Araba lastiğinden çiçeklik nasıl yapılır?

Uzman SühaN

Administrator
Araba lastiğinden çiçeklik nasıl yapılır?
Balkon ve bahçelerde baharın gelmesiyle düzenlemeler başladı.Balkon ve bahçelerdeki aksesuar seçimi alana estetik bir görünüm kazandırır.Balkon ve bahçelerin olmazsa olmazı çiçeklerdir.Çiçeklerinizin dekoratif ürünler içinde sergilemek için esktra bir para harcamadan farklı bir seçenekle tanzim etmeye ne dersiniz? Tabiki istersiniz. ;) Araba lastiklerinizi bahçe dekorasyonunda boyayarak şık çiçeklik olarak kullanabilirsiniz.Bahçeniz yok ise kapınızın dışında kullanabilir,sokağınıza görsel bir şölen yaratabilirsiniz.


1.png

Yapılış Aşamaları

1) İlk olarak büyük lastiğimizi güzelce yıkayıp güneş altında tam olarak kurumasını sağlıyoruz. Akabinde lastiğin bir tarafında ki boşluğu gübereyi, toprağı kaldırabilecek ağırlığa sahip olacak bir zemin ile kapıyoruz. Metal, demir gibi düz zemin şeklinde kapatabiliriz.

2) Saksımızın temelini lastiği temizleyip, bir tarafını kapattıktan sonra hazırlamış oluyoruz. Akabinde aralarında örnek görselde ki gibi biraz mesafe olacak şekilde delikler açıyoruz. Bu deliklerden, halat, ip geçirerek ağaca asacağız. O nedenle eşit ve sağlam bir şekilde deliklerin kullanılacak ipe göre hazırlanması lâzım.

3) Delikleri de açtıktan sonra ipleri geçiriyor ve ağaca güzel bir şekilde bu saksımızı asıyoruz. Sonrasında ise artık tamamen bize kalan bir süreç başlıyor. Toprağı koyuyor, ekeceğimiz özel çiçekleri ya da farklı sebzeleri ekmeye başlıyoruz güzel bir şekilde.


2.jpg

4.jpg 
Geri
Üst