anneler günü için sizce en güzel hediye ne ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
anneler günü için sizce en güzel hediye ne ?
Biliyorum anneler gününe çok var ama sizce anneler gününde annelere neler alınabilir, en güzel hediye size göre ne ?

Sayın misafirimiz,
Anneler gününe özel hediye fikirleri forumumuzda mevcut. Biz bu kez, 12 annenin h,ç unutamadıkları 12 anneler günü hediyesini kendi ağızlarından size nakledeceğiz..

Dergilerden kesilen kolye
Müge Akgün (Gazeteci): Mine beş ya da altı yaşında olmalı. Dergilerin yazılı bölümlerini keserek yaptığı kolyeyi ve verirken “Annecim, sen hep bir şeyler okuyorsun, bak ben de sana en sevdiğin yazılardan kolye yaptım” demesini hiç ama hiç unutamam. Uzun bir süre ben dışarı çıkarken hep o kolyeyi takmamı bekledi. Aradan 15 yıl geçti, hâlâ zaman zaman takarım…

Anneler Günü gazetesi
Halime Çuhadar (Öğretmen): İki sene önce Bahçeşehir’de kızım, eşim ve akrabalarımla Anneler Günü kahvaltısı yapıyorduk. Tabağımın kenarındaki gazeteyi önce fark etmedim, kenara koydum. Masadan biri gazeteyi isteyince vermek üzere elime aldım ve birinci sayfada kızımla çekilmiş eski bir fotoğrafımızı gördüm. Çok şaşırdım, “A bu bizim fotoğrafımız, orada ne işimiz var” dedim. Sonra dikkatle baktım, çok duygulandım... Önce güldüm, sonra ağladım... Meğer gazeteyi bana özel olarak, gazeteci kızım Bahar hazırlayıp basmış. Radikal ’in birinci sayfasını Anneler Günü eki olarak hazırlamış. ‘Annemin kızı olmak’ başlıklı bir yazıyla 15 yaşındayken yazdığı bir şiiri ve birlikte çekilmiş fotoğraflarımızı yerleştirmiş. Bugüne kadar aldığım en güzel, en anlamlı hediye... Kızım bana bundan daha anlamlı, daha güzel nasıl bir hediye verebilir diye düşünüyorum...

Anneler Günü şiiri
Çiğdem Ateş (Ev hanımı): 2004’te oğlum Ali 9 yaşındayken şiir yazmıştı: “Anneciğim yüzün ne kadar güzel/Kıyamıyorum bakmaya/Anneciğim ellerin ne kadar güzel/Uyutur beni okşaya okşaya/Anneciğim bana bebeğim deyişin ne kadar güzel/Bakarken gözlerine doya doya/Anneciğim şarkıların ne kadar tatlı/dilin ne kadar ince/Senin gibi anneler dilerim bütün çocuklara/Anne seni çok seviyorum. Sevgili oğlun Ali Ateş.”Geçen sene Selen 11 yaşındayken melekli bir kutu almıştı. Not da yazmış: “Canım anneme küçük bir hediye, Anneler Günün kutlu olsun diye...” Bir de babalarından aldıkları parayla bana gümüş bir set almışlardı. Çok duygulanmıştım.

Analog fotoğraf makinası
Ufuk Tarhan (Fütürist): Aldığım en ilginç hediye ‘Dijital Fütürist’ diye dergide köşesi bile olan, teknoloji delisi bir anneye alınan analog fotoğraf makinesi oldu. Alan da bu üstteki fotoğrafta kucaklaştığım kızım Ayşe...

Anne soyadı
Ayfer Örer (İş kadını): Anneler Günü hediyesi deyince aklıma hiç hediye olarak değişik bir şey gelmez. Ayça Ankara ’dayken çiçek alırdı. Tolga da öyle şeyler alır. Aklımda en çok kalan sürpriz şu: Ayça İstanbul ’a ilk gittiğinde ajansta çalışıyor, dışarıya bir şeyler yazıyordu. Sonrasında dışarı yazı yazmalarını yasakladılar. O da o zaman “Ben de dışarıya farklı isimle yazarım” diye düşünmüş. 2005 Anneler Günü’nde bana Radikal’in Kitap ekini hediye etti. Orada çıkan yazısında kullandığı isim ‘Ayça Örer’di. Benim soyadımı kullanmaya başladı. Bana bir de mektup yazmış. Sonra da bunu değiştirmedi, o gün bugündür Örer soyadını kullanır. Bu benim için çok hoş bir sürpriz oldu…

