Antibiyotik kullanımı adeti geciktirir mi ? Hamilelik var mı ?

R

Ruhhalim

Forum Okuru
Antibiyotik kullanımı adeti geciktirir mi ? Hamilelik var mı ?
Merhaba hanımlat size bi sorum olacak ben geçen ay 19 ocakda adet gördüm adetim bittikden sonra antibiyotik kullanmaya başladım adetim 5 gün gecikti ama ara ara kasık ve bel ağrım oluyo hatta adet sancısı gibi sancılarım oluyo devamlı bakıyorum ama bişey yok sizce hamilemiyim acil cevaplarınızı bekliyorum

Selamlar öncelikle, gebelik belirtileri gibi durmuyor hissettikleriniz. Ayrıca konunuzun başlığını uygun şekilde düzenledik. Gelelim sorunuza. Adetiniz 5 gün gecikmiş yazdıklarınıza göre muhtemelen Antibiyotik kullandığınızdan böyle birşey oldu. Her türlü ilaç kullanımı özellikle antibiyotik kullanımı adet döngüsünü malesef geciktirir. Siz yine de isterseniz test yapın eğer hamilelik var ise mutlaka çıkacaktır ama dediğimiz gibi ilaç kullanımına bağlı gecikme gibi görünüyor. Sevgiler.

Merhaba hanımlat size bi sorum olacak ben geçen ay 19 ocakda adet gördüm adetim bittikden sonra antibiyotik kullanmaya başladım adetim 5 gün gecikti ama ara ara kasık ve bel ağrım oluyo hatta adet sancısı gibi sancılarım oluyo devamlı bakıyorum ama bişey yok sizce hamilemiyim acil cevaplarınızı bekliyorum

Merhaba, adet gecikmesine bir çok ilaç neden olabilir. Özellikle bazı antibiyotik türlerinin kullanımı adet dönemini ertelemektedir. Normalde gecikme 1 hafta sürebilir fakat stresle birlikte gecikme daha uzun olabilir. Siz yine de gecikmenizden dolayı gebelik testi yapın . 1 haftadan uzun sürerse gecikme hekime görünüp muayene olun. Sorunuza dair detaylı bilgiler için aşağıda yer alan linkimizi ziyaret edin.

Antibiyotik adet gecikmesi yaparmı ?

Kızlar baya bi ağrım vardı soğukta almışım antibiyotik ile birlikte bu soğuk algınlığı ilaçları ve onun haricinde de ağrı kesici kullandım normalde iki gün önce adet olmam gerekiyor du benim bi ilişkim de yok acaba adet bu ilaçlardan dolayı mı gecikti anlam veremedim yardımcı olur musunuz lütfen ?

Geri