1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Anlatımlı Kız Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  bebek yeleği nasıl yapılır bebek yeleği anlatımlı


  Sevgili melekler, çok şık bir kız bebek yeleği modeli ile karşınızdayız :) Üzerinde gül motifleri bulunan bu yeleği örerken haraşo örgü ve ajur örgü teknikleri kullanılıyor. Şimdi bu bebek yeleği nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim :)


  [​IMG]


  Yeleğimize başlarken öncelikle 71 ilmek ile başlıyoruz ve beş sıra haraşo örüyoruz. Daha sonra kenarlardan 6 ilmek haroşe iki ilmek düz şişimize bir dolayıp ( yani arttırıp kızlar ) 2 ilmek beraber örüyoruz 5.ci ilmekte iki ilmek beraber örüyoruz ve 1 ilmek arttırılıyor. Bir ilmek örülüp tekrar arttırılıyor. Sıra böyle devam edecek.

  Ön tarafa gelince, yirmi üç ilmekle yeleğin 1 tarafını öreceğiz altı sıra haraşo on bir sıra düz altı sıra haraşo sonra altı sıra haroşa iki ilmek düz 1 arttırılıp ilmek kes 5.ci ilmeği iki ilmek örülecek.

  Sekiz zaten ajur örneği yapıp daha sonra üç sıra haraşo örülecek, 11 ilmek örülecek bir arttırılacak bir ilmek örülecek ve yine bir arttırılacak. Bu arttırmalar aralık ajurlarla 39 ilmek olana kadar devam edecek.

  Düz örmeye geçildikten sonra baştan yapılan ajur örgüden konulup beş sıra haraşo ile bitirilecek.
   
Anlatımlı Kız Bebek Yeleği Nasıl Yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anlatımlı tunus işi bebek yeleği anlatımlı

  Anlatımlı tunus işi bebek yeleği anlatımlı

  Kızlar anlatımlı olarak tunus işi örgü bebek yeleği modeli arıyorum. Modellerde verebilirsiniz var ise siteniz üzerinden benimle yapılışınıda paylaşabilirsiniz teşekkür ediyorum.
 2. Anlatımlı Tunus İşi Bebek Yeleği Örneği

  Anlatımlı Tunus İşi Bebek Yeleği Örneği

  anlatımlı tunus işi bebek yeleği tunus işi bebek yeleği tunus işi anlatımlı bebek yeleği Tunus işi ile yapılmış bir bebek yeleği örmek ister misiniz melekler ? Eğer varsa bebeğinize, yoksa sevdiklerinizin bebeklerine hediye olabilecek bu güzel modelin yapılışı şöyle melekler :)
 3. Asimetrik Bebek Yeleği Bebek Süveteri Modeli Yapılışı Anlatımlı

  Asimetrik Bebek Yeleği Bebek Süveteri Modeli Yapılışı Anlatımlı

  asimetrik bebek yeleği asimetrik bebek yelekleri Sevgili meleklerimiz, bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra en dikkat etmeniz gereken husus onu üşütmemektir. Bunun için mevsimine göre bir hırka ya da yelek işinizi görecektir. Hele de bu yeleği siz ördüyseniz daha da bir zevkle giydireceksinizdir. Eğer sizin de yolda ki bebeğinize yelek örme niyetiniz varsa ilk doğduğunda küçük bir yenidoğan...
 4. Bebekler için örgüden anlatımlı konvers yapılışı

  Bebekler için örgüden anlatımlı konvers yapılışı

  Sevgili hanımlar örgü yapmaya yeni başladıysanız bu konuda pek maheretli değilseniz,size anlatımlı kolay bebek konvers yapılışını anlatıcaz.Resim deki konvsersimiz erkek bebekler için bebeğiniz kız ise farklı renkte ip kullanarak konvers yapabilirsiniz.Kışın bebeğinizin ayağını soğuktan koruyacak,minik ayaklarını sıcacık kalmasını sağlıycak ayrıca şık duracak konversimizin yapılışına...
 5. Çocuk yeleği nasıl örülür?

  Çocuk yeleği nasıl örülür?

  Örgü örmek hem hobi olarak güzel bir uğraş .Örgü örmenin temeli güzel ve iyi bir ip seçimine bunun yanı sıra da ipimize uygun şiş seçimine dayanır.Bebeklerin daha rahat etmesi için yumuşak ve ince ip olması gerekir. Kalın ve sert örülmüş yelek veya hırkalar içerisin de çocuklarımız rahat edemeyecektir. Örmeye yeni başlayanlar için en kolay bebek yelek yapımı. … Çocuklarının en sevdiği...

Sayfayı Paylaş