1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  araba camına film taktırmak yasak mı

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Selam. Nişanlım yeni aldığı arabanın camlarını filmletmek istiyor ama yasakmış diye duyduk, doğru mu ?
   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Sayın misafirimiz,
  Otomobillerde Camlar yasal olarak %70 geçirgenliğe sahip olmak zorundalar. ve kendi rengi dışında bir renk taşıyamazlar. yani film yasal olarak yasak. ama yasaklar da deliniyor. polis de önce arabaya, sonra plakasına ve en son içinde kim olduğuna bakarak davranıyor.

  Otomobillerde sıkça rastlanan bir konu olan cam filmi çeşitli nedenlerle yapılmaktadır. Bunlar güneş ışığından korunmak, otomobile spor bir görüntü sağlamak, VIP araçlarda içerinin gösterilmemesi gibi bir çok sebep sayılabilir.

  Gece yolculuklarında ışığın az olduğu zamanlarda cam filminin açık olması görüş açımızı olumlu yönde etkiler. Renkli bir cam istiyorsak profesyonel bir destek almamız şarttır. Ucuz ve sağlıksız ürünlerdende kaçınmamız gerektiğini unutulmamalı.

  Mevzuat hazırlanıp yürürlüğe girdiğinde, araçların arka camları ile arka yan camlarına cam filmi taktırmak serbest olacak. Konuya ilişkin Türk Standardları Enstitüsü (TSE) görevlendirilecek ve TSE, cam filmi uygulaması yapmak isteyen firmaların yeterliliklerini değerlendirip, bu firmaları yetkilendirecek.

  Böylece araç sürücüleri trafik kontrol noktasına ya da muayene istasyonuna giderken, cam filmlerini sökmek zorunda kalmayacak.Diğer yandan bu uygulama ile araçlarda enerji verimliliği sağlanmasının yanı sıra ülkenin cari açığına da pozitif katkı sağlanacak.
   
araba camına film taktırmak yasak mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. araba Camında Buğu Sorunu

  araba Camında Buğu Sorunu

  araba camında buğu araba buğu Kış aylarında hepimizin karşı karşıya olduğu sorunlardan biri buğu sorunudur. Gerçekten de araçlarımızın camlarının buğulanması çoğu zaman hem görüş alanımızı kısıtlayarak hem de oluşan buğuyu temizlemek uğruna gösterdiğimiz çabalar esnasında oldukça tehlikeli durumların oluşmasına sebebiyet verirler. Genellikle buğuyu çözmek için kullandığımız araçlarımızın...
 2. Otomobilde cam film canınızdan etmesin

  Otomobilde cam film canınızdan etmesin

  Yasak olmasına karşın çok sayıda otomobilde bulunan cam filmler, kaza sırasında camın dağılmasını ve araçtan çıkışı önlüyor ve kırılan büyük parçalar yaralanmaya neden oluyor AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, otomobillerde en çok gerçekleştirilen modifiye olan camlara film uygulanması, trafik kurallarına göre 115 YTL ceza gerektiriyor. Aynı araç üç kez camları filmli şekilde ceza...
 3. Cam tuğla örnekleri var mı

  Cam tuğla örnekleri var mı

  Cam tuğla örnekleri arıyorum desenli ve kaç şekli var ki kızlar ? Bir odamın geçiş bölümüne kaptatmayı düşünüyorum. Hangi marka kaç para fiyatı hakkında da bilgi verirseniz bide bulabileceğim yeri teşekkür ediyorum. Not: İstanbul bölgesindeyim.
 4. Abbasiler Arap Mıdır acaba

  Abbasiler Arap Mıdır acaba

  Merhaba arkadaşlar bir şeyi çok merak ettim geçen duydum Abbasiler diye bir toplum varmış heralde eskiden dönemleriymiş de işte bir merak uyandı kim bu Abbasiler acaba Abbasiler Arap Mıdır ?
 5. araba kullanmak kolay mı?

  araba kullanmak kolay mı?

  Merhaba hanımlar.ehliyeti olan ve aktif araba kullananlar araba kullanmk kolaymı ehliyet almk istiyorm ama bi taraftanda araba kullanmktan korkuyorm biraz cesarete ihtiyacm var.teşekkrlr

Sayfayı Paylaş