Araç hasar sorgulama

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Araç hasar sorgulama
Araç Hasar Sorgulaması yaparak 2.el arabanın kazaya karışıp karışmadığını plakave ya şasi no ile turkcell, avea, vodafone sms mesajla gönderipöğrenebilirsiniz.Belki de uzun bir dönem sonunda para biriktirip araba almak istiyorsunuz. Bütçeniz sıfır bir otomobile yetmiyorsa ikinci el araç satın almak daha cazip hale geliyor. İkinci el araba almanın da bazı sıkıntıları olduğunu biliyorsunuz ve almakistediğiniz aracın plakasında kaza geçmişini, araç borcunu sorgulamakistiyorsunuz. Bu sizin en doğal ve olması gereken hakkınız.2. El araba satın almakhem şans işidir hemde tecrübe kazandırır.Arabayı satın almakistediğiniz kişi aracın ilk sahibi olmayabilir ve kaza kaydı hakkında bir bilgisinin olmadığını söyleyebilir ve yaarabanın ilk sahibi kötü niyetli olarak arabanın daha önce herhangi bir kazaya karışmadığını ifade edebilir.

Bu gibi durumlarda yapılacak olan ilk işlem araç kaza geçmişi sorgulama olarak bilinen araç hasar sorgulama yapmaktır. Alacağınız aracın hasar kaydını öğrenip daha önce varsa karıştığı kaza, kazanın boyutu gibi detaylıbilgilere ulaşabileceksiniz.

Araç hasar sorgulamasını plaka ile ya da şasi no ile tramer üzerinden yapabilirsiniz. Bununla birlikte cep telefonunuzdan; turkcell araçhasar sorgulama, avea araç hasar sorgulama ve vodafone araç hasar sorgulama yaparak almak istediğiniz arabanın daha önce kazaya karışıp karışmadığını sms ile kısa mesaj göndererek cep telefonuna gelmesini sağlayabilirsiniz.Öğrenmek istediğiniz aracın hasar geçmişini Turkcell, Vodafone ve Avea hattından 5664 numarasına kısa mesaj yazmanız gerekmektedir.

Örnek: 34ABC34 plakasını başına ve sonuna bir şey eklemeden turkcell, avea ya da vodafone a sms le gönderin. (araç hasar sorgulama sms numarası 5664) Sonucu cebinize gelir.

Bir diğer yöntem de şasi no ile araç hasar sorgulama yapmaktır. Almak istediğiniz otomobilin ya da aracın şasi numarasını kısa mesajlaturkcell, avea ya da vodafone a mesajla göndermeniz yeterlidir.

Şasi no ile araç hasar sorgulama örneği: HASAR S 7D5XW81X45SD36900 şeklinde sms mesajı gönderin.
 
Üst