Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.656
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113

  Anoreksiya nın nedenleri nelerdir?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Anoreksiya insanların kendi kendilerini aç bıraktıkları ciddi bir sağlık problemidir. Neyse ki bu hastalığı tedavi etmek için birtakım tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Anoreksiya tehlikesi olmayan bir hastalık değildir ve oldukça zorlayıcıdır, ancak belirtildiği gibi tedavisi mümkündür.
  Anoreksiya Tedavisine Yardımcı Uygulamalar

  Bol bol meyve tüketin. Ihlamur ve portakallar anoreksiya hastalığının tedavisinde yardımcı olabilecek meyvelerden ikisidir. Meyvelerin içerdikleri sular sindirim sistemine oldukça yardımcıdırlar.  < Konu Resmi..>
  Yemeklerinizde sarımsak kullanmaya özen gösterin. Yemek yaparken sarımsak kullanmak sağlığınız için oldukça yararlıdır. Kalbiniz için çok yararlı olmasının yanı sıra bu bitki anoreksiyanın tedavisinde ve iştah açmada da oldukça etkilidir.
  Evinizde zencefil bulundurmanız iyi olacaktır. Zencefilin kokusu duyularınızı harekete geçirir ve bu da iştahınızın yerine gelmesini sağlar.  Kendinize bir yeme listesi oluşturun. Bir şeyler yemek çok önemlidir. Siz de anoreksiya hastalığının tedavisine belli zamanlarda yiyerek katkıda bulunabilirsiniz.

  Kilo vermekle ilgili uygunsuz ve yersiz tüm düşüncelerden kurtulun. Öyle olmadığı halde anoreksiya hastaları aşırı kilolu olduklarını düşünürler. Eğer bu hastalığa yakalandıysanız kendinize normal koşullarda kilonuzun ne kadar olması gerektiğini ve kilolu olmadığınızı, sağlıklı kalmak için de yemek yemeniz gerektiğini hatırlatmalısınız.

  Kendi kendinize anoreksiya hastalığı ile başa çıkamıyorsanız ve hastalığınız ilerlemiş ise mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Doktor size tedavi için bir yöntem belirleyebileceği gibi, bir terapiste görünmeniz için sizi teşvik de edebilir.Eğer semptomları ortadan kaldırması gereken bu ilaçlar işe yaramıyor ve hastalığın tedavisinde etkili olamıyorsa, başka ilaçları kullanmaya başlanması iyi olacaktır.

  Her bir anoreksiya hastası için bu sağlık probleminin tedavi edilmesi birtakım ilaçların kombine edilmesi ile mümkündür ve bu ilaçları bulmak önemlidir.

  Hasta terapiye devam etmelidir, çünkü bu şekilde doktorun hangi ilaçların hasta üzerinde etkili olup olmadığına dair bir değerlendirme yapması kolaylaşır. Bu hastalığı tedavi etmek için alınacak terapi veya bilişsel davranış terapisi de oldukça etkili yöntemlerdir.

  Verilen ilaç tedavisine uymak önemlidir. Uygun ilaç veya ilaç kombinasyonları bulunduktan sonra hastanın bu tedavi yöntemlerini kullanmaya uzun bir süre devam etmesi gerekir. Anoreksiya hastası iyileşmeye başlasa bile tedaviye devam edilmelidir. Aksi halde durum kendisini yenileyebilir. Bu hastalığa sebep olan düşüncelerin ve ruh halinin ilaçlar ile tedavi edilmesi yıllar sürebilir.


   
Anoreksiya nın nedenleri nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anoreksi

  Anoreksi

  İştahın kısmen veya tamamen kaybolması ya fiziksel ya da psikiyatrik bir hastalık belirtisidir. Ateş yükselmesinde her Fahrenheit derecesine karşılık :-):-):-):-)bolizma oranının %7 artmasına rağmen, iştahsızlık akut enfeksiyonlarla ilgili olabilir. Ciddi sindirim organı hastalıklarında, meselâ mide veya hazım borusu karsinomasında, iştahsızlık olabilir; enfeksiyöz hepatit ve hipotiroidizm...
 2. Anoreksiya Hastalığı Nedir ?

  Anoreksiya Hastalığı Nedir ?

  anoreksiya, hastalığı, nedir, belirtileri, tedavisi, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun. Anoreksiya Hastalığı Nedir? Anoreksiya hastalığı, fazla kilolu olma korkusundan dolayı olabildiğince az yemek yeme hastalığına denir. Eğer bu hastalığınız varsa, kendinizi, kilolu olmadığınız halde şişman olarak görürsünüz. Bu durum hem fiziksel hem de zihinsel bir rahatsızlık. Hormon...
 3. Anoreksiya nervoza nedir, belirtileri

  Anoreksiya nervoza nedir, belirtileri

  Merhaba hanımlar size bir sorum olacak ve yardım da istiyorum. Anoreksiya nervoza nedir, belirtileri nelerdir bu konuda bana fikir ve bilgi verecek oaln arkadaşlarıma şimdiden tşkler
 4. ispanya nın para birimi nedir

  ispanya nın para birimi nedir

  ispanya nın para birimi nedir lütfen bilginiz varsa biliyorsanız buraya yazın.
 5. Anoreksiya Nervosa Nedir?

  Anoreksiya Nervosa Nedir?

  Anoreksiya Nervosa Nedir? Anoreksiya nervosa, fazla kilolu olma korkusundan dolayı olabildiğince az yemek yeme hastalığına denir. Eğer bu hastalığınız varsa, kendinizi, kilolu olmadığınız halde şişman olarak görürsünüz. Bu durum hem fiziksel hem de zihinsel bir rahatsızlıktır. Hormon değişiklikleri az kilo ve az vücut yağının sonucu olarak ortaya çıkar. Kadınlarda genellikle mensturasyon (adet...

Sayfayı Paylaş