Anne sütünden enfeksiyon geçer mi

N

nesrindsf

Forum Okuru
Anne sütünden enfeksiyon geçer mi
Anne sütünden enfeksiyon grip geçer mi ne yapmalıyım

Merhaba

Bebeğim var 4 aylık ve emziriyorum. Grip oldum soğuk algınlığı ve gripten gözümü açamıyorum doktora gittim doktora sormayı da unuttum doğrusu grip emzirirken bebeğime geçer mi emzirme yoluyla bir enfeksiyon bebeğe geçer mi eğer geçiyorsa ne yapabilirim ne gibi tedbiler alayım ya da emzirmeyi keseyim mi bilemiyorum bu konu da bana yardımcı olursanız memnun olurum

Merhaba Nesrin

İnsanın çaresiz hissettiği durumlar da bilgi en önemli yol göstericidir. Her zaman diyorum hamileler , emziren anneler sağlıklarına normal insandan en az on kat daha fazla dikkat etmeliler çünkü bebek var ve kendinizden çok bebek için tedbirler almalısınız. Grip ve diğer enfeksiyonların anne sütünden geçtiği konusunda yeterli kaynağa ulaşamadım ama meşhur covid 19 u bile tam tespit edememişler anne sütünden geçer mi geçmez mi diye. Grip konusun da ise annenin sütü kesmemesi gerekiyor çünkü annenin vücudunda gribe karşı geliştirdiği antikorları bebeğe vermemiş olacaksın bu daha kötü bir durum bunun için emzirmeyi kesme ama emzirirken tedbir al maske kullan solunum yoluyla geçmesini engelle odayı havalandır mutlaka sık sık ve c vitamini takviyesi al hatta sana zencefil zerdeçal bal karışımı tavsiye ederim çok faydasını görürsün. Dediğim gibi sütü kesme devam et ama bebeğine solunum yoluyla geçmesini engellemek için tedbir al bebeğini öpme , odayı havalandır maskeyle emzir olmadı sağarak ver..

Geri