anne sütünün gelmesi için

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
anne sütünün gelmesi için
merhabalar yeni doğum yaptım ama sütüm tam olarak gelmiyor sütümün artması ve çoğalması için neler yemeliyim neler yapmalıyım tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim

Merhabalar bende tecrübeli bir anne olarak size şunları söyleyebilirim. Öncelikle ılık duş almaya bakın duştan sonra sütünüzün arttığını hissedeksiniz çünkü damarlar gevşeyip açılıyor. Bol su için ve bebeğinizi sık sık emzirin onun dışında süt yapan gıdalardan ve içeceklerden faydalanabilirsiniz.

Anne sütünü arttıran bazı gıdaları şöyle sayabiliriz:

Tahin helvası: Anne sütünü artırır Tahin helvasının balgam söktürücü, saç dökülmesini engelleyici etkisi olduğu, sedef, egzama gibi hastalıklara da iyi geldiği bilinmektedir Balığın ardından yenildiğinde, mideyi rahatlatıcı etkisi vardır
İncir: Anne sütünü artırır Ayrıca kış aylarında vücudun direncini arttırır, pek çok sağlık sorununa karşı güç ve dayanıklılık kazandırır
Beyaz Dut veya dut kurusu: Anne sütünü artıran yiyeceklerdendir Vücuda kuvvet verir, kansızlığa iyi gelir Ağız, bademcik ve boğaz iltihabı, diş eti hastalıkları ve öksürüğe karşı faydalıdır Ateş düşürür Karaciğeri kuvvetlendirir Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardım eder Özellikle yemekle birlikte yenildiğinde hazmı kolaylaştırır
Beyaz üzüm: Yeni bebek sahibi olmuş anneler için süt artırıcı özelliği vardır Tam bir kalp damar dostudurKalp damar ameliyatı geçirmiş olanlara çok iyi gelirRitim bozukluğuna iyi gelir ve ritim bozukluğu şikayeti ortadan kalkar
Dereotu: Anne sütünü artıran mucize gıdalardandır

slm,öncelikle allah anali babali büyütsün,nane ve maydanoz ,adacayi bunlardan uzak dur.sütü kesici özellikleri var.salatalik ,marul,eisberg salata,hurma,ilik papatya cayi,isirganotu cayi ama tabi en fazla 2 ,3 fincan..bol su.üzüm,bu yazdiklarimin hepsini bizzat denedim,2 cocugum var.2. bebegimi 17 ay emzirdim....kendine sikinti yapma yavas yavas artar sütün,bu yaklasik 2,3 hafta icinde düzene giriyor.bide bol uyku.uyuyunca vücut dinlenirken süt üretimi dahada artiyor.bide gece emzirsende artar..

Geri