1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.301
    Ödül Puanları:
    113

Anne karnında alerjik madde tehlikesi

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Anne karnında alerjiketkenlerle karşılaşan bebek daha çok risk altında kalıyormuş Konuyla ilgili uzmanların açıklamasına göre:

Uzmanlar, bebeğin anne karnındayken alerji yapan maddelerle karşılaşmasının, doğduktan sonra karşılaşmasından daha fazla riskli olabileceği konusunda anne adaylarını uyarıyor.

İngiliz bilim adamları; sigara içen, polen oranı yüksek ve tozlu ortamlarda yaşayan, hayvan besleyen ve alerjiye yol açacak şekilde beslenen hamilelerin, çocuklarını alerjik hastalıklar, özellikle astım riskine soktuğunu bildirdi.

Kuzey Staffordshire’daki Stoke-on-Trent Hastanesi bilim adamlarının yaptığı araştırmalar, bebeğin alerji yapan maddelerle anne karnında karşılaşmasının, doğduktan sonra karşılaşmasından daha fazla risk yaratabileceğine dikkat çekti.

Bilim adamları, bu rahatsızlıkların tedavisine bebeğin doğumundan hemen sonra da başlanabileceğini belirtti.

Doktorlar, göbek bağında yüksek oranda antikor bulunan bebeklerin daha büyük risk taşıdığını bildirdi. Bu sonuca 1989- 1990 yıllarında bin 300 bebeğin göbek bağını inceleyerek ulaşan bilim adamları, geçen 20 yıl içinde 4 kat artış görülen alerji vakalarının önlenebilmesi için araştırmalarını genişleterek sürdüreceklerini açıkladı.

Anne karnında alerjik madde tehlikesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Alerji anne karnında başlıyor!!!

Alerji anne karnında başlıyor!!!

Alerji hayatımızda sonradan giren bir rahatsızlık değil.Alerji taa anne karnında başlıyor.Yapılan araştırmalar sonucunda anne karnında astım ve benzeri alerjik hastalıkların tespit edildiği ve bunların anne karnında da atlatıldığı ortaya çıkmış.nasıl olur demeyin.Oluyor valla:D İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, son yıllarda yapılan...
  2. Anne karnındaki bebeğin annesine mektubu

Anne karnındaki bebeğin annesine mektubu

anne karnındaki bebeğin annesine mektubu anne karnındaki bebeğin mektubu annesine anneye şiiri Bi kere daha düşünün... 5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayım. Varım. Müthiş bir duygu bu. Var olduğumu henüz annem ve babam bilmiyor. Bir elma çekirdeğinden bile küçüğüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varım ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama, varlığımı ve benliğimi...
  3. Karakter Anne Karnındayken Şekilleniyor...

Karakter Anne Karnındayken Şekilleniyor...

çocuğun karakteri, anne karnında şekilleniyor, bebeğin karakter yapısı, araştırmalar, ilginç sonuçlar, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Çocuğunuzun karater yapısı daha anne karnındayken şeklini alıyormuş.Haber şöyle; ABD’nin saygın dergisi Time, anne karnında geçirilen dokuz ayın hayatınızı nasıl etkilediği konusunu bu hafta kapağına taşıdı. Bu...
  4. Anne karnında

Anne karnında

slm anne karnında bebeğin biyerinin kırılma ihtimali varmı:( lütfen cvp

Sayfayı Paylaş