarlarına Yolculuk

  Masal Diyarlarına Yolculuk

  Hadi meleklerim gelin sizlerle masal diyarlaına yolculuğa çıkalım. Gerçek hayatın stresi, sıkıntısı, hepsini bir köşeye atıp bu masal gibi resimlerde kaybolalım.

Sayfayı Paylaş