Anlamlı Sözler 2015

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Anlamlı Sözler 2015
en güzel anlamlı sözler, anlamlı sözler, özlü sözler
Son yıllar da sosyal paylaşım ağlarının başın da gelen facebook ve twitter da anlamlı sözler paylaşmak oldukça trend haline geldi. Yaşadığımız hayat boyunca hepimiz farklı çarpıcı olaylarla bazen yüzyüze geliriz. İçinde bulunduğumuz durumu ve ruh halimizi bir şekilde insanlarla paylaşmak ve bunu belli etmek isteriz. Burada devreye anlamlı sözler girerek bir nevi düşüncelerinizin tercümanı oluyor diyebilirim.
Sizler için en anlamlı özlü sözleri bu yazımız da paylaşıyoruz. Beğendiğiniz sözleri sizde kendi sayfanız da paylaşarak tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

anlamli-sozler.jpg

Sessizlik De Bir Çeşit Konuşma Sanatıdır. HAZZLİTT
  • İnsan Ne Kadar Az Düşünürse, O Kadar Çok Konuşur. MONTESQUIE
  • Her İnsanın Düşündüğünü Söylemeye, Her Dinleyenin De Ona Karşı Çıkmaya Hakkı Vardır. SAMUEL JOHSON
  • Söylediklerini Kabul Etmeyebilirim; Ama Söyleme Hakkını Ölünceye Kadar Desteklerim. VOLTAİRE
  • Konuşma, İnsanın Aklını Kullanma Sanatıdır. EFLATUN
  • Utangaçlık; İnsana Özgüvensiz Oluşundan Değil, Kişilikli Oluşundan Gelir..
  • cahillerle tartışırken bilgeler bile cehalete kapılır..
  • Gece midir insanı hüzünlendiren, yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? gece midir seni bana düşündüren yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen ?
  • Yastığımla uykumu baş başa bıraktım, sırf seninle yalnız kalabilmek için! Bu da yetmedi kendimi de bir kenara bıraktım şimdi burada yalnız sen varsın!!!
  • Sahip olduğunuz tek şey çekiçse, her şey çivi gibi görünmeye başlar. Abraham Maslow
  • Uyanınca uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyipte dönemeyince çaresizlikten çıldırtan. Hayatta sadece bir kez görülebilen harika bir rüyasın sen.
  • Seni sevmek acıların en büyüğü olsa gerek. Seni düşünürken gözyaşı dökmek yaşanabilecek en büyük sevgi demek.
  • Sen güllere özenme güller sana özensin Üzme tatlı canını sen güllerden güzelsin Sevgi kadar özgür, özgürlük kadar özelsin Gülüm sen her şeye değersin .
  • Bulutlara yükledim özlemimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi, Yağmurları yağdırdım gözyaşlarımla, Küçücük melekler gönderdim, Seni öpmeye gelmediler mi?
  • Bulutlar ağlamasa yeşillikler nasıl güler? Mevlana
  • Ağlamanın elbet gülmesi vardır. Katibi
  • Ağlamamak için her şeye gülerim. Beaumarchais
  • Yoksa; senin bu letâfetin, bu güzelliğin kalmayınca o, seninle düşüp kalkanlar, senden usanırlar.
  • Nefis, çok övülmesi yüzünden firavunlaştı. Alçak gönüllü, hor, hakir ol; ululuk taslama!
  • Dünyanın lütfetmesi ve yaltaklanması, hoş bir lokmadır, ama az ye. Çünkü ateşten bir lokmadır!
  • Sel akmağa başlar başlamaz önünü kes, yolunu bağla. Yoksa alemi perişan ve harap eder, her tarafı yıkar.
  • Dinleme ihtiyacı olmaksızın anlaşılan söz, ancak tamahsız ve ihtiyaçsız olan Allah’ın sözüdür.
  • Temiz şeyler temizlere aittir; pis şeyler de pislere.. kendine gel!
  • Maksada sabırla erişilir, aceleyle değil. Sabret, doğrusunu Allah daha iyi bilir.
  • Din ehlini kin ehlinden ayırt et; Hak’la oturanı ara onunla otur!
  • Ateş gizlidir, zevki meydanda. Dumanı sonunda meydana çıkar.
  • Hepimizde başkalarına katlanacak güç vardır. LA ROCHEFONCAULD
  • İki tür insan daima açtır. Biri bilimi arayan diğeri de parayı. CAT STEVENS
  • İnsan ancak anladığı şeyleri duyar. GOETHE
  • Küçük şeylere fazla önem verenler ellerinden büyük şeyler gelmeyenlerdir. EFLATUN
  • Bildiğimizi zannetmemiz öğrenmemizin en büyük düşmanıdır. DR.C.BERNARD
  • Vicdani tertemizdi çünkü onu hiç kullanmamıştı. S.LEC
  • İnsan uçurumun kenarına varmadan kanatlanmaz. KAZANCAKIS
  • Yarın bambaşka bir insan olacağım diyorsun. Niye bugünden başlamıyorsun? EPIKTETOS
  • Hayat yaşantı aramak değil kendimizi aramaktır. C.PAVESE
  • Her gece gecenin ıssızlığına değil, sensiz geçen geceye sarılıp uyuyorum. İyi uykular ay yüzlüm!
  • Ben her gece, gecenin karanlığında değil, gözlerinin karanlığında uyuyorum. Kara gözlüm iyi geceler.
  • Her gece olduğu gibi bu gecede uykusuzluğumun sebebi aşkım! Hasrettim! Özlemim! Nefesim iyi geceler.
  • Geceleri gözlerimden süzülen inci tanem iyi uykular.
  • Aşk acısı taşımayan yürek ya deliye aittir ya da ölüye. Hz.Mevlana
  • Ayna benim en iyi arkadaşımdır... Çünkü ben ağladığımda, o asla gülmez. Charlie Chaplin
  • Dibini görmediğin suya atlamadığın gibi, Sonunu bilmediğin sevgiye teslim etme kendini. Mevlâna
  • Kutsal kitapları okuyup anlamayan dindar, okuyup anlayan ateist olur. Nikola Tesla
  • Kendi ayıplarını, kusurlarını düşünmekten, başkalarının ayıplarını araştırmayana müjdeler olsun! Hadîs
  • Beni mutlu etmeye çalışma , benimle mutlu ol... J. Christophe
  • Parası olan pazardan, imanı olan mezardan korkmaz... N. Fazıl Kısakürek
  • Unutma , yokuş aşağı inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir... Dan Brown
  • Senin gibi birini değil , sadece seni aradım ben. Nicholas Sparks
  • Öyle kolay sanat değildir uyumak,onun uğruna bütün gün uyanık durmak gerek... F.Nietzsche
  • Mutlu mu olmak istiyorsun? Kimseden bir şey bekleme... *Bob Marley
  • Çünkü yarım kalmış bir hikayeden daha çok kanayan hiçbir şey yoktur. *Ece Temelkuran
  • Gitmiş olman hâlâ burada olmadığın anlamına gelmiyor. *Womb
  • Sanki tüm hayatım boyunca yanlış melodiyle dans etmiş gibiyim. *Friedrich Nietzsche
  • Tek bir kişiyi özlersiniz ve her yer ıssız gelir. *Lamartine
  • Tek bir dostunuz olsun; ama onu da iyi seçin. *Muriel Barbery

Geri