Etiketler:
 1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Anneler ve anne adayları bebeklerinizin burç yorumları işte burada

  Konu, 'Burçlar' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  bebek burç yorumları anne çocuk burç uyumları anne çocuk uyumu baba uyumu bebek uyumları

  Haydi melek anne ve

  anne adayları işte size küçük meleklerinizin burç yorumları ...

  KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)


  Eğer bebeğiniz koç burcuysa aksiyon sizi bekliyor. Sakın ona bir bebek çıngırağı verip, uslu uslu oturmasını beklemeyin. Böyle bir şey mümkün olamaz.Koç bebeği gürültü yapan bir bebektir ve ne yapar ne eder kendini size mutlaka duyurur. Çok hareketlidir. Pek çok şeye diğer bebeklerden daha erken başladıkları gibi daha erken konuşur ve yürür. Oldukça enerjik olan koç bebeği her daim bir şeylerin peşindedir. Bağımsız ruhludur ama başkalarıyla iletişim kurmaktan da çok hoşlanır Anlaşması zor bir bebektir.Diğer bebeklerle çok sık kavga eder. Bu yüzden ona diğer bebeklerle kavga etmeden oynanmayı ne kadar erken öğretebilirseniz onun için o kadar iyi olur. Bu konuda akıllı ve mantıklı davranmalısınız. Paylaşmayı mutlaka öğrenmelidir. Ayrıca sizi uyaralım, çoğu koç bebeğinin en çok istediği şey “ilgi” dir.

  BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)


  Eğer bebeğiniz boğa ise, onun ihtiyaçlarıyla ilgilenme konusunda oldukça duyarlı olmanız gerekir. Boğa bebeği, şefkatli bir öpücük ve sevecen bir dokunuş için yaşar. Rahat ve konforlu olmaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden maması lezzetli, yatağı rahat, odası ne soğuk ne de sıcak olmalıdır. Dingin seslerden ve klasik olmayan oyuncaklardan hoşlanır. Anahtar kelimesi “sahip olmak” olduğu için, oyuncakları çok önemlidir. Oyuncaklarının kendine ait olduğunun farkına varınca, onları paylaşma güçlüğü çekebilir. Aile boğa bebeği için çok önemlidir. Geleneksel bir aile modeli içerisinde kendisini daha rahat hissederler. Kardeşleri varsa, onlarla yakın olmaktan hoşlanır. Boğa bebeği yeni şeyler öğrenmekte aceleci davranmaz. Sadece kendisi istediği zaman öğrenir; baskıya cevap vermez. bu yuzden nazik ve duyarlı bir tutum içerisinde olmalısınız.

  İKİZLER (22 Mayıs - 21 Haziran)


  İkizler bebeği doğduğu ilk günden itibaren iz bırakmaya başlar. Büyük olasılıkla erken konuşmaya başlayacaktır. Meraklı ve kaşif ruhlu yapısı dolayısıyla mutlu olmak için merakını tetikleyecek ve bu merakı canlı tutacak çok sayıda uyarıcıya ihtiyaç duyar. Çünkü çok çabuk sıkılabilen bir bebektir. İletişim yeteneği yüksek olan bu bebeğin, mümkün olduğunca çabuk oyun arkadaşları bulmasını sağlamalısınız. İkizler bebeği diğerleriyle çok çabuk iletişim kurabilir. Aynı şekilde, pek çok şeyi de çok çabuk öğrenir. İkizler bebeği bağımlı bir bebek değildir. Kendi bildiğini yapmaktan hoşlanır ve kendi kendine bile olsa çok iyi vakit geçirir. Ama bebeğiniz başkalarıyla oynayıp konuşmuyorsa duygusal bir kopma söz konusu olabilir. Bu yüzden ikizler bebeği için karmaşıklığı ortadan kaldırmak, herşeyi kolay anlaşılabilir bir hale getirmek ve uyumu devam ettirmek gerekir.

