Arapçada Eslem anlamı nedir bilgi verir misiniz?

E

Eslembuglem

Forum Okuru
Arapçada Eslem anlamı nedir bilgi verir misiniz?

Arapçada Eslem ne demek melek kadınlar kulübü Arapçada Eslem ne anlama gelir forumda.​

Arapça bir kelime olan eslemin anlamı nedir acaba arkadaşlar. Bir komşu kızına koymus da ben de öğrenmek istiyorum çok beğendim bu ismi. Arapçada Eslem ne demek? Yani güzel bir anlamı var gibi geliyor ama bilemedim gerçek Arapçada anlami nedir? Kuran'da da geçiyordur herhalde arapça ise degil mı?

Merhabalar
Eslem çok güzel bir isim kızlara da çok yakışan bir isim. Arapça bir kelime ve isim olan Eslem çok güzel de bir anlamı vardır. Eslem ismi anlami Allah'a teslim olmuş, günahsız ve çok değerli bir kimsedir. Eslem ismine sahip kişiler de ismin o anlamının içinde kalıyorlar galiba diye düşünüyorum ki Eslem ismine ait kişiler de dayanıklı sağlam ve Selametli insanlar oluyorlar. Aynı zamanda tabii ki Eslem ismi Kuran'da Bakara, Saffat ve Nisa suresinde geçmektedir. Arapça kökenli olsa da uzun zamandır Türkçe'ye de yerleşmiş en güzel isimlerden biridir aynı zamanda.

Dilerseniz bu güzel kız isimlerden olan "Alya ismi ne demek Kur'an'da geçiyor mu" ilgili linki de aşağıya bıraktım.

Geri