gebe
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Anneler Gününde Askerlik Düşecekmi 2012

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Anneler Gününde Askerlik Düşecekmi 2012 Arkadaşlar aldığım duyumlara göre bu anneler gününde askerlik düşüyormuş sizde böyle bişey duydunuz mu bu doğrumu?

   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Anneler Gününde Askerlik Düşecekmi


  2012′de Askerlik 12 Aya Düşecek Mi

  Askerlik düşecek mi? 12 ay mı yoksa 9 ay mı olacak.. İşte o konular ile ilgili bilgileri sizlere aşağıda açıklıyoruz. Buyrun inceleyebilirsiniz..

  TSK, kısa bir süre sonra Profesyonel askerlik ile mecburi askerlik sisteminden oluşan bir sisteme geçeceğini duyurmuştu. Daha önce tümen,alay esasına dayalı olarak kuvvet yapısı, tugay-tabur esasına çevrildi.
  Profesyonel ordu çalışmaları tamamlandığında zaman zorunlu askerlik hizmeti de tek tip olacağı duyuruldu.

  Yedeksubaylık ve kısa dönem er olayı ortadan kaldıcağı ifade edildi. Herkes celp dönemlerindeki ihtiyaca ve yükümlü durumuna göre, 12 ya da 15 ay erlik yapacağı kaydedildi. Yurt dışında yaşayan genç vatandaşlar için dövizli askerlik ise aynen olduğu gibi devam edecek.

  18 aylık uzun dönem askerlik süresi 15 aya, 16 ay olan yedek subaylık süresi 12 aya, 8 ay olan kısa dönem askerlik süresi ise 6 aya indirildiği açıklandı.

  Artık bundan böyle er ve erbaşlara bazı birliklerinde görev verilmeyecek. Özel kuvvetler Komutanlığı, Jandarma özel harekât taburları, 5′i Kara Kuvvetleri Komutanlığına, 1′i Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı komando tugayları, Sabit konuşlu iç güvenlik taburları ve Destek unsurları da tamamen profesyonellerden oluşacağı üst yetkililer tarafından duyuruldu.

  Alıntı
   
Anneler Gününde Askerlik Düşecekmi 2012 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Askerlik Sorgulama Sayfası 2012

  Askerlik Sorgulama Sayfası 2012

  askerlik sorgulama, tc kimlik no ile, nasıl olur, ne yapmak lazım, nerede, ile ilgili bilgiler burada melekler Askerlik yapacaksınız ama nereye düştüğünüzü tam olarak bilmiyorsanız arkadaşlarım. Lütfen sizin için hazırladığımız konunun detaylarına şöyle bir göz atın. Herkese hayırlı teskereler diliyorum. Askere gidecek yakını olan melekler için tc kimlik numarası ile askerlik...
 2. 2012 Askerlik Yoklaması Sorgulama

  2012 Askerlik Yoklaması Sorgulama

  2012 askerlik yoklaması sorgulama 2012 askerlik sorgulamasını nereden hangi linkten yapabiliyoruz arkadhaşlarım.
 3. Askerlik Celp Dönemleri 2012

  Askerlik Celp Dönemleri 2012

  2012 Yılı askerlik Celp Dönemleri Askerlik Celp Dönemleri 2012 Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda 2012 yılı askerlik celp dönemleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere detaylı bir şekilde değiniyor ve sizlere bu konuda gerekli tüm bilgileri aktarmaya çalışıyoruz. 1992 doğumlu olup 2012 yılında askere gidecek yükümlüler hangi eğitim birliğine sevk edildiğini e-devlet sistemi üzerinden...
 4. Anneler Gününe Kaç Gün Kaldı 2012

  Anneler Gününe Kaç Gün Kaldı 2012

  Anneler Gününe Kaç Gün Kaldı 2012 arkadaşlar daha hediye almadım acaba daha çok mu var anneler gününe?
 5. Yeni askerlik Kanunu 2012 ' ( Askerlik kanunu değişiklik tasarısı TBBM 'de )

  Yeni askerlik Kanunu 2012 ' ( Askerlik kanunu değişiklik tasarısı TBBM 'de )

  Yeni askerlik kanunu haberleri, askerlik kanununda son durum Tasarıya göre, askerlik şubeleri başkanlıklarınca kısa sürelerle teşkil edilen ve etkinliği kalmayan askerlik meclisleri, ilk yoklama ile yedeklik yoklaması işlemleri kaldırılacak. Yükümlülerin sağlık muayeneleri, aile hekimlerince yapılabilecek. Askeri hastane bulunmayan yerlerde, engelli, yatalak, uvuz kaybı, gibi gözle görülür...

Sayfayı Paylaş