  YENGEÇ (22 Haziran - 22 Temmuz)


  Su grubunun bir belirtisi olarak, yengeç bebeği muhtemelen diğer bebeklere göre daha hassas ve duygusal olacaktır. Bu da "gözyaşı" demektir. Çok ağlar. Bu yüzden onu kucağa almak, ona dokunmak, ya da onu rahat hissettirebilen diğer şeyler, çok büyük önem taşır. Kendini güvende hissetmeye ihtiyaç duyar. Evdeki huzursuzlukları hisseder ve bunlardan çok çabuk etkilenir. Bu konuda duyarlıdır. Onun yanında tartışmamaya çalışın. Ayrıca çok iştahlı bir bebektir. Büyük olasılıkla ona yemek yedirememe derdiniz olmayacaktır. Aile, yengeç bebeği için çok önemli bir kavramdır. Bu yüzden, özellikle de ailesi içerisinde ona kendini güvende hissettirmeli ve onu koruduğunuzu göstermelisiniz. Genellikle annesini rol model seçer, onun davranış ve tavırlarını taklit etmeye çalışır. Geçmişe dair anılarını saklamaya eğilimlidir. Kötü de olsa iyi de olsa anılarını hafızasında tutar.

  ASLAN (23 Temmuz - 23 Ağustos)


  Aslan bebeği herşeyden önce gürültülü bir bebektir. Yani, uzunca bir süre uykuyu unutabilirsiniz. Ne yapar ne eder kendini size duyurur ve ne istediğini size anlatana kadar da durmaz. İlginizin ve dikkatinizin merkezinde olmak ister. Bütün aileyi bir mıknatıs gibi kendine çeker ve etrafında pervane ettirir. Aslan bebeği gösterilerine erken başlar; seyirciyi sever. Bu yüzden pek çok aslan bebeği ileride büyük bir star olur. Rekabetçi bir yapısı vardır. Sık sık diğer bebeklerle kavgaya tutuşup yaralanabilir. Oyun alanında ya da herhangi bir sosyal çevrede eğer ilginin merkezindeyse çok kolay arkadaş edinir ve arkadaşlığını başarıyla sürdürür. Ama rolünü, sorumluluklarını, ve hatta oyuncaklarını paylaşma konusuna gelince, büyük zorluklar yaşar. O kral/kraliçedir çünkü. Kuralları koyan o olmalıdır.

  BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)


  Başak bebeği mızmızdır, buna alışın. Diğer bebeklerden oldukça farklı olarak “rutin”e ihtiyaç duyar. Bu rutini değiştirmeyi düşünmeyin bile! Değişikliği sevmez. Çok yemek seçen ve zor beğenen bir bebek olabilir. Bu yüzden dikkat etmeniz gerekir. Ama başak bebeği sizden fazla birşey istemez. Temiz bir yatak odası ve sade giysiler bebeğinizin ağlamadan durmasına yetecektir.Azıcık ilgi onlara yeter, saatlerce kendi kendini basit oyunlarla oyalamasını ve eğlendirmesini bilir. Etrafındaki pek çok bebekten daha erken konuşur çünkü aklından o kadar çok şey geçer ki onları bir an önce anlatması gerekir. Erken zamanlardan itibaren bu bebek annesinin küçük yardımcısı olur. Çünkü başkalarına yardım etmek başak bebeklerinin en önemli özelliklerinden biridir. Başarıları hakkında fazla böbürlenmekten hoşlanmazlar çünkü doğaları gereği biraz utangaçtırlar.

  TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)


  Terazi bebeği ilgiden büyük haz duyar. İnsanlar bu bebeği sevmekten kendilerini alamazlar. Durum ne olursa olsun, çok çekici özellikleri vardır. Görünüşü sakin ve tatlı, çevresinde insanlar olmasını seven ve yalnızlıktan çok kalabalığı tercih eden bir bebektir. Grup içinde terazi bebeği herkesle kaynaşır. Terazi burcu özellikleri olan sosyallik ve diplomasiyi sergiler. Aracı olarak doğmuştur ve erkenden avukat ya da yargıç olmak için kariyerine hazırlanır. Güzel dokunuşlardan hoşlansa da, özellikle terazi kızları abartılı kucaklamalardan ve dokunuşlardan hoşlanmazlar. Bu bebekler güzel hissetmeyi çok severler. Ona güzel kıyafetler giydirmek bu yoldaki ilk adımdır. Rahatlık da bu bebek için önemlidir.Temiz, ütülü kıyafetler ve rahat bir oda onun için idealdir.

