1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.213
  Beğenilen Mesajlar:
  2.284
  Ödül Puanları:
  113

  Anoreksiya kısırlık yaparmı?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  anoreksiya nedir,anoreksiya hamile kalmayı engellermi,anoreksiya gebe kalmada sıkıntı yaratırmı,anoreksiya tedavisi,anoreksiya ve kısırlık hakkında bilgiler Anoreksiya sorununda kişi öncelikle kendini şişman hissederek rejim yapmaya başlar. Fakat sonra bu rejimin boyutlarını genişleterek sorunlu bir hale getirir. Anoreksiya hastalığı kilosu kendisi için çok önemli olan kişilerde yani model, manken, sporcu, oyunculuk gibi mesleklerde çalışanlarda daha yaygın görülebilir. Hatta ileri derecede anoreksik kadınlarda ölüm riski de ortaya çıkar.

  < Konu Resmi..>

  Anoreksiya gibi yeme bozukluğu olan kadınlar sıklıkla hamile kalma konusunda güçlükler yaşarlar. Fakat sağlıklı bir yaşam şekli oluşturarak anoreksiya sorunu olan kadınlar da sağlıklı bir şekilde hamile kalabilirler ve hamileliklerini başarılı bir şekilde sürdürebilirler.
  Eğer sizde de anoreksiya varsa ve hamilelik planlarınız bulunuyorsa aşağıdakileri uygulamaya çalışın:
  1. Sağlıklı bir kiloya dönün. Bu doğmamış olan çocuğunuzun sağlığı açsından çok önemlidir. Yapılan çalışmalar zayıf kadınların hamile olduklarında düşük risklerinin daha fazla olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle anoreksiya sorunundan dolayı oldukça düşük olan kilonuzu hamilelik öncesinde normal seviyenize çıkarın.
  2. Hamilelik öncesinde en az 4 ay öncesinden sağlıklı bir kiloda kalın.
  3. Hekiminizle yakın bir takip halinde olun. Hekiminiz size sağlıklı yaşam şekilleri konusunda tavsiyelerde bulunacak ve sağlıklı bir hamilelik öncesi için gerekli tedavi sürecini başlatacaktır. Hamilelik öncesi öncelikle hekiminizin onayını alın.
  4. Hamilelik öncesinde diyetinize daha fazla kalsiyum ekleyin. Anoreksiya sorunu olan kadınlarda oldukça kalsiyum eksikliği görülebilir. Dolayısıyla vücudunuzdaki kalsiyum düzeyini hamilelik öncesinde normal seviyesine getirmeniz gerekiyor. Ayrıca vücudunuzdaki folik asit düzeyi de düşmüş olabilir. Hamile kalmayı kolaylaştırmada kalsiyum minerali ve folik asit vitamini önemli rol oynar. Bunları içeren besinleri tüketerek ve günlük düzeyinize bunları içeren multivitaminler ekleyerek doğurganlık yeteneğinizi artırabilirsiniz. Kalsiyum ve folik asite hamilelik döneminde de ihtiyacınız olacaktır.
  5. Sağlıklı ve dengeli bir diyet için uzman bir diyetisyenden de yardım alın. Bunun için hamile kalmadan önce 4 ay öncesinde bu profesyonel yardımcı almaya başlayın. Hamilelik boyunca da beslenme uzmanınızın önerilerini takip edin.

   
Anoreksiya kısırlık yaparmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. stres kısırlık yaparmı ?

  stres kısırlık yaparmı ?

  Stres kısırlık yaparmı merak ediyorum.10 senedir çocuğumuz olmuyor ve bu arada başımıza gelmeyen kalmadı :(
 2. NORLEVO KULLANMAK KISIRLIK YAPARMI ?

  NORLEVO KULLANMAK KISIRLIK YAPARMI ?

  norlevoyu sık kullanmak kısırlık yaparmı,norveloyu sık kullanmak hormonları bozarmı,norlevoyu ne sıklıkta kullanmalı,norlevonun yan etkileri,norlevo hakkında bilgiler SORU: Merhaba prezervatifle kurunuyorum lakin birliktelik sırasında ufak tefek kazalar olmakta ve sonuç itibariyle ilk yardım olarak norlevoyu kullanmaktayım.Sorum şu norlevo sürekli kullanmak kısırlık yaparmı ? CEVAP:...
 3. Stres kısırlık yaparmı?

  Stres kısırlık yaparmı?

  stres hamile kalmaya engelmidir,stres gebe kalmayı zorlaştırımı,stres hamile kalmama engelmi,stres kısırlık nedenimi,stres ve kısırlık hakkında bilgiler Kısırlık, hem sizde hem de eşinizde olabileceği gibi tek bir nedene bağlı da olabilir veya meydana gelen ya da devam bir gebeliğin önlenebilir faktörlerin bir kombinasyonu olabilir. Neyse ki, kısırlığın aşılması için çok güvenli ve etkili...
 4. Vajinal mantar kısırlık yaparmı?

  Vajinal mantar kısırlık yaparmı?

  üreme organı bakterileri ve kısırlık,mantar kısırlık yaparmı,vajinal enfeksiyonlar kısırlık yaparmı,mantar gebe kalmada sıkıntı yaratırmı,vajinal hastalıklar ve kısırlık hakkında bilgiler adınlarda sıklıkla mantar, bakteri ve parazitlerin sebep olduğu vajinal enfeksiyonlar görülmektedir. Mantar enfeksiyonlarına daha çok uzun süreli antibiyotik kullanımı sonrası, şeker hastalığında ve...
 5. Miyom kısırlık yaparmı ?

  Miyom kısırlık yaparmı ?

  miyom hamile kalmaya engelmidir,miyom belirtileri,miyom nedenleri,miyom tedavisi,miyom hakkında bilgiler Miyom kadınlarda çok sık rastlanan bir patolojidir. 20-35 yaş arasındadaki kadınların %20'sinde görülür. Yaş ilerledikçe, myom sıklığında artma olmaktadır. 35 yaş üzerindeki kadınların yaklaşık %40'ında myom vardır. Myomlara en çok 35-45 yaş grubu kadınlarda rastlanır. Bu durumda doğlal...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş