Anne Olmak İsterdim...

fatma2

Üye
Üye
Anne Olmak İsterdim...
Bazen birinci cihan harbi ile harabeye dönen Anadolumun her hangi bir köyünde, kasabasında veyahut ilinde Bir anne olmak isterdim; Bazende zamanın önemsiz olduğu o saf duyguların yaşandığı her hangi bir zaman peryodunda anne olmak isterdim.

İçimde büyüyen o çocuğun büyüdüğünün bir tek anını kaçırmamak için , Yediğimi içtiğimi ayırmadığım içimde büyüyen o çocuğun her anına şahitlik etmek için Anne olmak isterdim.

Karnımı o ilk tekmeleyişinin hazzını yaşamak ve her tekmeleyişinde acıyan canım ile yaşanan sevinçleri his etmek için anne olmak isterdim.

Zamanla şişen karnımla ,değişen fizyolojimle yürümekte zorlanmak ve gene onunla sahil şeridinde, parkta dolaşmak isterdim.

Doğum gününün yaklaştığı demlerde canımı acıtan doğum sancısı ile kıvranmak, Doğum telaşesine kapılmak ve sonra vakti gelmediğini anlayıp tebessüme bogulmak. Sancıların katmerleştiği anlarda anlımın boncuk boncuk terlemesini isterdim.

Belki en çok hayatımda hiç yemediğim o ekşi elmayı hamileliğim esnasında "onun " arzusu ile dişlemek ve ekşi erikler yemek. Zamanlı zamansız yiyecekleri arzulamak isterdim. Bir sonbahar ayında Çilek, kiraz yemek istemek.

Sonra doğurmak isterdim. Narkozun,doktorun, ebenin mana kazanmadığı bir zaman peryodunda ebesiz doğum yapmak;bir başına.

Bin bir yiyeceğin olduğu bir diğer zamanda sütümle beslemek için çocuğumu, anne olmak isterdim​

alıntı

Geri