  AKREP (24 Ekim - 22 Kasım)


  Akrep bebeği dünyaya geldiğinde bütün gözler onun üzerinde olur. Ve uzun zaman da böyle devam edecektir. Çünkü bu bebek ilginin merkezi olmalıdır. Akrep bebeği yönlendiricidir ve çevresindeki herkesin enerjisini emer. Aynı zamanda da biraz gizemlidir. Ağlaması başladığında, sebebini anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Genellikle, görünenin altında neler olup bittiğini anlamak çok zordur Onunla güç kavgalarına hazırlıklı olmalısınız. Çünkü akrep bebeği, anne-baba ve diğer herkesin kendi planlarına ve zamanlamalarına uymasını ister. Diğer taraftan, ne istediğini açıkça söyler ve istediğini iletmekte de çok başarılıdır. Bir önemli not: Akrep bebeği kirli bezle durmaktan nefret eder. Bu yüzden bezlerini sık sık değiştirmelisiniz. Bu sinir krizleini durdursa da, ilgi istemeye devam ederler. Kalabalıktan hoşlanır, özellikle de şovun lideri kendisiyse.

  YAY (23 Kasım - 21 Aralık)


  Yay bebeği çok rahattır ve kendi bildiğini okur. Erken yürür. Keşfetmeyi çok sevdiğinden sürekli hareket halindedir. Bağımsız ve özgür ruhludur. Ona rahat rahat dolaşabileceği alanlar yaratmalısınız. Sınırlandırılmış alanlar bu bebek için felaket sayılır. Halka açık alanlarda bir gözünüz onun üstünde olmalıdır çünkü her an bir yerlere keşfe çıkıp kayıplara karışabilir. Yeni bir arkadaş olsun ya da yeni bir oyuncak, yay bebeği keşfetmeyi çok sever. Ayrıca, arkadaş edinmeyi iyi bilir. Pek çok arkadaşı vardır ve olacaktır. İster evde olsun ister dışarıdaki dünyada, yay bebeği bir grubun parçası olmaya bayılır. Aslında onun görmek istediği bu dünyadır ve bu yüzden daha fazlasını görmek için keşfe çıkmakta tereddüt etmez. Tren, uçak ya da gemi faketmez, bu bebekler diğer bebeklere oranla yolculuk yapmaya daha yatkındır.

  OĞLAK (22 Aralık - 20 Ocak)


  Oğlak bebeğinin doğduğu günden itibaren bir planı vardır ve ona sadık kalır. Diğer bebeklere göre daha ciddi, disiplinli, metodlu ve düzenlidir. Çok dikkatli ve kararlıdır. Maceracı bir ruha sahip olmayan oğlak bebeği, neredeyse tek düze görünür. Her şey üzerinde fazla zaman harcar. Yavaş öğrenir ama bunun sebebi her şeyi iyi öğrenmek istemesidir. Ona sorumluluk vermekten kaçınmayın çünkü önemli hissettirilmekten hoşlanır. Büyüdükçe her şeyi daha iyi anlamaya başlar. Ödül sisteminin yararlarını sever. İyi niyet ödüllendirilir! Bu bebek bu inançla mutlu yaşar. Öğrenmeye gelindiğinde, oğlak bebeği acele ettirilmemeli, kendi keşfetme yolunu bulması beklenmelidir. İlk dersleri organizasyonel olmalıdır çünkü bu bebeğin kafası bu şekilde çalışır: mesela bir oyun grubu organize edilmesi gibi.

  KOVA (21 Ocak - 18 Şubat)


  Kova bebeği yalnız mıdır? Böyle görünse de görünüşe aldanmayın. O genelde yalnız kalmayı ister- ağlarken bile. Sorunlarını tek başına çözmeyi tercih eder. Aklınıza: “Bebeğin başkalarıyla ilişki içinde bulunması gerekmez mi?” sorusu gelebilir. Belki...Bu, kova bebeğinin doğal hali olmadığından, başkalarının varlığı anne ve babanın dürtmesi ile kova bebeği için giderek daha gerekli bir hale getirilebilir. Kova bebeğinin başkalarına öğreteceği çok şey vardır. Her şeyi daha erken ve farklı şekilde kavrar. Asi bir bebektir. Ebeveynler, kardeşler ve arkadaşlar ondan beklenmedik şeyler görmeye alışmalıdırlar. Arkadaşlarının ve diğer kişilerin etrafında olması onun için çok önemlidir ama bunu nasıl göstereceğini bilemez. Dolayısıyla bu memnuniyetini göstermesi için desteklenmelidir. Ayrıca, geliştirilmesi gereken yaratıcı bir yönleri vardır.

