Anthony Hopkins hayatı hakkında bilgiler istiyorum

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Anthony Hopkins hayatı hakkında bilgiler istiyorum
Anthony Hopkinsin oyunculuğuna hayranım. Kuzuların Sessizliği ile devleşen oyuncunun yaşam öyküsünü merak ediyorum...

Anthony Hopkins
Ünlü aktör 31 Aralık 1937 senesinde Güney Galler'de dünyaya geldi.Orta seviyeli bir ailenin tek oğlu olan Anthony, babasının fırıncılık mesleği ile geçimlerini sürdürmekteydiler.17 yaşına kadar babasına ayrdımcı olan ünlü aktör bir süre sonra Londra Royal Academy of Dramatic Arts'ta aktörlük eğitimlerini alır.1960 senesinde rol aldığı The Quare Fellow ile ilk kez sahne deneyimini tadar.4 sene boyunca şehrin bölge tiyatrosunda gösterilen gösterilerde ön plana çıkar.Seyirci ile ciddi anlamda tanışması ise Kulius Caesar ile Londrada gerçekleşmiştir.

Anthony Hopkins Tiyatro kültürü bakımından İngiliz tiyatroculuğu geleneğini benimseyen ünlü oyuncu, öfkeli genç adam imajını kendiyle birleştirmeyi başarınca birçok eski veya yeni modern oyunlarda teklifler almaya başladı.
Ünlü aktörün sinemada ilk deneyimi herkes tarafından söylenenin tersine 1968 senesinde rol aldığı The Lion in Winter adlı eser değil, 1967 yılındaki The White Bus filmiyle olmuştur.Devamında 1871 senesinde "Young Winston" adlı sinema filminde aldığı rol ile Amerikalı izleyicinin beğenisini kazanmış ve dikkatleri de üstüne çekmiştir.Bunun üzerine Amerika'daki sinemanın usta isimleri Anthony Hopkins'i takibe almışlar ve 1974 yılında bir TV dizisi olan "QB 7" de üslendiği Nazi yanlısı doktor rolü ile ses getirmiştir.

Geri