Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Anneler Gününde Askerlik Düşecekmi 2012

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Anneler Gününde Askerlik Düşecekmi 2012 Arkadaşlar aldığım duyumlara göre bu anneler gününde askerlik düşüyormuş sizde böyle bişey duydunuz mu bu doğrumu?


   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Anneler Gününde Askerlik Düşecekmi

  2012′de Askerlik 12 Aya Düşecek Mi

  Askerlik düşecek mi? 12 ay mı yoksa 9 ay mı olacak.. İşte o konular ile ilgili bilgileri sizlere aşağıda açıklıyoruz. Buyrun inceleyebilirsiniz..

  TSK, kısa bir süre sonra Profesyonel askerlik ile mecburi askerlik sisteminden oluşan bir sisteme geçeceğini duyurmuştu. Daha önce tümen,alay esasına dayalı olarak kuvvet yapısı, tugay-tabur esasına çevrildi.
  Profesyonel ordu çalışmaları tamamlandığında zaman zorunlu askerlik hizmeti de tek tip olacağı duyuruldu.

  Yedeksubaylık ve kısa dönem er olayı ortadan kaldıcağı ifade edildi. Herkes celp dönemlerindeki ihtiyaca ve yükümlü durumuna göre, 12 ya da 15 ay erlik yapacağı kaydedildi. Yurt dışında yaşayan genç vatandaşlar için dövizli askerlik ise aynen olduğu gibi devam edecek.

  18 aylık uzun dönem askerlik süresi 15 aya, 16 ay olan yedek subaylık süresi 12 aya, 8 ay olan kısa dönem askerlik süresi ise 6 aya indirildiği açıklandı.

  Artık bundan böyle er ve erbaşlara bazı birliklerinde görev verilmeyecek. Özel kuvvetler Komutanlığı, Jandarma özel harekât taburları, 5′i Kara Kuvvetleri Komutanlığına, 1′i Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı komando tugayları, Sabit konuşlu iç güvenlik taburları ve Destek unsurları da tamamen profesyonellerden oluşacağı üst yetkililer tarafından duyuruldu.

  Alıntı
   
Anneler Gününde Askerlik Düşecekmi 2012 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anneler gününe özelll...

  Anneler gününe özelll...

  Anneler Günü İle İlgili Hikaye Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazırlanan bir çocuk varmış. Bir gün Tanrı'ya sormuş; "Tanrım, beni yarın dünyaya göndereceğini söylediler. Fakat, ben o kadar küçük ve güçsüzüm ki, orada nasıl yaşayacağım?" "Tüm meleklerin arasında senin için bir tanesini seçtim, O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Meleğin sana hergün şarkı söyleyecek ve...
 2. Anneler Gününe Kaç Gün Kaldı 2012

  Anneler Gününe Kaç Gün Kaldı 2012

  Anneler Gününe Kaç Gün Kaldı 2012 arkadaşlar daha hediye almadım acaba daha çok mu var anneler gününe?
 3. Anneler Gününde Alınabilecek Hediyeler

  Anneler Gününde Alınabilecek Hediyeler

  Anneler Gününde Alınabilecek Hediyeler neler olabilir bana öneride bulunursanız çok yardımcı olmuş olursunuz kızlar.
 4. Anneler Gününe Özel Sözler

  Anneler Gününe Özel Sözler

  Anneler Gününe Özel Sözler istiyorum sizden çünkü her anne gibi benim annemde çok özel o yüzden özel sözler hak eder:)
 5. Bu gün anneler günü

  Bu gün anneler günü

  Bugün anneler günüydü kizim bana hediye almak istemis aldi ama babasi kizimin kalbini kirdigi icin ona hediyeyi iyade etmesini benim icin düsünmüs olman bile beni cok mutlu etti dedim ve sustu ama ben esime cok kirildim hicmi deyerim yokmus diye dösünüyorum benim icin önemli olan kizimin gururuydu hediyenin önemi yoktu?

Sayfayı Paylaş