Apple, fırtınayı dizüstünde kopardı

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Apple, fırtınayı dizüstünde kopardı
1601_macbookair.jpg


San Francisco'da başlayan MacWorld 2008'in açılış konuşmasını yapan Apple'ın CEO'su Steve Jobs, geçen sene iPhone ile cepte kopardığı fırtınayı, bu sene MacBook Air ile dizüstüne taşıdı. Bu kadar ile yetinmeyen Apple, HD kalitesinde online film kiralama ve Apple TV ile doğrudan TV'ya aktarılabilecek HD film içeriğinin de müjdesini verdi.

EN İNCE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Apple CEO'su Jobs'un dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olarak tanımladığı MacBook Air, 13.3 inçlik geniş ekran özelliğine sahip. İnceliği ile sarı posta zarfına dahi sığabilen ürün, iSight kamera, standart klavye, seçime bağlı 1.8 inç 80 GB kapasiteli sabit disk ya da 64 GB flash tabanlı disk, 1.6 GHz ya da 1.8 GHz Intel Core 2 Duo işlemci, kablosuz bağlantı ve Bluetooth özelliklerine sahip. Optik sürücü özelliği bulunmayan MacBook Air'in ABD pazarına iki hafta içinde sunulması planlanırken, satış fiyatının 1799 Dolar olacağı açıklandı.

ONLINE FİLM KİRALAMA SERVİSİ

Steve Jobs bunun yanı sıra internet üzerinden müzik satışı yapılan iTunes'ta, online film kiralama servisinin de uygulamaya konulacağını açıkladı. Filmlerin DVD kalitesinde kiralanabileceğini belirten Jobs, 20th Century Fox, Warner Bros, Paramount Pictures, Universal ve Walt Disney ve Sony stüdyoları ile film arşivi konusunda işbirliğine vardıklarını da duyurdu. Filmlerin DVD'sinin çıkmasından bir ay sonra filmin iTunes'tan kiralanabileceğini söyleyen Jobs, filmin kiralandıktan sonra bir ay içinde izlenebileceğini ve izlenmeye başlandıktan sonraki bir gün içerisinde de sınırsız olarak izleme şansının bulunduğunu belirtti. Kiralama ücreti yeni filmler için 3.99 dolar, eski filmler için ise 2.99 dolar olarak fiyatlandırılacak.

İNTERNETTEN TV'YE DOĞRUDAN HD İÇERİĞİ

Jobs, film kiralama konusundaki bir diğer yeniliğin de Apple TV ile geldiğini açıkladı. Daha önce internetten bir içeriğin doğrudan televizyona aktarılamadığını belirten
Jobs, Apple TV'nin yeni sürümü ile arada bilgisayar olmadan, film ve diğer içeriğin doğrudan TV'ye aktarılabileceğini söyledi. Apple CEO'su bu şekilde ister DVD istenirse de HD kalitesindeki içeriğin, online olarak renkli ekrandan seyredilebileceğini söyledi.
 

Benzer İçerikler

Üst