Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Anksiyete Tedavisinde Bitkisel Tedavinin Önemi

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Anksiyete Tedavisi Bitkisel İlaçlar Depresyonun bitkilerle tedavisi
  Anksiyete Bitkisel Tedavi  Anksiyete tedavisi için uygulanabilecek bitkisel tedavileri sizlerle paylaşıyoruz melekler :)

  < Konu Resmi..>  Herkesin zaman zaman efkarlandığını söylemeye gerek yok.Bununla birlikte, depresyon şiddetini hiçbir şekilde yitirmeyen ciddi bir bozukluktur. Eğer depresyon haliniz sürekliyse, tedavisi için bir doktora başvurmanız gerekir. Bu arada, size yaran olacak bazı bitkiler de mevcuttur.

  Anksiyete Tedavisi ve Yaygın Anksiyete Bozukluğu Tedavisi İçin Bitkisel Öneriler. Anksiyete rahatsızlığında anksiyete ile birlikte görülen rahatsız edici hisleri yatıştırma durumunda doğal bitkisel ilaçların kullanımı az değildir.

  Anksiyete rahatsızlığı çoğu batı ülkesindeki en yaygın ruh sağlığı meselesidir ve anksiyetede bitkisel ilaç kullanımı son zamanlarda çok dikkat çekmektedir.

  Anksiyete rahatsızlığında daha az yan etki göstermeye meyilli olan bitkisel tedaviler, bağımlılık yapmaya daha az yatkındır ve tedavide yararlı etkileri bulunmaktadır.

  Mayıs papatyası (Chamomilla recutita)

  Sinir sistemi üzerin yatıştırıcı etkisi vardır. Amerika’da yapılan ve sonuçları Journal of Clinical Psychopharmacology dergisinde yayınlanan araştırma sonucuna göre standardize edilmiş papatya özütünün hafif – orta derecedeki endişe ve huzursuzluk durumlarında yararlı olabileceğine dair deneysel veriler saptanmıştır.

  Burada dikkat edilmesi gereken husus kullanılan bitkinin chamomilla recutita yani mayıs papatyası olmasıdır. Çünkü aktarlarda mayıs papatyası olarak papatya benzeri bitkiler satılmaktadır ve de bunların zehirli olma ihtimalleri bulunmaktadır.


  Melisa Bitkisi

  Melisa bitkisi özü hafif depresyon ve stresde kullanılan bir bitkidir. Sinir sistemini gevşetici ve uykuyu kolaylaştırıcı etkisi bulunmaktadır.


  Şerbetçi Otu (Humulus lupulus)

  Esas olarak bu bitkisel ilaç bir yatıştırıcıdır ve sık sık uykusuzluk ve sinirsel gerilimi tedavi etmede tesirini arttırmak için çarkıfelek bitkisi ile bir araya getirilir.

  Son zamanlarda yapılan bir Alman araştırması benzodiazepine bir alternatif olarak, şerbetçi otunun ve kedi otunun geçerli bir alternatif sağladığı sonucuna vardı. Alman Sağlık Bakanlığının bitkisel preparatların hazırlanması ve ruhsatlandırılmasından sorumlu E Komisyonu uykusuzluk için şerbetçiotunun kullanımına onay vermiştir.

  Sarı Kantaron (Hypericum perforatum)

  Sarı Kantaron depresyon ve anksiyete gibi sorunlarda kullanılmaktadır.

  Bu antidepresan bitkisinin hafif etkisi, tüm tıbbi bitkilerin en popülerlerinden biri olmasını doğuruyor ve anksiyete tedavisi üzerinde düşünüldüğünde en güvenilir bitkidir. Sarı Kantaron hafif bir sakinleştirici olmanın fazladan bir yararına sahiptir ve uykusuzluk tedavisinde yardımcı olabilir.

  Çarkıfelek (Passiflora incarnata)

  Çarkıfelek bitkisi uyku proplemleri, sinirlilik ve yaygın anksiyete bozukluğu sorunlarında kullanılmaktadır.

