Antalya Fethiye yolu arasında nereye gidilir ne yenir ?

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Antalya Fethiye yolu arasında nereye gidilir ne yenir ?
Antalya Fethiye yolu arasında nereye gidilir ne yenir ?

Başlıktan da anlaşılacağı üzere Antalya Fethiye yolu arasında bir yer bulduk arkadaşlarım. Bir petrolcüye sorduk ve bizi buraya yönlendirdi. Adı Şafak Dinlenme tesisleri. Hemen kapısından girer girmez işletmenin genç girişimcisi ve sahibi tarafından kapıda karşılandık. Maviş gözlü Şafak Atlı... Atatürk Gözlü de diyebiliriz. Bize serpme kahvaltı tavsiye etti ve hani yollarda genelde yolcu işi yapılan işletmelerden zannederek kapıda başladık konuşmaya. Abi para en son şey dedi ve bizlere serpme kahvaltı getirdi. Güler yüzü mükemmel lezzetleri ile doyumsuz bir keyif yaşadığımızı söyleyebiliriz.
şafak dinlenme tesisleri.jpg

Getirdiği kahvaltının neyinden bahsedeyim sizlere resim olarak ekleyeceğim ama bi kaç şeyden bahsetmek istiyorum sizlere. Özellikle salatalıkların ve domateslerin, işletmenin hemen arkasında bulunan serada yetiştiğini inanılmaz bir lezzette olduğunu söylemem gerekiyor. Tabiki asıl bomba birazdan gelecek arkadaşlarım. Muhabbet muhabbeti açarken bize kahvaltı haricinde başka bir ikramda bulundu.

şafak dinlenme tesisleri kavurma ve yoğurt.jpg


Domatesin birazını yedik yoğurttat öyle birazdan sizlere özel bir resim daha ekleyeceğim tek başına. Sevgili Şafak bize şöyle bişey dedi. Gelen kahvaltının yanında yer alan kavurma ve yoğurdu anlamadık onları verirken şunu söyledi. " Et yemeyen var ise yiyecek, yoğurda banacak, beğenmeyen tek bir kişi olur ise sizi Fethiye'de bir hafta tatile göndereceğiz " inanılmaz iddalı geldi bize. Her zamanki yolcu işi heralde diye düşündük ama yanıldık :)

kavurma inek koyun yoğurdu.jpg


Eğer yollarınız buralardan geçiyor ise, Korkut eli üzerinden geçip Fethiye'ye ya da Datça'ya gidiyor iseniz bu arkadaşı mutlaka ama mutlaka bulun. Eğer kavurma ve yoğurdu beğenmezseniz de tatile gidin. İşte Atatürk Gözlü Şafak kardeşimiz de aşağıda. Kendisine, özellikle nazik daveti ve bu mükemmel ötesi lezzeti için teşekkür ediyoruz.

Bu arada öyle insancıl ki anlatamam. Hani ola ki yol harcırah durumunuz çok fazla yoktur acaba çok pahallı mı diye düşünürseniz yemekten önce kendisi ile konuşun. Serpme kahvaltı kişi başı 25 tl ve siz 5 kişi gitseniz 3 kahvaltı sizleri uçuruyor bilginiz olsun.

şafak atlı.jpg

Onun haricinde bu işletmeke gözleme ve özel ekmek türlerini de bularak tüketebilirsiniz. Biz o kadar yedik ki onlara yer kalmadı. Kendimizi kavurma ve yoğurda vurduk diyebiliriz yer kalmadı bi dahakine inşallah.

fethiye şafak  dinlenme tesisi gözleme.jpg

Yolunuz düşmese bile burayı güzergahlarınız arasına koyun.

İnstagram adresi : safakdinlenlenmetesisi
Telefon: 0541 816 04 40
Mail: safak92_48@hotmail.com
Sevgiler
 
M

Mügü

Paylaşımcı Melek
kısmet iş olurda insanın yolu düşer
sizde afiyet olsun nefis görünüyor kahvaltı hele kavurma. ve yoğur
:hungry: canım istedi. aksama kavurmalı pilav yapasım geldi
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Keşke şimdi olsa bi kez daha yesem gerçekten effffsoydu :D:D
 
Üst