Etiketler:
 1. ay_se_l

  ay_se_l Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Kasım 2014
  Mesajlar:
  19
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  1

  Anne Sütünün Faydaları

  Konu, 'Gebelik' kısmında ay_se_l tarafından paylaşıldı.

  Merhaba hanımlar çok beğendiğim ve faydası olduğunu düşündüğüm bir yazıyı buraya eklemek istedim. Yazı alıntıdır.
  Uzman çocuk doktorları, kadın doğumcular, hemşireler ve hatta mama üreticileri dahi anne sütünün yeni doğan bir bebek için en iyi besin olduğu konusunda hemfikirlerdir. Teknoloji istediği kadar gelişsin bazen doğanın yaptığı kadar iyi yapamayız. Anne sütünü de hiçbir zaman annenin meme dokusundan daha iyi yapmayacağız. Peki ama anne sütünü bu kadar üstün yapan şey nedir ?


  Bebekler için özel karışım: Anne sütü diğer ek besinlerde ve inek sütünde bulunmayan ve labaratuvarda üretilemeyen yüzlerce bileşik içerir. Anne sütü içerdiği bileşiklerin dışında bebeğin ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Sabahki anne sütü akşamkinden, 3. aydaki anne sütü 7. aydakinden içerik olarak daha farklıdır. Çünkü bebeğinizin ihtiyaçları zamana göre farklılık gösterir. 1 aylık bebekle 7 aylık bebeğin besin ihtiyaçları farklıdır.

  Daha Rahat Sindirim: Anne sütü inek sütüne göre çok daha kolay sindirilir. Bu diğer ek besinler içinde geçerlidir. Buna neden olan anne sütünün içindeki protein ve yağdır. Daha rahat sindirim nedeniyle anne sütüyle beslenen bebekler daha az karın ağrısı ve gaz problemleri çekerler. Bebeklerdeki gaz problemlerinin ne denli önemli olduğunu değerli annelerimiz çok daha iyi bilecektir. Sürekli sırtınıza alıp gezdirmek ve gazını çıkartmak zorunda kalırsınız.

  Daha az alerji riski: Bebeklerin nerdeyse tamamına yakını anne sütüne karşı alerjik değildir. Alerjileri olsa dahi bunu tolere edebilirler. Fakat bebeklerin dokuzda biri inek sütüne karşı alerjiktir.

  Kabızlık ve ishali önler: Anne sütüyle beslenen çocukların tuvalet problemleri yoktur. Kabız ve ishale yakalandıkları nadirdir.

  Daha az hastalanan bebekler: Anne sütünün faydalarından biri bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Bağışıklık sistemi güçlü olan bebekler, ilerleyen yaşlarda daha az hastalanır ve hastaneye giderler. Hastalansalar dahi hastalık zamanları daha kolay geçer ve rahatlıkla hastalıkları atlatırlar.

  Daha az obezite riski: Bebeği emzirmek iştahı azalttığı için, anne sütüyle beslenen çocuklarda obezite görülme olasılığı daha düşük oluyor. Mamalarla beslenen bebekler daha tombul ve kilolu oluyorlar. Bebeklerin biraz gelişkin olması ebeveynlerin hoşuna gidebiliyor fakat ilerleyen yaşlarda bebek için son derece rahatsız edici bir durum haline dönüşebiliyor.

  UCUZDUR: Anne sütünün bu faydası erkekler sizin için. Mama fiyatları cep yakarken, anne sütü ucuzdur. Dilediğiniz kadar anne sütü ile besleyin bütçeniz rahat kaldıracaktır.


   
Anne Sütünün Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anne Sütünün Faydaları

  Anne Sütünün Faydaları

  ANNE SÜTÜNÜN FAYDALARI NELERDİR? Doğumdan sonra gelen sarı süte ağız/kolostrum denir. Bebeği hastalıklardan korur. İlk sütün miktarı az olmasına karşın ilk günlerde bebeğin beslenmesi ve bağırsakların çalışması için yeterlidir. Anne sütü bebeğin beslenmesi için ideal besindir. Anne sütü en doğal ve taze besindir. Anne sütü her zaman temiz ve mikropsuzdur. Anne sütü daima...
 2. Anne Sütü Ve Emzirmenin faydaları

  Anne Sütü Ve Emzirmenin faydaları

  1. Emzirmenin yararları 2. Anne sütünün ekonomik yararları 3. Emzirmede meme ve bebekle ilgili problemler 4. Emzirmenin anneye olan yararaları 5. Sütü sağmanın gerekli olduğu durumlar 6. Bebeğin yeterince anne sütü alamamasının nedenleri 7. Emzirirken büyümenin durmasının nedenleri 8. Emzirmenin mekaniği 9. Bebeğin meme emmeyi reddettiği durumlar 10. Süt nasıl arttırılır? 1....
 3. Süt Anne :)))

  Süt Anne :)))

  Genç bir kadın, aylardır şantiyede olan kocasına aşağıdaki satırları yazar: ’Sevgilim, Biliyorsun, sen şantiyedeyken nur topu gibi bir bebeğimiz oldu. Sütüm yetmediği için, yavrumuzu besleyebilmek amacıyla bir sütanne tuttum. Yalnız, bu sütannenin zenci olmasından dolayı çocuğumuz, emdiği sütün etkisiyle zaman içinde zenciye dönüştü. Haberin olsun dedim. Bu konuda benim bir suçum...
 4. Anne sütünün faydaları nelerdir?

  Anne sütünün faydaları nelerdir?

  anne sütünün yararları nelerdir,anne sütünün bebeğe faydaları,anne sütünü bebeğe kaç ay vermeli,anne sütü emmeyen bebeklerde demir eksikliği,anne sütü hakkında bilgiler Anne sütünün mucizevi etkilerinin yapılan bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlandığını söyleyen uzmanlar, yeni doğan bebeklere ilk altı aylık sürede besin maddesi olarak sadece anne sütü verilmesinin gerektiğini belirtiyor....
 5. Anne sütü arttırıcı meyve suları hangileri?

  Anne sütü arttırıcı meyve suları hangileri?

  Bebeğin sağlıklı bir şekil de gelişimi adına anne sütü ile beslenmesine ihtiyacı vardır. Bazı durumlar da ne yazık ki annenin sütü bebeğe yeterli olmaz ve o zaman da anne sütüne eş değer mamalarla bebeğin beslenmesi gerçekleştirilir. Uzmanlar, özellikle ilk 6 ay boyunca bebeğe sadece anne sütü verilmesi konusun da anneleri uyarıyorlar. Doğumdan sonra birçok annenin sıkıntısı da sütünün...

Sayfayı Paylaş