1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Annelerden yeni annelere 11 öneri

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  yeni anne, iyi anne olmak için, öneriler, tavsiyeler, bilgiler ve dahası burada arkadaşlar

  [​IMG]


  Anne olmaya hazırlanan Melek'lerimize ve yine aynı hazırlıklar içersinde olan misafirlerimize, tecrübeli annelerden, denemiş ve test edilmiş 11 öneri sunuyoruz arkadaşlar:)

  Ev işlerine katkı
  Çocuğunuzun temizlik konusunda sizinle işbirliği yapmasını sağlamak için, ona, eğer temizliğe yardım ederse onunla zaman geçirebileceğinizi, birlikte onun istediği oyunu oynayabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Hatta bunun için belli bir saat aralığı önerebilirsiniz. Belli bir saati doldurana kadar oyuncaklarını toplamasını ya da toz almasını söylemeniz işe yarayacaktır. Çocuklar zamanla yarışmayı severler.

  Yatağı ıslatmaya karşı
  Geceyarısı yatak ıslatma kazalarını önlemek için birkaç çarşaf üst üste koymalısınız. Çarşafların arasına su geçirmez çarşaf-yatak koruyucu koymalısınız. Çocuğunuz gece boyunca yatağını ıslatırsa, idrar en üstteki çarşaf ve onun altındaki pet görevi gören yatak koruyucunun içine hapsolur. Böylece üstteki çarşafı ve yatak koruyucuyu alarak, fazla zaman kaybetmeden çocuğunuzun tekrar huzurlu uyumasını sağlayabilirsiniz.

  Teoriyi pratiğe çevirin
  Çocuğunuza sık sık “lütfen” ve “teşekkür ederim” demelisiniz. Bunu, yerdeki bir oyuncağını kaldırıp size verdiğinde bile yapmalısınız. Hatta aynı oyuncağı on kere size vermeye kalksa dahi… O size teşekkür ettiğinde de “bir şey değil” diyebilmelisiniz. Bu sözler, çocuğunuzun bu onları kullanmayı alışkanlık haline getirmesine yardımcı olacaktır. Teoriyle öğretmeye çalışmak yerine pratiği kendiniz uygulayın!

  Dağınıklığı önlemek için
  Boş ve kapaklı bir kutuyu çocuğunuza ait malzemeler ve oyuncaklarla doldurabilirsiniz. Bu hem dağınıklığın ortadan kalkmasını hem de çocuğunuzun istediğinde kolayca oyuncaklara ulaşmasını sağlar.

  Doktor korkusu
  Çocuğunuz doktora ya da diş doktoruna gitmekten korkuyorsa, muayene randevusuna onun en yakın arkadaşını da götürmeyi deneyin. Arkadaşının yanında daha cesur davranacağından emin olabilirsiniz.

  İnatçı çocukla baş etme
  Çocuğunuz bazen ağlama krizine girip bu durumda kalmakta ısrar ediyorsa ona, “Odana git ve mutlu yüz ifadesine kavuşana kadar çıkma” diyebilirsiniz. Dışarıya gülümseyen bir yüzle çıkacaktır. Ondan tutumunu düzeltmesini istemiş oluyorsunuz.

  İki kardeşi idare
  İki çocuğunuz var ve ikisi de aynı oyuncakla oynamak istiyor. İşte, evde kıyametin koptuğu an! Durun, bunun bir çaresi var. Alarm kurmaya ne dersiniz? Oyuncak ilk olarak kimdeyse alarm çalana kadar oynayacak ve alarm sesiyle birlikte oyuncağı kardeşine devredecek. Bu hem adil hem de diğer kardeşin beklemesini kolaylaştıran bir sistem.

  Nasıl dinlenebilirsiniz?
  Herkes, “Bebeğiniz uyurken uyuyun” diyor. “Bebeğiniz uyurken dinlenin” olmalı bu aslında. Zihniniz pek çok şeyle meşgulse uyuyamayabilirsiniz. Fakat ayaklarınızı havaya dikip 1-1,5 saat hiçbir iş düşünmeden dinlenebilirsiniz. Ayrıca dinlenmeyi hedefleyerek kendinizi sakinliğin kollarına bırakmak, sizi çocuğunuzun uyanmasıyla uykunuzun bölünmesi ihtimali olduğundan, uykudan daha iyi dinlendirir.

