Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Annelerden yeni annelere 11 öneri

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  yeni anne, iyi anne olmak için, öneriler, tavsiyeler, bilgiler ve dahası burada arkadaşlar


  [​IMG]


  Anne olmaya hazırlanan Melek'lerimize ve yine aynı hazırlıklar içersinde olan misafirlerimize, tecrübeli annelerden, denemiş ve test edilmiş 11 öneri sunuyoruz arkadaşlar:)

  Ev işlerine katkı
  Çocuğunuzun temizlik konusunda sizinle işbirliği yapmasını sağlamak için, ona, eğer temizliğe yardım ederse onunla zaman geçirebileceğinizi, birlikte onun istediği oyunu oynayabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Hatta bunun için belli bir saat aralığı önerebilirsiniz. Belli bir saati doldurana kadar oyuncaklarını toplamasını ya da toz almasını söylemeniz işe yarayacaktır. Çocuklar zamanla yarışmayı severler.

  Yatağı ıslatmaya karşı
  Geceyarısı yatak ıslatma kazalarını önlemek için birkaç çarşaf üst üste koymalısınız. Çarşafların arasına su geçirmez çarşaf-yatak koruyucu koymalısınız. Çocuğunuz gece boyunca yatağını ıslatırsa, idrar en üstteki çarşaf ve onun altındaki pet görevi gören yatak koruyucunun içine hapsolur. Böylece üstteki çarşafı ve yatak koruyucuyu alarak, fazla zaman kaybetmeden çocuğunuzun tekrar huzurlu uyumasını sağlayabilirsiniz.

  Teoriyi pratiğe çevirin
  Çocuğunuza sık sık “lütfen” ve “teşekkür ederim” demelisiniz. Bunu, yerdeki bir oyuncağını kaldırıp size verdiğinde bile yapmalısınız. Hatta aynı oyuncağı on kere size vermeye kalksa dahi… O size teşekkür ettiğinde de “bir şey değil” diyebilmelisiniz. Bu sözler, çocuğunuzun bu onları kullanmayı alışkanlık haline getirmesine yardımcı olacaktır. Teoriyle öğretmeye çalışmak yerine pratiği kendiniz uygulayın!

  Dağınıklığı önlemek için
  Boş ve kapaklı bir kutuyu çocuğunuza ait malzemeler ve oyuncaklarla doldurabilirsiniz. Bu hem dağınıklığın ortadan kalkmasını hem de çocuğunuzun istediğinde kolayca oyuncaklara ulaşmasını sağlar.

  Doktor korkusu
  Çocuğunuz doktora ya da diş doktoruna gitmekten korkuyorsa, muayene randevusuna onun en yakın arkadaşını da götürmeyi deneyin. Arkadaşının yanında daha cesur davranacağından emin olabilirsiniz.

  İnatçı çocukla baş etme
  Çocuğunuz bazen ağlama krizine girip bu durumda kalmakta ısrar ediyorsa ona, “Odana git ve mutlu yüz ifadesine kavuşana kadar çıkma” diyebilirsiniz. Dışarıya gülümseyen bir yüzle çıkacaktır. Ondan tutumunu düzeltmesini istemiş oluyorsunuz.

  İki kardeşi idare
  İki çocuğunuz var ve ikisi de aynı oyuncakla oynamak istiyor. İşte, evde kıyametin koptuğu an! Durun, bunun bir çaresi var. Alarm kurmaya ne dersiniz? Oyuncak ilk olarak kimdeyse alarm çalana kadar oynayacak ve alarm sesiyle birlikte oyuncağı kardeşine devredecek. Bu hem adil hem de diğer kardeşin beklemesini kolaylaştıran bir sistem.

  Nasıl dinlenebilirsiniz?
  Herkes, “Bebeğiniz uyurken uyuyun” diyor. “Bebeğiniz uyurken dinlenin” olmalı bu aslında. Zihniniz pek çok şeyle meşgulse uyuyamayabilirsiniz. Fakat ayaklarınızı havaya dikip 1-1,5 saat hiçbir iş düşünmeden dinlenebilirsiniz. Ayrıca dinlenmeyi hedefleyerek kendinizi sakinliğin kollarına bırakmak, sizi çocuğunuzun uyanmasıyla uykunuzun bölünmesi ihtimali olduğundan, uykudan daha iyi dinlendirir.