  Çarkıfelek sinir sistemi üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahiptir ve özellikle anksiyete ve uykusuzluk için önerilir. Anksiyete tedavisinde alışkanlık yapmayan şekliyle bilinir. Bu bitkisel ilaç tesirinde büyük ölçüde ılımlıdır ve valerian kullanmadan önce anksiyete ile birleşmişmiş uykusuzluk için düşünülmelidir.

  Bu bitkinin 400 farklı çeşidi olmakla beraber kullanılan tür Passiflora incarnatadır. İlaç hammaddesi olarak kullanılmaktadır. Tedaviye yönelik bu tür kullanılır. Diğer çeşitleri yetersiz veya etkisizdir.

  Tablet ve şurup olarak eczanelerde satılmaktadır.

  Çarkıfelek tek olarak kullanıldığı gibi şerbetçiotu, kediotu ve mayıs papatyası gibi bitkilerle kombine edilmiş ürünler de mevcuttur.


   
Anksiyete Tedavisinde Bitkisel Tedavinin Önemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anksiyete bozukluklarında tedavi

  Anksiyete bozukluklarında tedavi

  gebelikte anksiyete anksiyete ve hamilelik gebelik ve için şifalı bitkiler hamilelikte bozukluğu a) Davranış tedavisi. Özellikle fobi, panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk gibi rahatsızlıklarda uygulanan etkili bir tedavi şeklidir. Panik bozukluğunda ve agorafobide (yalnız başına dışarı çıkmaktan, kalabalık yerlere girmekten duyulan korku ) en etkili metot üstüne giderek alıştırma...
 2. Sedef hastalığı bitkisel tedavi

  Sedef hastalığı bitkisel tedavi

  suna dumankaya sedef hastalığı Sedef hastası kişiler için Suna Dumankaya'nın önermiş olduğu bitkisel formülü sizler için paylaşıyorum. Formül tamamen doğal bir formül arkadaşlar.Evde basit ama etkili malzemelerle kolaylıkla uygulayabilirsiniz Vücudunuzda ki sedefli bölgeyi limonla ovduktan sonra havuç yağı ve susam yağını eşit miktarda karıştırarak cildinize sürün. suna dumankaya
 3. Şeker hastalığı bitkisel tedavi

  Şeker hastalığı bitkisel tedavi

  şeker hastalığı bitkisel tedavi, tedavisi, ilaç, çözüm, Şeker hastalığına iyi gelen bitkisel ilaçlardan bilgiler sunuyoruz bu yazımızda siz Melek'lerimize. TEDAVİ Şeker hastalığı, bir beslenme hastalığıdır. Bu nedenle dengeli beslenmeye özen gösterilmeli, yani karbonhidrat-protein-yağ dengesi sağlanmalıdır. Yağsız süt, yoğurt, yağsız et, balık, yumurta, patates, hububat,...
 4. İktidarsızlık Bitkisel Tedavi

  İktidarsızlık Bitkisel Tedavi

  İktidarsızlık Bitkisel Tedavi son yıllarda bu sağlık sorunu için çok tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir; bunun nedeni bitkisel karışımların hem daha iyi sonuç vermesi hem de doğal ve sağlıklı olmasından kaynaklanmaktadır. İktidarsızlık Bitkisel Tedavi İçin Size Öneriler( kaynakca wikipedia) 1-Çakşır Yaprağı Suyu Bitkisel tedavide belki tahmini 700 yıldır altarnetif tıpta...
 5. Miyomlarda bitkisel tedavi yöntemi var mıdır?

  Miyomlarda bitkisel tedavi yöntemi var mıdır?

  Özellikle küçük olan (1 - 5 cm arası) ve herhangi bir şikayete neden olmayan myomlar hiçbir tedavi verilmeden gözlenebilir. Gözlem için ortalama 6 ay aralıklarla ultrasonografi yapılır ve myom büyüklüğündeki değişiklik karşılaştırılır eğer myom boyutlarında artma yoksa gözleme devam edilir, myom boyutlarında fazla artma varsa genellikle ameliyata karar verilir. 5 cm'den küçük myomlar için...

Sayfayı Paylaş