1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Antalya limanında rekor

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  İkinci kez özelleştirilmesinden sonra Antalya Limanında yükleme ve boşaltma kapasitesinde, 4 ayda yüzde 140 artış olduğu bildirildi.
  Ortadoğu Antalya Liman İşletmeciliği AŞ Genel Müdürü Efe Hatay, limanı, 31 Ekim 2006 tarihinde TMSF'den Çelebi Holding, Global Yatırım ve Antmarin Şirketler grubu ortaklığında devraldıklarını anımsattı.

  Antalya Limanını devraldıktan sonra, yaklaşık 10 milyon dolarlık ekipman ve yeniden yapılanma yatırımları yaptığını belirten Hatay, 2008 yılı dört ayında genel kargo ve dökme yük bazında 216 bin 112 ton yükleme ve boşaltma gerçekleştirildiğini belirtti.

  Hatay, “Geçen yılın aynı dönemine göre yükleme ve boşaltmada önemli artışlar oldu. Bu yılın ocak-nisan döneminde yaklaşık 220 bin ton yükleme ve boşaltma yapıldı. Geçen yılın aynı dönemine göre yükleme ve boşaltmada yüzde 140 artış oldu” dedi.

  Limanın devir tarihinden bu yana yükleme ve boşaltmada en yüksek seviyeye çıktıklarını ifade eden Hatay, şöyle devam etti:

  “Liman tarihinde yakaladığı en yüksek rakam, 2007 yılı Nisan ayına göre, yüzde 140 artış sağlayarak ulusal ve uluslararası limancılık platformunda Antalya limanı (ben buradayım) diyor. Konteyner hacmi de geçen yıla göre yüzde 10'un üzerinde arttı. Antalya limanı son aylarda yaşanan yoğunluk sebebiyle alışık olmadığı bir gemi trafiği yaşıyor.”

  hurriyet.com


   
Antalya limanında rekor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Antalya

  Antalya

  antalyada nişan mekanları antalya nişan mekanları ANTALYA GENEL BİLGİLER Yüzölçümü: 20.815 km² Nüfus: 1.132.211 (1990) İl Trafik No: 07 Antalya sahip olduğu arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde "Türk Rivierası" adını almıştır. Deniz, güneş, tarih ve doğanın sihirli bir uyum içinde bütünleştiği Antalya, Akdeniz'in en güzel ve temiz kıyılarına sahiptir. 630 km....
 2. Rekorlar

  Rekorlar

  * Dünyanın en şişman kadını 1972 yılında ölen Percy Pearl Washington'dur.Hastaneye kaldırıldığında 400 kiloydu. * Dünyanın en uzun boylu insanı 1918'de ABD'de doğan 2.72 metre uzunluğundaki Robert Waldow' dur. * Dünyanın en kısa boylu insanı 1876'da Hollanda'da dünyaya gelen Pauline Musters' dır.Doğduğunda boyu 30 santim di,1895'te öldüğünde ise 59 santim. * Dünyanın normal boydaki en zayıf...
 3. Rekor

  Rekor

  Kişinin başarı peşinde olduğunu ama büyük engelleri de bulunduğunu gösterir
 4. Gizem Özdilli - Sığındığım Limanımsın

  Gizem Özdilli - Sığındığım Limanımsın

  Gönüllüyüm aşkına,Senden fazla sevdim seni. Meğelliyim sevdana,aşkın aldı benden beni. İnandığım tanrıya borçlu gönlüm ah herşeyi. sığındığım Limanımsın sana verdim kendimi. Yasak değilki sevişmek bırak inadını gel Günah diğilki dilenmek aşkı ne olur ver. Yasak değilki sevişmek bırak inadını gel Günah diğilki dilenmek aşkı ne olur ver. Ellerimi bedenine saracağım sevgimide yüreğine....
 5. Lİmanlar Kanunu

  Lİmanlar Kanunu

  KANUN NO: 618 LİMANLAR KANUNU 14 Nisan 1341 ve 20 Ramazan 1343 (Resmi Ceride ile neşir ve ilânı: 20 Nisan 1341 - Sayı: 95) 3. t. Düstur, c. 6 - s. 183 MADDE l — Limanların idare ve temizlenme ve derinlenme, genişlenme, taranmasına, şamandıraların konma ve iyi halde tutulmasına ve bu hususlara müteferri bütün liman işlerinin yapılmasına hükümet mecburdur. MADDE 2 — Türkiye limanlarına girip...

Sayfayı Paylaş