  Gazlı bebeğe öneri
  Sizinki de gazlı bir bebekse karın ağrılarını hafifletmenize yardımcı olacak bir öneri: Minik bir çorabı içi pirinç dolu bir ısıtıcı haline getirebilirsiniz. Pirinç dolu çorabı yaklaşık 30 saniye mikrodalgada tutup bebeğinizin karnına yerleştirerek gaz ağrılarını azaltabilirsiniz. Tabii bu çorabı bebeğinizin hassas tenine koymadan önce sıcaklığı kendi teninizle test edin.


  Ağlama krizleri
  Bebeğiniz henüz çok minikse ağlama krizlerinde elektrikli süpürgeyi açmayı deneyin. Çünkü o bu sesi sever ve bu sesle sakinleşir. Bir taşla iki kuş! Hem bebeğiniz sussun, hem de temizlik yapmak için fırsat yaratın.


  Yara bandı nasıl çıkarılır?
  Çocuğunuzun yarasının üstüne yapıştırdığınız bandı çıkarma vakti geldi. Ama acıyacak diye bunu yaptırmıyor. Bunun için vazelin kullanmayı deneyin. Hiç acımayacaktır.

   
Annelerden yeni annelere 11 öneri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anne Adaylarına 8 Öneri

  Anne Adaylarına 8 Öneri

  Anne Adaylarına 8 Öneri Bir kadın için şüphesiz, hamilelik dönemi en özel zamanlardan biri. Ancak aynı zamanda büyük bir sorumluluk. Bebeğinizin ve sizin sağlığınız için yapmanız gereken öyle çok şey var ki... Ancak korkmanıza hiç gerek yok. İşte size, gebe olduğunuzu öğrendiğiniz ilk andan itibaren uygulayabileceğiniz 8 öneri. 1- Folik asit alın Hamile kalmadan önce folik asit almaya...
 2. Annem Dizisi /11. Bölüm Özeti

  Annem Dizisi /11. Bölüm Özeti

  Musa ile Zeynep’in kalbi kıpır kıpır Mehmet ile Süreyya’nın düğününde bir araya gelmek zorunda olan Musa ve Zeynep oldukça gergin bir gece geçirirler. İkisinin bir araya gelmesiyle tüm gözler o gece onlara döner ve herkes ikilinin ne yapacağını merak eder. Musa ile Zeynep, ikisinin de hiç beklemedikleri bir anda kendilerini dans ederlerken bulurlar. Musa da Zeynep de yıllardan sonra...
 3. Annelerimize birkaç küçük öneri  :

  Annelerimize birkaç küçük öneri :

  BİRKAÇ KÜÇÜK ÖNERİ Anne sütü almayan bebeklerde ek besinlere 4. aydan erken başlanması durumunda besinlere tahammülsüzlük, ishal, alerji ve uzun vadede ise demir eksikliği ve kansızlık ortaya çıkabilir. Ek besinlere başlandıktan sonra anne sütü kesilmemelidir. Çünkü anne sütündeki bazı maddeler sindirime yardımcı olmaktadır. Çiğneme, bebekler için zor bir harekettir. Dolayısıyla...
 4. 11 yaşında anne oldu

  11 yaşında anne oldu

  Sliven hastanesinden yapılan açıklamada, çingene asıllı olan kız çocuğunun, bebeğinin 19 yaşındaki babasıyla evlenebilmek için bugün hastaneden taburcu olmak istediği belirtildi. Özellikle çingeneler arasındaki erken yaşta doğumların nadir olmadığı ve doktorları kaygılandırdığı kaydedildi. Ülkedeki Burgaz kenti belediyesinin erken yaştaki doğumlarla mücadele edilmesi için acil önlemler...
 5. Yeni Annelerin Endişeleri

  Yeni Annelerin Endişeleri

  Kuşkusuz ki Anne olabilmek her kadının isteğidir hatta bazı kadınlar vardır ki bebek yapmak için evlenir yada evlilik dışı bebek sahip olmak ister..Her neyse Annelik nasıl bir duyguymuş bu yazımızda endişeleriyle beraber ele alalım melekler.. "Anne olmak nasıl bir duygu?" sorusunun cevabını bir anne nasıl verir dersiniz? "Harika", "Çok güzel",...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş