1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Apartman Dairesinde Beslenebilecek Köpek Cinsleri

  Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; apartmanda beslenebilecek köpek cinsleri hakkında bilgiler vermektedir.


  Sevgili melekler, evcil hayvanlar bu dünyanın bir parçası ve hayatımızın vazgeçilmezi. Bazılarımız hayvanlardan hoşlanmasa da istekleri sadece sevgi olan bu hayvanları pek çoğumuz evlerimizde besliyoruz. Ve tabi bunu yaparken de etrafımızdakilerin nasıl bize saygı duymasını bekliyorsak biz de etrafımıza saygı göstermeye özen gösteriyoruz. Sonuçta herkes hayvan sevmek zorunda değil.
  Kedi, balık ve kuş küçük olmaları ve gürültü yapmamaları sebebiyle evde beslenmeye en yatkın hayvanlar. Ancak iş köpeğe gelince aslına bakarsanız en doğrusu bahçeli bir eve sahip olmak. Bunu bir dönem köpek beslemiş biri olarak rahatlıkla söyleyebiliyorum. Tabi apartman dairesinde yaşayıp bu keyiften mahrum olmak istemeyenlere de apartmanda beslenebilecek küçük cins köpek ırklarından bahsetmek istiyorum..


  [​IMG]


  Bichon Frise
  Küçük tür bir köpektir ve yumuşak tüylere sahiptir. Sahibine tam anlamıyla tapar. Çok sessizdir ve bu yüzden de apartman yaşantısına uygun bir cinstir.


  Chihuahua
  “Oyuncak” diye tanımlanan ufak bir tür köpektir. Oldukça neşeli ve pozitif enerjili bir köpektir. Inatçı olduklarından güçlü bir lider ararlar.  Pug
  Pug’lardaki “mutlu hal” dış görüntüsü kadar karakterine yansımıştır ve bulaşıcıdır. Çok oyuncu olan bu tür zekası sayesinde de kolayca eğitilebilir. Yine de, köpek eğitimi seanslarını kısa tutmazsanız kolayca sıkılabilirler.


  Poodle – Kaniş
  Üç tip Poodle vardır. Oyuncak, minyatür ve standart.Poodlelar çok zekilerdir ve bu özellikleri onları kolay eğitilebilir köpekler listesinde üst sıralara taşır. Çok sosyal köpeklerdir ve insanların etrafında olmaya bayılırlar. Yaşam enerjileri yüksektir ve sizi gülümsetmeyi iyi bilirler.


  Bulldog
  Bulldoglar’ın görenler sinirli bir yapıya sahip olduğuklarını düşündürebilir. Bu dış görüntü sizi yanıltmasın, en cana yakın köpek türlerinden biridir.


  Dachshund
  Dachshund’lar sevgi dolu aile köpekleridir. Yine de eğitim vermek sabır ister. Kötü huylar geliştirmesini engellemek için iyi bir lidere ihtiyaç duyar.


  Lhasa Apso
  Bu şirin köpek çok cana yakındır ve oldukça neşelidir. Pozitif Köpek Eğitimi ile kolayca eğitilebilir ve sahiplerine çok sadıktırlar. Gelişmiş duyma duyuları sayesinde harika bir bekçi köpeği olabilirler.


  Shih Tzu
  Mutlu bir karaktere sahip şirin bir köpektir. Arkadaş canlısı olması arkadaş edinmesini kolaylaştırır. Duyuları gelişmiştir ve bu da onu harika bir bekçi köpeği yapar. İnsanların etrafında olmasına bayılır ve diğer hayvanlarla da iyi anlaşır. Düzenli ve sabırlı köpek eğitimi ile olumlu gelişmeler sağlayabilirsiniz.


  Yorkshire Terrier
  Yorkshire Terrierler enerji ve cesaret küpü gibidirler. Ufak boyutlarına bakmadan kendinden kat kat büyük köpeklere bile kafa tutabilirler.


  İtalyan Greyhound
  Bu ince yapılı ufak köpek sevgi dolu ve oldukça anlayışlıdır. Sahibini mutlu etmekten başka bir istediği yoktur ve bunu da çok iyi becerir.
   
Apartman Dairesinde Beslenebilecek Köpek Cinsleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Köpek Cinsleri Hakkında Bilgiler

  Köpek Cinsleri Hakkında Bilgiler

  süs köpeği cinsleri süs köpekleri cinsleri küçük köpek köpekleri hakkında bilgi köpeği hakkında bilgi Affenpinscher Kökeni: Affenpinscher 1600'lü yıllarda Almanya'da ortaya çıktığı bilinmektedir. Türün ortaya çıkışı hakkındaki en kuvvetli varsayımlardan biri ise yerel Alman Pinscher ile Asya kökenli küçük Buldog benzeri bir cinsle çaprazlandığı yönündedir. Brussels Griffon ve Miniature...
 2. Apartman dairesinde at besliyorlardı

  Apartman dairesinde at besliyorlardı

  Bursa İnegöl'de kullanılmayan boş binaların odalarında beslenen atlar, zabıta ekipleri tarafından çıkartıldı. At sahiplerine 120'şer YTL ceza yazıldı. İnegöl Belediyesi zabıta ekipleri, şikayet üzerine gittikleri Yenice Mahallesi'ndeki Refah Sokak'ta, İsmail Çevrim'e ait olan ve kullanılmayan apartmanın odalarının ahır haline dönüştüğünü gördü. Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine, yük...
 3. Köpek Cinsleri Neden Çoktur?

  Köpek Cinsleri Neden Çoktur?

  İnsanın köpeği evcilleştirmesi, avcılıkta ona duyduğu ihtiyaçtan kaynaklandı. Köpeğin avcılık yeteneği, sürati, işitme ve mükemmel koku duyusu, insanı diğer hayvanlardan koruyacak kadar gözü pek olması ve sadakat duygusu, av asistanlığından da Öte, onu insanın en iyi dostu yaptı. Hatta köpeği insanın evcilleştirmediği, bu özelliklerinden dolayı köpeğin insana yaklaşarak, birlikte yaşamayı...
 4. Köpek bakmak isteyenler için Apartmanda Bakılabilecek Köpek Cinsleri

  Köpek bakmak isteyenler için Apartmanda Bakılabilecek Köpek Cinsleri

  Apartmanda Bakılabilecek Köpek Cinsleri Apartmanda Bakılabilecek Köpekler Nelerdir Merhaba Sevgili Melek'ler ve apartmanda hangi köpekler beslenir diye bize soru soran sevgili misafirimiz, bu yazımızda evcil hayvan bakımı konularımıza bir yenisini daha ekliyor ve sizlere apartmanda hangi köpekler bakılır diye bilgiler sunuyoruz. Apartmanda köpek bakmayı düşünüyorsanız, diğer dairelerde...
 5. Apartmanda Yaşayabilen Köpekler hangi cinslerdir?

  Apartmanda Yaşayabilen Köpekler hangi cinslerdir?

  Merhaba 4 yaşında ki kızım ve 7 yaşında ki oğlum eve bir köpek almamızı istiyor lakin biz apartmanda oturuyoruz acaba Apartmanda Yaşayabilen Köpeklerin cinsleri neler bilmiyoruz bu konuda bize fikir verirseniz çok sevinirim:)

Sayfayı Paylaş