Anne karnında hiperaktif bebek doğunca ne olur?

• Konbuyu başlatan Ozlmtnn00
  • Başlangıç tarihi
O

Ozlmtnn00

Forum Okuru
Anne karnında hiperaktif bebek doğunca ne olur?

Anne karnında hareketli bebek hiperaktif Melek kadınlar kulübü anne karnında hareketli olan bebek forum'da.​

Arkadaşlar benim bebeğim şuan 30 haftalık ve her ultrasona girdiğimde bebeğim çok hareketleniyor doktorum da çok hareketli bir bebek olduğunu söylüyor aslında ayakta iken farkedemiyorum galiba ama ultrasona girince mi böyle çok hareket ediyor bilemiyorum hissediyor galiba ya da yabancı biri olduğunu yanımda. Doktorum da en son gittiğimde de çok hareketli bir bebek filan dedi. Bu tür anne karnında hareketli hiperaktif olan bebekler doğduğu zaman da öyle olur mu ya? Anne karnında hareketli hiperaktif bebek durumunu yaşayan var mı? Bu sağlıksız olduğunu göstermez herhalde doktor da herhangi bişey demedi hareketli dedi sadece. Artık bide büyüdü hareketleri oldukça sağlam hissettiriyor bana da.

images (11).jpeg

Merhabalar
Bazı bebekler anne karnında çok hareket eder ve diğer normal hareketli bebeklere göre fazlaca hareket eder anneler bunu farklı algılayabilir. Bebekler hareketli diye illa ona hiperaktif sıfatı yapıştırmamak lazım. Özellikle normalde de anne yemek yediğinde ya da tatlı türü uyarıcı şeyler yediği zaman bebeğin hareketlerinde artış görülür. Bebeğin oncelikli olarak sağlıklı olması önemlidir aslında. Doktorunuz da bu konuda bir şey dememiş kötü bir durum olsa size söylerdi diye düşünüyorum. Ayrıca bebek anne karnında hareketli hiperaktif diye doğduğu zaman da hiperaktif olacağını göstermez.

"Anne karnında hareketli hiperaktif bebek"​

Bebeğin hareket etmesi elbette sağlıklı olduğunun göstergesidir. Bebeğin hareketlerini kontrol etmek önemlidir çünkü hareketsiz bebekte asıl sorun var demektir. Özellikle artık son haftalarda bebek büyümeye devam eder kilo alır ve yeri daralır haliyle bu daha fazla hareket etmesine neden olur. Dediğimiz gibi bebekler bazen ultrason muayenesi durumunda ışıktan sesten rahatsız olup daha fazla tepki verebilir bu yüzden belki de ultrason zamanında bebeğiniz daha fazla hareket ediyor olabilir. Bundan herhangi bir anlam çıkarmak yersiz olur içiniz rahat olsun.

Anne karnında bebekler ne yapıyor diye herhalde anneler çok merak eder bunu ben merak ederdim yani. "Bebeğin anne karnındaki hareketleri" konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Anne karnındaki hiperaktif bebek doğunca ne mi olur hahaha Tabiki hayat zindan olur :D:D

Geri