anne karnındaki bebekten mektup var..(ilk 3 ay)

Onurlu_Deniz

Yeni Üye
Üye
anne karnındaki bebekten mektup var..(ilk 3 ay)
bebekten anneye mektup bebekten mektup anne karnındaki bebeğin mektubu anne karnından karnındaki
Sevgili Anneciğim seni tanıyalı daha birkaç gün oldu. Anneciğim bu sana yazdığım ilk mektubum. Her ay düzenli bir şekilde Rabbimin yaratma mucizesine hayretle şahit oldukça gördüklerimi sana yazacağım. Senin rahminde, ilk günlerimin heyecanını yaşamaktayım.

1.ay
Bu sana ilk dokunuşum seni ilk hissedişim. Rabbimin beni seninle nasıl bütünleştirdiğini bir bilsen.
Benim rahim içine yerleşme halim hücrelerden salgılanan rahim iç tabakasını eritici bazı maddelerle gerçeklleşir. Rabbim beni, eriyen o bölgenin içine öyle gömer ve bir tabakayla öyle örter ki; daha dış etkenler bana zarar veremez.
Böylelikle Yüce Yaradan beni korruma altına alır!
Sonra hücre toplulukları hemen aralarında iş bölümü yapmaya başllarlar. Vücudumu oluşturacak hücrreler bir kenara, benim beslenmemi sağlayacak hücreler diğer bir kenara çekilir ve aralarında amniyon boşluğu adı verilen geniş bir boşluk oluşur. Bu hücreler İleride plasentayı oluşturaccaklar. Bu hücreler hemen senin en yakınlarındaki kılcal damarlarla ilettişim kurarlar ve anneciğim seninle aramızdaki ilk madde alışverişi böyllelikle başlamış olur .

2. ay
Anneciğim sen farkında değilsin ama ilk vücut hareketlerrim de bu ayın ortasına doğru başladı. Artık kollarrımı dirseklerimden bükebilliyorum ve bu kollarla seni kucakllayacağım günü bekliyorum. Gelecek ay ise diz eklemi, el ve ayak bileklerrim de hareket etmeye başlayacak. Ancak Anneciğim bu hareketlerimi sen 16.-20. haftalar arasında hisssedebileceksin.
İskelet dokum taslak olarak çoktan hazır bile... Kıkırdak şeklindde olan kemik taslaklarım gelecek aylardan itibaren kemikleşmeye başlayacak.
Anneciğim bu ay içindde, geçen aydaki büyükllüğümün iki katına ulaşmış olup, yaklaşık 2 gram ağırlığındda olacağım. Anne biliyor musun? Rabbimin her şeyden çok kendisini sevmmem için verdiği kalbim, atışlarına başlıyor.
Sevgili Anneciğim Rabbim kendissini zikretmem için dil ve dudaklarımmın oluşumunu da bu ayın sonunda tamamlayacak. Diş ve damak yapısı da bu ayın sonunda oluşmaya başlıyor. Lens (mercek), bağırsaklarım, pankrreasım ve bronşlarım da yavaş yavaş belirgin hale gelmeye başladı. Akciğerllerim bu ay içinde gelişimini hızlandırracak, ancak bu yapıların tamamlanmması 34. haftanın sonlarını bulacak.

3.ay
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Tüm organlarım artık oluştu. Bu aydan itibaren yapısı ve işlevleri bellirlenmiş olan organlarım artık hacim olarak büyümeye başladılar. Parmakllarım ve tırnaklarım ortaya çıktı, saç ve tırnaklarım da uzamaya başladı. Bu ayda oldukça hareketliyim. Annecciğim, sık sık ağzımı açıp kapama harreketleri bile yapabiliyorum. Ultrasyon esnasında hıçkırıklarıma bile tanık olabbilirsin. Yutmayı yeni öğrendiğim için herhalde çok iyi beceremiyorum.[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Anneciğim, memeler musluğunddan Rabbimin bana vereceği ve beni rızıklandıracağı sütten istifade etmek için bu aydan itibaren artık parmağımı emme gibi alıştırmalara da başladım. [/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Sevgili Anneciğim, Amniyon sıvıssı benim ısımı koruması yanında beni darbelere karşı da koruyor. Amniyon sıvısı rahim içinde duvarlara değmedden mükemmel bir şekilde büyümem ve gelişmem için zemin hazırlayan ve yer çekimini ortadan kaldırarak benim serbestçe ve kolaylıkla harekket etmemi sağlayan mükemmel bir oluşumdur. Anneciğim kendini 9 ay boyunca içi sıvı dolu bir küvette kaldığını düşün. Cildin ne hale gellir? Oldukça buruşuk bir hal alır. İşte Allah u Teala bunun da çaresini vermiş. Benim cildimi bu etkiye karşı [/FONT][FONT=Warnock Pro,Warnock Pro]verniks [/FONT][FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]adı verilen kremsi bir salgı maddesi ile mükemmel bir şekilde koruyor. [/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Sevgili Anneciğim; Artık buradan çıkacağım günü iple çekiyorum. Ama doktorun söylediğine göre daha çok da varmış...[/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Bu aylarda Rabbim yüz yapımdda önemli değişiklikler yapıyor. [/FONT][FONT=Warnock Pro,Warnock Pro]Rahman [/FONT][FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]olan Rabbimiz [/FONT][FONT=Warnock Pro,Warnock Pro]Cemil [/FONT][FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]isminnin tezahürünü yüzüme nakş ediyor. Dudaklarım ve gözlerim harika bir surette gelişiyor. Koku, tad alma ve dokunma duyularım önümüzdeki ayllardan itibaren oluşmaya başlayacak. Dış kulak yolum ve kulak zarım da bu ayda oluşuyor. Artık dış dünyayla temas kurmaya başladım. Anneciğim o yüzden yediklerine çok dikkat et ki beni olumsuz etkilemesin. [/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Artık bazı şeyleri algılayabiliyyorum. Bu algılar beynimde depollanmaya başlamasıyla beynim ilk öğrenme faaliyetlerine başladı. Yani hafızam çoktan kaydetmeye başladı bile. Anneciğim o yüzden bana bol bol Kur’an oku ki hafızama Allah kelamı nakş olsun. El ve ayak parmakllarım arasındaki perdeleri bu aydan itibaren Rabbim ortadan kaldırıyor ve artık ellerimi açıp kapatabiliyorrum. Rabbime ellerimi açıp dua etme provalarına başladım. Anneciğim ilerriki aylarda hakkını ödeyemeyeceğim tekmelerimi daha sık hissedeceksin. Ne olur şimdiden hakkını helal et! [/FONT]
[FONT=Warnock Pro Light,Warnock Pro Light]Bu ayın sonunda boyum 7 cm. ve ağırlığım ise tam 14 gram olacak.[/FONT]

Geri