1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Anlatımlı Omuz Şalı Modeli

  Konu, 'Örgü Şal Modelleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  omuz şalı omuz şalı nasıl örülür
  omuz şalı örneği  Bady üstünde harika bir görüntü veren omuz şalı örneğini sizlerle paylaşıyoruz melekler :) Örnekte ki renk te çok güzel olmuş ama tabi zevk sizin, istediğiniz renkte örebilirsiniz. İri bir kolyeyle tamamlanmış olan bu şık şal örneği bakalım nasıl yapılıyormuş :tik:

  < Konu Resmi..>  İp: İnce tiftik 250gr. Şiş: 5 numara
  Tığ: 1 numara

  Omuz şalına 162 ilmekle başlayın.

  2 sıra düz örgünün üzerine 12 ilmek düz örün. 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 12 ilmek düz örün. 1 dolayın. 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 12 ilmek düz örün. Bu şekilde devam edin. Arka sıraları ters örün.

  7 sıra aynı şekilde devam edin.

  8. sırada her delik örgünün bitiminden 1 er ilmek olarak artırıp ilmek sayısını 172′ye çıkarın.

  9. sırade 25 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın. 1 dolayın, 27 ilmek düz örün. 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 27 ilmek düz örün. 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 27 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 27 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 24 ilmek düz örüp ajura başlayın.

  Ajurlu olarak 40 cm örüp ilmekleri kapatın. Şalın ucuna tığla zikzak olacak şekilde 13 cm kenar örüp bitirin. Boyun kısmına kordon geçirip bağlayın.

  AJUR: 16 İLMEK ÜZERİNDE
  1. Sıra: 8 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 5 ilmek düz örün. Arka sıraları ters örün.
  2. Sıra: 9 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 4 ilmek düz örün.
  3. Sıra: 6 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 1 düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 i dolayın, 3 düz örün.
  4. Sıra: 5 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 3 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın 1 dolayın, 2 ilmek düz örün.
  5. Sıra. 4 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 5 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın 1 dolayın, 1 düz örün.
  6. Sıra: 3 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 1 düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 6 ilmek düz örün.
  7. Sıra: 2 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın, 1 dolayın, 3 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın 1 dolayın, 5 ilmek düz örün.
  8. Sıra: 1 ilmek düz örün, 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın. 1 dolayın, 5 ilmek düz örün. 1 dolayın, 3 ilmeği toplayın 1 dolayın, 4 düz örün. Bu şekilde devam edin.


   
 2. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.355
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya
  anammmm titoş ablam bana bi yapıver yollayıver bide sana zahmet bu ne yaaaaa ben nasıl yaparım zaten örgü bilmiyom
   
Anlatımlı Omuz Şalı Modeli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Turuncu Hırka Modeli (Anlatımlı)

  Turuncu Hırka Modeli (Anlatımlı)

  hırka modelleri anlatımlı anlatımlı örgü hırka modelleri erkek turuncu modeli bebeğiniz için şıkmı şık modeli Yakadan başlayıp kol altına gelinceye kadar arttırın. sonra kolları kesip bedenden örmeye devam edin. 78 ilmekle başlayın. deseni yapmaya kolları kestikten sonraki sırada başlayın. deseni yapmak için; 6 haroşa 10 düz + 1 ajur + 2 düz + 1 ajur + 6 düz + 1 ajur + 2 düz + 1 ajur + 26...
 2. hem şal hem hırka(anlatımlı)

  hem şal hem hırka(anlatımlı)

  anlatımlı şallar hem şal hem hırka malzemeler .ip 350 gr. .tığ 1numara .beden 38 yapılışı: Şal için 17×17 cm. boyutunda 33 adet kare motif hazırlayıp 3 sıra olarak 15 adedini birleştirin. Bir motif açıklık bırakıp tekrar 3 sıra olarak 18 motifi birleştirin. 4 motifi birbirine ekleyerek kolu hazırlayıp açık bıraktığınız yere birleştirin. Birleştirdiğiniz kısmın yanındaki bir motifin...
 3. Erkek atkı modeli(anlatımlı)

  Erkek atkı modeli(anlatımlı)

  anlatımlı erkek atkı modelleri erkek atkı modelleri anlatımlı 2010 soğuk kış günlerinde eşinizin,sevgilinizin veya da babanızın boynunu sarıl onu sıcacık tutacak bir atkı modeli...üstelik oldukça basit...kimse böyle bir hediyeye asla hayır diyemez :) Sizinde aklınızda böyle bir düşünce varsa bence hemen başlayın... Örnek 30 ilmek üzerine kuruluyor.Ama ben 2 ilmek başlanğıç ve son ilmeği...
 4. Balık Sırtı Modeli Anlatımlı

  Balık Sırtı Modeli Anlatımlı

  balık sırtı nasıl örülür balık sırtı modelleri balık sırtı, nasıl yapılır, malzemeler nelerdir, kız çocuklarına saç modelleri, anlatımlı ve resimli burada bulabilirsiniz Balık sırtı saç modeli nasıl yapılır hanımlar ? Saçlarınızı balık sırtı örmek için öneriler ve ipuçları veriyorum hemde resim ve yazı ile anlatımlı :D:D Küçük kızlarınızada uygulayabilirsiniz çok cici duruyor.. Seçmiş...
 5. Şık Tığ İşi Şal Modeli (resimli-anlatımlı)

  Şık Tığ İşi Şal Modeli (resimli-anlatımlı)

  tığ işi şal, şal modelleri, anlatımlı şal yapımı Sevgili melekler, artık bundan sonra sıcak havalar yavaş yavaş yerini önce yerini serin havalara sonra soğuk havalara bırakıp gidecek. Hazır henüz havalar ılıman giderken gelin serin günler için hem şık hem de işlevsel bir şal örelim. Tığ işi olarak vereceğimiz bu modeli zincir çekmeyi bilen herkeskolaylıkla örebilir. İşte şalımız ve nasıl...

Sayfayı Paylaş