1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği

  Konu, 'Kadın ve Hukuk' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  anlaşmalı boşanma protokolü örneği anlaşmalı boşanma davası anlaşmalı boşanma davası dilekçesi örneği anlaşmalı boşanma davası ile ilgili bilgiler burada melekler. Hiçbir evlilik boşanmak için yapılmaz tabi ki, ancak bazı durumlar boşanmayı mecbur kılabiliyor melekler. Evlilik süreci içinde çiftlerin anlaşamaması ya da bir tarafın diğer tarafa uyguladığı maddi ve manevi baskılar sebebiyle de boşanmalar gerçekleşebiliyor. Herkes aradığı mutluluğu bulsun diyerek bugun kü konumuz olan anlaşmalı boşanma protokolü örneği, anlaşmalı boşanma davası dilekçesi örneği sizler için sunuyoruz..

  < Konu Resmi..>  Anlaşmalı Boşanma Protokolü

  ....... ile ....... aralarında karşılıklı olarak anlaşarak BOŞANMAYA

  karar vermiş olup iş bu protokol tanzim edilmiştir. Bu protokol gereğince ;
  1- ....... ile ....... karşılıklı olarak boşanmayı kabul ederler,

  2- .......'ta .......'ta bulunan her türlü şahsi eşyası ile çeyiz olarak getirmiş bulunduğu eşyalarının tümünü almış olup, eşya olarak başka alacağı olmadığını kabul eder. Aynı şekilde .......'ın da,.......'tan her hangi bir eşya alacağı yoktur.

  3- Boşanma sebebiyle her iki taraf birbirlerinden tedbir, yoksulluk nafakası veya her hangi bir şekilde maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmamaktadırlar.

  4- Taraflar yukarıda yazılı şartlarda anlaşmış olup, iş bu protokol ....... tarafından açılacak boşanma davasında anlaşmalı boşanmanın esası olarak Mahkemede delil
  olarak kullanılacaktır.

  İş bu protokolü okuduk, irademize uygun bulduk ve karşılıklı olarak imza altına aldık.  İmza İmza


   
 2. AV. GÖKHAN ARICAN

  AV. GÖKHAN ARICAN Moderator

  Kayıt:
  22 Aralık 2011
  Mesajlar:
  176
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  ANKARA
  İlk olarak; "anlaşmalı boşanma protokol örneği" başlığını kullanıp; anlaşmalı boşanma davası ile ilgili bilgilerin burada olduğundan söz etmişsiniz. Anlaşmalı Boşanma konusu " http://www.meleklermekani.com/kadin-ve-hukuk/204395-anlasmali-bosanma.html " linkli sayfada daha önce açılmıştır. Aynı konu ile ilgili birden fazla başlık karmaşadan başka birşeye yaramayacak ve yararlı da olmayacaktır. Kaldı ki; internetten kopyala/yapıştır yapılarak eklenen ve yukarıdaki gibi hukuken daha sonra kullanan kişinin başına iş açacak protokol örneklerini de lütfen sunmayınız.
   
Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anlaşmalı boşanmalara maaş bağlanmıyor

  Anlaşmalı boşanmalara maaş bağlanmıyor

  muvazaalı boşanma anlaşmalı boşanmalar muvazaalı boşanmalar sgk anlaşmalı boşanma yetim maaşını boşandıktan kaç gün sonra alınır Arkadaşlar şikeli yada anlaşmalı boşanarak önceki eşinden dul ya da ana babasından yetim aylığı almak isteyenlere bu maaş bağlanmaz. Reform sonrası kamu kurumları, bankalar, GSM operatörleri gibi kurumlardan SGK'ya bilgi akışı bu tür kötü niyetlilerin daha kolay...
 2. Boşanma protokolü örneği

  Boşanma protokolü örneği

  boşanma protokolü protokol örneği protokol örnekleri boşanma örneği protokolü Sevgili Melek'ler, bu yazımızda boşanma protokolü hakkında bilgiler sunuyor ve konu hakkında örnekler sunuyoruz sizlere. BOŞANMA PROTOKOLÜ 1.TARAF : VEKİLİ : 2.TARAF : VEKİLİ : HÜKÜMLER : 1- BOŞANMA HUSUSU : Her iki taraf da karşılıklı olarak boşanmayı kabul etmişlerdir. Evlilik birliğinin sona erdirilmesi...
 3. Anlaşmalı boşanma

  Anlaşmalı boşanma

  Evlilik en az bir yıl sürmüş ise, eşlerin birlikte başvurması ya da bir eşin diğerinin davasını kabul etmesi hâlinde, evlilik birliği temelinden sarsılmış sayılır. Bu hâlde boşanma kararı verilebilmesi için, hâkim tarafları bizzat dinler. Hâkimin, tarafların iradelerinin serbestçe açıklandığına kanaat getirmesi ve boşanmanın malî sonuçları ile çocukların durumu hususunda taraflarca kabul...
 4. Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

  Anlaşmalı boşanma davası dilekçesi

  anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer dilekçe örneği ve bu davanın nasıl açıldığı ile ilgili genel bilgiler içeren bir konunuz var mı teşekkür ediyorum ?
 5. Anlaşmalı Boşanmada Nafaka hakkında bilgi

  Anlaşmalı Boşanmada Nafaka hakkında bilgi

  Anlaşmalı boşanmada nafaka tespiti nasıl yapılıyor ? Sözleşmesi mi var ? Yata taraflardan erkek olanı " ben eşime bin tl ödemek istiyorum " gibi cümleler kurabiliyor mu ? Yani ben eşime boşandığım zaman vereceğim nafakayı mahkeme haricinde ( yüksek istiyorum çünkü ) kendim anlaşma yada sözleşme ile belirte biliyor muyum ? Bu nafaka olayında rakkam nasıl ve neye göre belirleniyor ?

Sayfayı Paylaş