  BALIK (19 Şubat - 20 Mart)


  Balık bebeği diğer bebeklere kıyasla daha duygusaldır. Sebepsiz yere bile olsa duygulanıp ağlamaya başlayabilir. Duygularını dışarı vurmaktansa kendine saklamayı tercih eder. Çığlıklar yerine sızlanmalarla daha fazla karşılaşırsınız. Aile içindeki huzursuzlukları hisseder ve bunlardan çok fazla etkilenir. Bencillikten uzak ve düşünceli bir yapısı vardır. Oyuncaklarını başkalarına vermek gibi hareketlerde de kişiliğinin bu özelliği gözlemlenebilir. Bu yüzden bebeğinizin oyun grubunda itilip kakılmamasına dikkat etmelisiniz. Balık bebeği hassas bir yapıya sahiptir, dolayısıyla ebeveyn ya da arkadaşları tarafından gösterilen aşırı ilgi ona çok iyi gelir. Neredeyse gerçek dünyayı unutacak kadar derin düşüncelere dalabilir. Hayalcidir. Ona fazla ayrıntı verilmemelidir, nasıl olsa unutacaktır. Balık bebeği gece rüya görürken izlenmelidir çünkü çok sık kabus görebilir.

  Kaynak: milupa.com.tr   
Anneler ve anne adayları bebeklerinizin burç yorumları işte burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. TÜP BEBEK anneleri ve anne adayları buraya lütfen!!!

  TÜP BEBEK anneleri ve anne adayları buraya lütfen!!!

  tüp bebek anneleri tüp bebekle anne olanlar Düşüdüm de aramız da bir çok tüp bebek annesi, anne adayı ve tüp bebek olarak dünya ya gelmiş meleklerimiz var.Peki varsınız varız da neden haberimiz yok neden anlatmıyoruz.Hadi meleklerim durmayın öyle yazın paylaşın.Tüp bebek mucize birşey bence bu mucizeyi yaşayanlar yada yaşamak üzere olanlar buyrun gelin paylaşın paylaşalım:)Nasıl tedavi...
 2. merhaba tecrübeli anneler ve anne adayları

  merhaba tecrübeli anneler ve anne adayları

  ben 13 hafta 5 günlük hamileyim dün akşam bebeğimin hafif kıpırdadıpnı hissettim.. acaba bebeğim miydi? çok heyecanlıyım. en erken ne zaman tekme atıyor bilgisi olan lütfen yazsın
 3. Annelere ve Anne adaylarina uyarilar

  Annelere ve Anne adaylarina uyarilar

  anne adaylari, bebek, saglik, süt, emzirme, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Annelere ve anne adaylarına uyarılar Anne sütü, bağışıklama takvimine uygun olarak yapılan aşılar ve düzenli hekim kontrolü, bebek ve çocukları ölümlere yol açan bir çok hastalıktan koruyor. ANKARA - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bebek ve çocuk sağlığına yönelik sürdürülen...
 4. Anne Adayları Gebesiniz ve Bebeğinizin Cinsiyetini Bilmiyorsanız Buyrun buraya...

  Anne Adayları Gebesiniz ve Bebeğinizin Cinsiyetini Bilmiyorsanız Buyrun buraya...

  Sevgili melek anne adayları bebeğim kızmı erkekmi diye merak edenler hadi belirtilerden yola çıkarak tahminlerde bulunalım... Eğer: erken hamilelikte mide bulantısı hissetmediyseniz, bebeğinizin kalp atışı dakikada 140 atıştan daha azsa, ön tarafınızdan daha fazla kilo aldıysanız, beliniz basket topu gibi görünüyorsa, aerolarınız çok kararırsa, daha düşük taşıyorsanız, tuzlu ve ekşi...
 5. ülkemin güzel anneleri ve anne adayları

  ülkemin güzel anneleri ve anne adayları

  kızlar bende yumurta çatlatma ignesi yaptırdım cumagünü sonuçu merakla bekliyorumm

Sayfayı Paylaş