  Gazlı bebeğe öneri
  Sizinki de gazlı bir bebekse karın ağrılarını hafifletmenize yardımcı olacak bir öneri: Minik bir çorabı içi pirinç dolu bir ısıtıcı haline getirebilirsiniz. Pirinç dolu çorabı yaklaşık 30 saniye mikrodalgada tutup bebeğinizin karnına yerleştirerek gaz ağrılarını azaltabilirsiniz. Tabii bu çorabı bebeğinizin hassas tenine koymadan önce sıcaklığı kendi teninizle test edin.


  Ağlama krizleri
  Bebeğiniz henüz çok minikse ağlama krizlerinde elektrikli süpürgeyi açmayı deneyin. Çünkü o bu sesi sever ve bu sesle sakinleşir. Bir taşla iki kuş! Hem bebeğiniz sussun, hem de temizlik yapmak için fırsat yaratın.


  Yara bandı nasıl çıkarılır?
  Çocuğunuzun yarasının üstüne yapıştırdığınız bandı çıkarma vakti geldi. Ama acıyacak diye bunu yaptırmıyor. Bunun için vazelin kullanmayı deneyin. Hiç acımayacaktır.
   
Annelerden yeni annelere 11 öneri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. yeni anne babalara öneriler

  yeni anne babalara öneriler

  Uzun süredir beklediğiniz an geldi ve bebeğinizi kucağınıza aldınız. Peki ya şimdi ne olacak? Uzmanlar yeni çocuk sahibi olan anne ve babalara önce sakin olmalarını öneriyor. Bebeğinizle yaşama başlarken işine yarayacak öneriler: • Anne-babalara ilk tavsiyem sakin olmaları... Bebeğinizi tanımak için zamana ihtiyacınız olacak. Sabır, sakin bir ortam, güç, kuvvet, direnç, saygı,...
 2. Annelerimize birkaç küçük öneri  :

  Annelerimize birkaç küçük öneri :

  BİRKAÇ KÜÇÜK ÖNERİ Anne sütü almayan bebeklerde ek besinlere 4. aydan erken başlanması durumunda besinlere tahammülsüzlük, ishal, alerji ve uzun vadede ise demir eksikliği ve kansızlık ortaya çıkabilir. Ek besinlere başlandıktan sonra anne sütü kesilmemelidir. Çünkü anne sütündeki bazı maddeler sindirime yardımcı olmaktadır. Çiğneme, bebekler için zor bir harekettir. Dolayısıyla...
 3. 11 yaşında anne oldu

  11 yaşında anne oldu

  Sliven hastanesinden yapılan açıklamada, çingene asıllı olan kız çocuğunun, bebeğinin 19 yaşındaki babasıyla evlenebilmek için bugün hastaneden taburcu olmak istediği belirtildi. Özellikle çingeneler arasındaki erken yaşta doğumların nadir olmadığı ve doktorları kaygılandırdığı kaydedildi. Ülkedeki Burgaz kenti belediyesinin erken yaştaki doğumlarla mücadele edilmesi için acil önlemler...
 4. anne adayları ve yeni annelere

  anne adayları ve yeni annelere

  Bebeğim neden ağlıyor? Yeni anne ve babalar için bebeğin neden ağladığını açıklamak çok güçtür. Bebeğinizin ağlamasını dinlemek ve ne yapılacağını bilememek sabrınızı zorlayabilir. Hayatın ilk birkaç haftasında, bebeklerin çoğu zamanlarını ağlayarak geçirirler. Örneğin 6 haftalıkken ağlama süresi günde 2,5–3 saate varabilir; bu bir bebeğin uyanık olduğu zamanın yaklaşık %30’udur. Bebekler...
 5. Yeni doğum yapan anneler için egzersiz önerileri

  Yeni doğum yapan anneler için egzersiz önerileri

  yeni doğum yapanlar Hamilelik boyunca alınan kilolar bebek doğduktan bir süre sonra her annenin artık canını sıkmaya başlar olmayan giysiler ve kilolu bir görünüm elbette ki her doğum yapan annenin canını sıkmaya yeterte artar bile.Bazen vakit bulamamaktan dolayı egsersiz yapamayabilirsiniz oysaki birazdan sizler için vereceğim egzersiz bilgileri için öyle aman aman bir vakit ayırmanıza gerek...

Sayfayı Paylaş