Anne sütü alan bebeğe ne kadar mama verilmeli

S

sorumvar22

Forum Okuru
Anne sütü alan bebeğe ne kadar mama verilmeli
Anne sütü yetersizse mama ne kadar verilmeli ? Anne sütü alan bebeğe ne kadar mama verilmeli
Kızlar selamlar 3 aylık bebeğim var yakında 4. aya girecek nasip olursa da benim bu aralar sütümün yetmediğini farkettim doktorla görüşmem neticesinde bana bi mama önerdi ismini yazmıyorum ama bilindik güzel bi mama bi kaç anne olan arkadaşa sordum iyi dediler ama onlar şeyin cevabını veremediler kaç ml kaç cc mama vermem gerekiyor bebeğime fazla da vermek istemiyorum mamaya alışıp sütü almayı bırakmaz değil mi ?
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Merhaba

Bebeğinize mamaya başladığınız için bebeğiniz ilk haftalarda belki birazcık kabız olabilir genelde böyle olur. Bunun için yine doktorunuzun tavsiyesi ile mama nasıl içerisinde damlatmak üzere eczaneden probiyotik damla alabilirsiniz ama doktorunuzun tavsiyesi ile almanız gerekir. Probiyotik damla bebeğinizin hem bağırsak florasını düzenleyecek hem de bağışıklık sistemini güçlendirecek tir.

3 aylık bebek ortalama 90 mililitre civarında mama tüketir. Bir öğünü yaklaşık bu kadardır. Anne sütü emzirme sıklığı neyse mama sıklığı da aynıdır. Yaklaşık iki buçuk saat ara ile bebeğinizi beslemeniz önerilir. Bu süre 2 saat ile 3 saat arasındadır. Bebeğinizin mama yeme miktarı ile bu süreyi sizin ayarlamanız gerekir. Bebeğiniz büyüdükçe mama miktarı da aydan aya artacaktır.

Bebeğim sütten kesilir mi mamaya başladım böyle bir sıkıntı olabilir mi diye soruyorsunuz. Evet böyle bir sıkıntı olma ihtimali var bunun için size önereceğim bir şey şu olabilir sütünün yetmediği zamanlarda mama verin ve mamayı verdiğiniz biberon doğal natürel aAnne memesi taklidi biberon başlıklarıyla olsun. Bunun için Philips Avent marka Naturel biberonunu öneririm. Anne memesi ile yapısı aşağı yukarı aynıdır . Bebek anne memesi biberon farkını daha az hissedecektir.

Ama özellikle sütünüzün yetmediği zamanlarda mama vermelisiniz göğsünüzde süt var iken mama yapmayın mutlaka emzirin. Öncelikle anne sütüdür önemli olan ve asla emzirmekten vazgeçmeyin bir süre sonra biberonu isteyecektir emmek istemeyecektir ama ısrarla mutlaka emzirin.
Kaynak
 
Son düzenleme:
Üst