Apple dünya sıralamasında 5. sıraya yerleşti

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Apple dünya sıralamasında 5. sıraya yerleşti
apple dünyada kaçıncı,apple dünyanın kaçıncı büyük şirketi,apple dünyada kaçıncı sırada,apple'ın dünya sıralaması hakkında bilgiler

36731.jpg

Apple’dan güzel bir yükseliş başarısı haberi geldi. Son günlerde yeni telefonu iPhone 6 ve 6 Plus gündemden düşmüyor. Şimdi ise bilgisayarları ile gündeme gelen Apple beşinci sıraya yükseliyor. Cep telefonunda olduğu kadar bilgisayar sektöründe de en başarılı isimlerden biri olan firma, bu zamana kadar yaptığı Mac’lerden oldukça adını söz ettirse de bilgisayarlarının üretim miktarı oldukça az olduğu için bir o kadar da laf işitmişliği vardır.

Apple bu huyundan vazgeçmeye kararı alarak bir anda beklenmedik bir yükselişle karşılaşmamızı sağladı. Üretim miktarında oynamalar gerçekleştirene %6,3 pazar payını elde etti ve bununla birlikte Dünya’nın en büyük beşinci firması konumuna geldi. Araştırma sonuçlarını ise yukarıda ki görselde görebiliyorsunuz. Lenovo, HP ve Dell ilk üç sırayı alırken Acer dördüncü sıraya yerleşmeyi başarmış. Bu markaların gerek çok çeşitlilik gerekse üretim miktarında ki yoğunluktan dolayı ilk sıralarda yer aldığını biliyoruz. İlk 3′ün yerinden kıpırdayacağını pek düşünmesekte Apple’ın ne yapacağı belli olmayabilir.

Geri