Arabada mide bulantısı çocuklarda nasıl geçer

S

Softanne

Forum Okuru
Arabada mide bulantısı çocuklarda nasıl geçer
Arabada mide bulantısı çocuklarda nasıl geçer neler yapılabilir
Merhaba

Oğlum 3 yaşında ne zaman uzun bir yolculuğa çıksak araba tutuyor. Ve kusuyor 1 saatlik bir yola gitsek bile araba tutuyor midesi bulanıyor ve istifra ediyor. Arabayla bir yere gitmek çocuğumla birlikte gerçekten sorun oluyor hem çocuğa eziyet hem de ben endişe ediyorum.
Çocuğumda araba tutmasına karşı ne yapabilirim bunun için bir tedavi var mı mide bulantısını nasıl geçirebilirim yazarsanız memnun olurum.

Merhaba

Anlattığınız sıkıntıyı ben de yaşadım. Bizim 2 numara 11 yaşına kadar uzun yolculuklarda her zaman araba tuttu midesi bulandı. En son 4 yaşındayken doktor tavsiyesiyle mide bulantısı için seyahat öncesi bir ilaç kullanmaya başladık. O ilaç çok iyi geliyordu araba tutuyordu yine ama en azından çocuk kusmuyordu.

Size önerim seyahat öncesi oğlunuzun yediklerine dikkat edin . Çok baharatlı yağlı yiyecekler ağır yiyecekler yedirmeyin . Hafif atıştırmalıklar kraker tarzı tuzlu gıdalar vermeye çalışın. Ayrıca yolculuk esnasında aracın içini sık sık havalandırın. Çocuğunuzun bir yere odaklanmasından daha çok dışarıyı seyretmesine sağlayın. Seyahat boyunca uyumak da araba tutmasına engelleyecektir.

Ama doktorunuz ile konuşup mide bulantısı için bir ilaç alabilirsiniz. Eczanelerde yetişkinler için olduğu gibi çocuklar için de araba tutmasına karşı bantlar satılıyor bu bantları da kullanıp kullanamayacağınızı doktorunuza danışın bunlardan da kullanabilirsiniz.

Geri