El işi lavanta torbası
Mahinur Dönmez (Ressam): Kızım Sinem’in ortaokuldayken verdiği hediyeyi hâlâ saklıyorum. Bana kendi elleriyle bir lavanta torbası yapmıştı. Çocukken yapıp sattığı renkli iplikten bilekliklerden örmüş, onu da lavanta torbasının etrafına işlemişti. Hediyesini verip de sabah çay demlemeye kalkışması hâlâ beni hem güldürür hem de çok etkilenirim. Neden mi? Bir daha kızımın düğme bile diktiğini görmedim. Şaka bir yana, çocuğunuzun sizin için kendi emeğiyle bir şey yapmaya çalışması anneleri çok etkiliyor. O lavanta torbasını yıllardır çanta değiştirsem bile yanımda taşıyorum.

Boncuktan kolye
Şule Işınsu Özmen (e-ticaret profesörü) : Çocuk yuvasına gittiği dönemde, benim için rengârenk boncukları kendi zevkine göre art arda dizerek kolye yapan kızımın kolyesini hâlâ boynuma taktığım her gün benim için Anneler Günü. Mayısın ikinci pazarı değil.

Barış işaretli küpe
Evin Özgül Çetin (Bankacı): Eminim ki evlatların annelerini unutmadığı her Anneler Günü tüm anneler için unutulmazdır. Ancak benim hatırımdaki en güzel Anneler Günü, üç yaşındaki oğlumun “Anneler Günü hediyesini, ben annemle beraber seçeceğim” diye eşime tutturmasından dolayı, Anneler Günü’nde beraber gittiğimiz Aznavur Pasajı’ndan bana yuvarlak, siyah üzerinde gümüş rengi barış işaretleri olan bir küpe alması ve akabinde “Küpenin biri benden, diğeri de karnındaki kardeşimden diyerek karnımdaki yedi aylık kardeşini de unutmamasıydı...

Anneye özel mektup
Yasemin Sungur (Kariyer koçu) : Aldığım en unutulmaz hediye, oğlum Can’ın 15 yaşındayken bana yazdığı özel bir mektup. Mektup eşliğinde verdiği hediyeyi unuttum ancak mektubu saklıyorum. Anne-oğul ilişkimizin dışında ve beni birey olarak tanımasını anlatan çok etkileyici bir mektuptu, hâlâ okuduğum zaman gözlerim nemlenir. Bunun dışında her gün kullanmam için aldığı sevdiğim rengi taşıyan çay bardağı çok hoşuma gider. Can Sungur şimdi 26 yaşında.

İsviçre’den anne ziyareti
Nurhan Özenen (Oyuncu) Günsu’nun unutamadığım ilk hediyesi okumayı söktüğü sene bir kâğıda ‘Canım annem’ yazıp resimler çizip bana vermesi; hâlâ saklarım. Bu yıl da Anneler Günü için iki günlüğüne İsviçre’den beni görmeye gelecek olması da unutulmaz ikinci hediye oldu benim için.

Gül yapraklarıyla süslenen yatak
Merih Büyüker (Bankacı): Anneler Günü hediyesi deyince, tarihler mayısın ikinci haftası olmasa da her iki kızımın doğduğu günler aklıma gelir. Onların olması zaten en unutulmaz hediye. Doğum günlerini anlatmak uzun bir hikâye olur; formalite olarak düşündüğüm Anneler Günü hediyesinden söz edeyim. Büyük kızım Özgecan sekiz yaşlarındayken babasıyla aldığı gülün yapraklarından yatağımın üzerine kalp şekli oluşturmuş, ortasına gülü yerleştirmişti. Yaşından beklemediğim estetik duygusu ve sunum kabiliyeti nedeniyle çok şaşırmış, mutlu olmuştum. Çiçeği direkt vermeyip böyle bir yol düşünmüş olması babasıyla aralarında ufak bir atışmaya neden olmuştu. Eşim kızıma “Neden bu fikri bana vermedin?” diye takılmıştı, çok gülmüştük.

İlk ortak anneler günü
Hatice Yılmaz (Emekli öğretmen): Aldığım en güzel Anneler Günü hediyesi torunumla birlikte kızım Gonca ile ilk ortak Anneler Günümüzü kutladığımız brunch ve o günkü çiçeklerdi.

Geri