1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Apartman yönetimi nasıl kurulur

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  apartman yönetimi kaç kişiden oluşur apartman yönetimi karar defteri apartman yöneticiliği hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Evet Melek'ler, sizin apartmanınızda ki yönetim nasıl oluştu merak ediyor musunuz? Belki de aramızda apartman yöneticiliği yapanlarda vardır, şayet var ise o arkadaşlarımızdan da bilgiler bekliyor ve kendi edindiğimiz apartman yönetimi nasıl oluşur bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. Meraklı arkadaşlarımızın apartman yönetimi kaç kişiden oluşur sorunuda bu sayfamızda yanıtlamaya çalışıyor ve apartman yönetimi karar defteri konusunada değiniyoruz Melek'ler.
  [​IMG]


  Kat malikleri anatasinmazin yönetimini, kendi aralarında veya dışarıdan seçecekleri bir yöneticiye, yahut üç kişilik bir yönetim kuruluna verebilir. Kanun, yönetim kurulunun oluşması için üç kişinin bulunmasını aramışsa da , bu sayının kesin olup olmadığı hususunda herhangi bir işaret yoktur. Buna göre yönetim kurulu, Kat Malikleri Kurulu'nca bütün kat maliklerinin şayi ve arsa payı bakımından çoğunluğunun oyu ile atanır. Kanun bu atamanın bir yıl için yapılacağını, Kat Malikleri Kurulu'nun yıllık toplantısında bu işlemin yenileneceğini belirtmiştir (KMK 34/I ).

  KİMLER YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLABİLİR?

  Yönetim kurulu üyelerinin kat malikleri arasından seçilmesi mümkün oldugu gibi, dışarıdan seçilmesi de mümkündür. (KM. 34/I). Kanunda, yönetim kurulu üyeliğine seçilecek kimselerde hangi niteliklerin bulunması gerektiği hususunda bir açıklık yoktur. Ancak görevin özelliği dikkate alınırsa, bu üyelerde yine de birtakım niteliklerin bulunması gerektiği sonucuna varılır. Yönetim kurulu üyelerinde aranacak şartlar (temyiz gücüne sahip, reşit olan, bedensel engeli olmayan, ahlaka, kişilik haklarına ve kamu düzenine saygılı vb.), yönetti seçiminde aranacak şartlardan farklı değildir.

  BİNALARDA YÖNETİCİ BULUNMASI KANUNEN ZORUNLU MUDUR?

  Bağımsız bölüm şayisi 8 ya da daha fazla olan kat mülkiyetine tabi binalar için bir yönetici tayin etmek kanunen zorunludur (34 / I ). Ancak anatasinmazin bütün bağımsız bölümleri tek bir kişinin mülkiyetindeyse, malik kanunen yönetici durumundadır.
   
Apartman yönetimi nasıl kurulur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Apartman Yönetim Planı

  Apartman Yönetim Planı

  apartman karar defteri yönetim planı örneği apartman yönetim planı karar defteri örnekleri örneği ÖRNEK APARTMAN ( BİNA ) YÖNETİM PLANI 1. Bölüm GENEL HÜKÜMLER Ana gayrimenkul'ün Yönetimi Madde 1- Kat mülkiyetine çevrilmiş bulunan , ........... ili, ............ ilçesi,..............mahallesi, ...............sokakta(caddesinde ), ...........ada, ...............parsel sayılı ve...
 2. Apartman Yönetimi Kaç Kişiden Oluşur

  Apartman Yönetimi Kaç Kişiden Oluşur

  kızlar acaba Apartman Yönetimi Kaç Kişiden Oluşur bilen var mı. Birden fazla yönetici olabilir mi bu konuda fikir sahibi olanlardan bilgi bekliyorum.
 3. Apartman yönetimi kiraclıları çıkartabilir mi?

  Apartman yönetimi kiraclıları çıkartabilir mi?

  apartman yönetimi kiracıları karar alarak çıkarabilir mi Evet melek'ler, konu başlığımızdan da anladığınız gibi bu yazımızda apartman yönetiminin karar alarak kiracıları dairesinden çıkartabilir mi çıkartamaz mı konusu hakkında bilgiler paylaşıyoruz sizlerle. KABAHATLER KANUNU Gürültü MADDE 36.- (1) Başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan...
 4. Ares nasıl Kurulur

  Ares nasıl Kurulur

  Ares Kurulumu Ares nasıl Kurulur Ares Kurulumu resimli Merhaba Sevgili Melek'ler, az önce sizlere Ares indirme konusunda bilgiler sunmuştuk. Şimdi ise Ares kurulumu hakkında bilmeniz gereken bilgileri aktarıyoruz. ARES i indiriyorsunuz ve kurulumda sadece dikkat etmeniz gereken aşağıdaki resimde belirtilen noktalar. Internet Explorer ın ayarlarının değişmemesi için bu gerekli...
 5. salamura zeytin nasıl kurulur ?

  salamura zeytin nasıl kurulur ?

  Kızlar salamura zeytin kurmak istiyorum, zeytin geldi köyden ama acı olmaması için ne yapmalıyım :)

Sayfayı Paylaş