Antibiyotik içerken hamile kalınır mı bu şekilde hamile kalan var mı?

B

Bitmedigittin

Forum Okuru
Antibiyotik içerken hamile kalınır mı bu şekilde hamile kalan var mı?

Antibiyotik içerken hamile kalınır mı melek kadınlar kulübü antibiyotik içerken hamile kalmak forumda.​

Kızlar bu aralar sanıyorum ki yumurtlama zamanım ama aynı zamanda antibiyotik kullanıyorum ama bu şekilde hamile kalmam mümkün mü? Yani antibiyotik kullanmak hamile kalmaya engel mi? Antibiyotik içerken hamile kalınır mı? Hem soğuk algınlığı hem antibiyotik kullanımı acaba bebek işine bir süre ara vermek mi gerekiyor. Şuan eğer gebelik oluştu ise antibiyotik ona zarar verir mi onun için endişe duyuyorum biraz.

Merhabalar
Antibiyotik içerken hamile kalınır mi? Aslında antibiyotik kullanımı hamile kalmaya engel değildir. Ama eğer böyle bir şüpheniz varsa hamileyken hala antibiyotik kullanmak sakıncalı olabilir ama dediğim gibi antibiyotik hamile kalmayı engelleyici değildir. Hatta korunmak için doğum kontrol hapı kullananlar antibiyotik de kullanıyorsa aynı zamanda bu antibiyotik doğum kontrol hapının etkisini ortadan kaldırarak hamile kalma olasılığını arttırır. Şuan yumurtlama zamanında iseniz hamilelik istiyorsanız eğer hamilelik oluşursa bunu en az 20 gün sonra öğrenirsiniz. Dolayısı ile antibiyotik kullanmaya devam etmek embriyo üzerinde ne etki bırakacak bilmediğimiz için doktorunuza bir danismakta fayda var.

"Hamile kalmaya ne engel olur"​

• Sigara ve alkol kullanımı
  • Rahim ve tiplerdeki sorunlar
  • Kadınlarda ileri yaş
  • Hormonlarda düzensizlik
  • Erkeklerde sperm kalitesi düşük ise ya da hiç yoksa
  • Aşırı kilolu olmak ya da aşırı zayıf olmak
  • Metabolik hastalıklar
Aşağıdaki yazıyı sizin gibi hamile kalmak isteyen arkadaşlarımız için aşağıya linkini bırakıyorum. "Ben artık hamile kalmak istiyorum diyen meleklere öneriler"

Geri