Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.663
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Anne Karnında Bebek Gözlerini Ne Zaman Açar?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Hamilelik süresince anne adayları karınlarında taşıdıkları ve dünyaya getirmek için heyecanla doğum zamanını bekledikleri bebekleri hakkında hemen, hemen her şeyi merak etmektedir. Merak edilen konulardan biride bebeğin göz gelişimi ile ilgili olup anne karnında bebek gözlerini ne zaman açar ve anne karnındaki bebeğin göz gelişimi ne zaman tamamlanırdır.
  Anne karnında bebek gözlerini ne zaman açar diye merak eden annelere uzmanların verdiği cevap 26. Haftanın sonuna doğru olduğudur. Anne karnındaki bebeğin en son gelişimini tamamladığı duyu organı olan göz 25. Haftaya kadar ışığa duyarlı değildir ancak bu haftadan itibaren ışığa karşı duyarlılık artmaya ve 26. Haftaya doğru göz kapaklarında hareketlenmeler başlar.


  < Konu Resmi..>  Anne karnında bulunan bebeğe dış dünyadaki ışık tam anlamıyla ulaşamasa da rahmin içinin çok karanlık olmadığı ve bebeğin bu ışığa 26. Haftada tepki vermeye başladığını söyleyen uzmanlar anne karnı üzerinde çok yoğun bir ışık tutulduğunda bunun bir miktarının karın içine geçerek bebeğin tepki verdiğini gözlemlediklerinin altını çizmektedirler.

  Anne karnındaki bebek gözlerini ne zaman açar sorunun yanı sıra bebekler anne karnında hangi renge duyarlıdır diye sorulan konunun uzmanları bebeklerin anne karnında ve doğduğu ilk aylarda en çok kırmızı renge tepki verdiklerini kırmızı rengin ardından yine diğer canlı renkleri daha iyi görebildiklerini söylemektedirler. Anne karnındaki bebekler gözlerini içinde bulundukları sudan etkilenmemesi için fazla açık tutmazlar.Anne karnındaki yaşam sırasında en son gelişen duyu sistemi görmedir. Bebeğin göz kapakları 26. haftaya kadar kapalıdır. 26. hafta civarında bebek gözlerini açmaya başlar ve göz kırpabilir.

  Bebeğin gözleri 26. haftaya kadar kapalı olmakla birlikte anne adayının karnı üzerine uygulanan güçlü bir ışık kaynağına yanıt verir. Gerçekte rahim içi mutlak karanlık değildir. Tıpkı sesleri geçirdiği gibi ışığı da geçirmektedir. Bu nedenle bebek gündüz ile geceyi rahatlıkla ayırt edebilir. 33. haftadan itibaren bebeklerin göz bebekleri ışığa tepki vererek büyüyebilir ya da küçülebilir.

  Tek yumurta ikizleri 26–27. haftadan itibaren anne karnında birbirlerini görebilirler, birbirlerine dokunabilirler ve hatta el ele tutuşabilirler.


   
Anne Karnında Bebek Gözlerini Ne Zaman Açar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. anne karnındaki bebeğin kalbi ne zaman atmaya başlar kızlar

  anne karnındaki bebeğin kalbi ne zaman atmaya başlar kızlar

  Hamiş meleklerim biliyormusunuz çok heyecanlıyım 2 haftalık hamileyim. Şunu merak ediyorum. Anne karnındaki yani benim karnımdaki bebişimin kalbi tam kaç haftalık iken atmaya başlayacak. Çok heyecanlıyım çoooook. Allah tüm kullarına versin inşallah.
 2. Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilmeye Başlanır ?

  Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilmeye Başlanır ?

  Bu konu; anne karnında bebeğin ilk hareketleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, anne adayı meleklerimiz bilhassa ilk kez bu heyecanı yaşayanlar daha gebeliğin ilk zamanlarında bebeğin hareketlerini hissettiklerini zannedebilirler. Kimisi hissettiği gaz hareketini bile bebeğin hareketi zannedebilir. Oysa sadece daha önce gebelik yaşayanların erken dönemde bebeğin...
 3. bebek eşi anne karnında ne zaman oluşur

  bebek eşi anne karnında ne zaman oluşur

  Bildiğiniz üzere anne karnında bebeği eş besliyor. Peki bu eş ne zaman oluşuyor bilgi verirmisiniz melekler?
 4. Anne Karnındaki Bebek Nelerden Etkilenir?

  Anne Karnındaki Bebek Nelerden Etkilenir?

  anne karnındaki bebek nasıl etkilenir,anne karnındaki bebeğin ruhsal gelişimi,anne karnındaki bebek nelerden etkilenir,anne karnındaki bebeğin gelişim süreci hakkında bilgiler Hamilelikte ruh halinizin, yediklerinizin, dinlediğiniz müziğin bebeğin gelişimini etkilediğini biliyor musunuz? Annenin hamileyken beslenmesi ile bebeğin karakteri arasında ilişki var mı? Anne karnındaki bebekle...
 5. Anne karnındaki bebeğe ruh ne zaman üflenir?

  Anne karnındaki bebeğe ruh ne zaman üflenir?

  Çok merak edilen konulardan biride İslam Dinine göre Anne Karnındaki Bebeğe Ruh Kaçıncı Günde Üflenir konusudur. Şimdi bu konuya açıklayıcı bir cevap verelim. Cevap: Bu konuya imam ı Nebevi hazretlerinin derlemiş olduğu kırk hadis eserinde yer alan bir hadisle açıklık getirelim. Bahsi geçen hadis i şerif şöyledir: *Ebu Abdirrahman Abdullah b. Mes’ûd (r.a) şöyle demiştir: Doğru ve doğruluğu...

Sayfayı Paylaş