1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    601
    Ödül Puanları:
    0

Ankara Yöresel Yemekleri

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

ankara yöresel yemekleri ankaranın meşhur yemekleri ankara et yemekler Ankaranın Yöresel Yemekleri,Ankara, Ankaranın meşhur yemekleri, Ankara yemekleri,
    Başkent Ankara'nın yöresel yemekleri ve tariflerini paylaşıyorum kızlar..

Et Yemekleri: Ankara tavası alabörtme calla çoban kavurması ilişkik kapama orman kebabı patlıcanlı et sızgıç siyel siyer.

Pilavlar: Bici bulgur pilavı oğmaç aşı pıtpıt pilavı.

Köfteler: Kadınbudu köfte mucirim köftesi yumurtalı köfte tohma tiritli köfte.

Dolmalar: Efelek dolması mantı şirden dolması (bumbar) yalancı dolma yaprak dolması.

Börekler - Çörekler: Altüst böreği ay böreği bohça böreği entekke böreği hamman kol böreği papaç pazar böreği tandır böreği yalkı.

Yemekler: Carcıran bici aşı çılbır çırpma göçe ***er kaile keşkek yemeği köremez mıhlama omaç papara saz tamtak tiridi topaç.

Hamur İşi Yemekler: Bazlama cızlama gözleme nevizme öllüğün körü su böreği.

Tatlılar - Kompostolar: Ayva boranası baklava bırtlak daşlak ekir fıslak höşmerim karga beyni kar helvası kaygana köyter omaç perçem saraylı tiltil helvası tuhafiye zerdali boranası zerdali hoşafı. kabak tatlısı
    Ekmekler: Bazlamacın bezdirme gizleme çerpit ebem ekmeği kartalaç kömbe kete saçkıran şerit

Ankara Yöresel Yemekleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yozgat yöresel yemekleri

Yozgat yöresel yemekleri

yozgat yöresel yemekleri yozgatın yöresel yemekleri yozgat meşhur yozgatın meşhur şeyleri Yöre beslenmesi büyük ölçüde buğday ürünlerine, unlu yiyeceklere dayanmaktadır. Bulgur, yarma ve düğürcük hemen hemen her türlü yemeklerde ve çorbalarda kullanılır. En önemli yemekleri, Arabaşı, Madımak, Testi Kebabı ve Yozgat Tandır Kebabıdır. Yozgat'dan Yemek Tarifleri Arabaşı Malzemesi : Hamur...
  2. Rize Yöresel Yemekleri

Rize Yöresel Yemekleri

Rizeli melekler eminimki bu tariflerin çoğunu biliyordur...Benim gibi bilmeyenler için Rizeye özgü yemek tarifleri... Çorbalar Korkoto Çorbası ve Ayran Çorbası Korkoto Kırılmış mısır Malzemeler İki su bardağı korkoto, Bir su bardağı ayran, İki çorba kaşığı tereyağı Yapılışı Önce korkoto suya atılır, ayran ve tuz katılır, tereyağı konup pişirilir. Günümüzde; salça tereyağında...
  3. Bolu Yöresel Yemekleri

Bolu Yöresel Yemekleri

Dünyaca ünlü aşçıların yetiştiği Bolu iline özgü yemek tariflerini paylaşıyorum kızlar... Bolu ili yemek yapmaya meslek edinmiş kişiler ile ünlüdür. Mengen'den yetişen aşçıların tarihi, padişah mutfağına kadar dayanmaktadır. Atatürk'ün aşçısı da Mengenlidir. Mengenli ustalar günümüzde bizim memleketimizde olduğu kadar diğer ülkelerde de tanınmaktadır. Her yıl yapılan Mengen Aşçılar...
  4. Bayburt Yöresel Yemekleri

Bayburt Yöresel Yemekleri

bayburt yöresel yemekleri yöresel yemekler bayburtun yemekleri bayburtun bayburt Bayburt'a özgü birbirinden leziz yemek tariflerini paylaşıyorum melekler... Kesme Çorbası Kullanılan malzemeler 200 gr. yeşil mercimek, 1 adet yumurta , 2 yemek kaşığı salça, 1 adet soğan (orta), 100 gr. yağ, 1 su bardağı un, yeterince su, tuz, dargın (istenirse) Hazırlanışı Un içerisine su, tuz ,...
  5. Düzce Yöresel Yemekleri

Düzce Yöresel Yemekleri

düzce yemekleri Düzce iline özgü yöresel yemeklerin yapılışını paylaşıyorum melekler.... Düzce ilinde yöresel yemekler olarak, Arnavut Böreği, Şıl Börek, Göbete ve Mantısı, Katlama, Sarı Burma ve Su Böreği, Boşnak Böreği ve Tatlısı, Gözleme, Höşmerim ve Tavuklu Keşkeği, Lepsi, Mamursa ve Halujları, Kara Lahana Yemeği ve Mısır Ekmeği sayılabilir Düzce bölgesinde köyden köye çeşitli...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş