1. sılam_nisa

  sılam_nisa Hamiş Melek

  Kayıt:
  1 Ocak 2010
  Mesajlar:
  2.529
  Beğenilen Mesajlar:
  1.023
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  ''bebişini beklemede''

  Arı Sütü!!!!

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

  arı sütü ari sutu Sevgili meleklerim yüce Rabbimiz bizlere dert veriyor ama dermanını da ine doğa ana aracılığıyla bizlere sunuyor.
  Arı sütünün bu kadar faydalı olduğunu biliryormuydunuz?


  [​IMG]


  Genel Performansı artırır.
  A, D, E, K, H ve B-Kompleks (9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) Vitaminlerini içerir. C vitamini ise eser miktardadır.
  İnsan metabolizmasına çok yönlü ve olumlu tesiri olan HDA-10 içerir.
  22 farklı esansiyel aminoasit içerir. Özellikle büyüme çağında olanlar, sporcular, performanslı yaşam sürmek isteyenler için önemli bir katkıdır.
  Hastalıklara karşı direnci artırıcıdır. Kansere karşı koruyucu antioksidan özelliğe sahiptir.
  Kalp-Damar Sistemini güçlendirir. Cerrahi müdahale geçirmiş olanlar ile kalp hastalıklarından dolayı tedavi görenlere küçük dozlar kullanmaları şartıyla tavsiye edilir.
  Damarları açar, damar tıkanıklığını önler.
  Hipertansiyona az miktarda dozlarla uzun süreli kullanımlarda faydalıdır. Hipertansiyonu olanlar yüksek doz kullanımından ise kaçınmalıdır.
  Hafızayı güçlendirir. Unutkanlığı giderir.
  Alzheimer ile mücadelede etkin bir destektir.
  Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  Diyabetlere: Arı sütünün, B3, niasin ve biyotin içermesi, kandaki şeker seviyesinin kontrolüne yardımcı olur.
  Doğal ve güçlü antidepresandır.
  Hücrelerin yenilenmesini hızlandırır ve tetikler, böylece yaşamın tazelenmesini getirir.
  Deri problemlerini gidericidir. Teni güçlendirir ve görünümünü taze tutar.
  Dengeleyicidir; hareketli ve performanslı yaşama ve egzersize metabolik motivasyon sağlar.
  Anne karnından büyüme çağına zihinsel gelişime önemli katkı sağlar.
  Zindelik vericidir.
  Yoğun antibiyotik kullanıcılarını destekleyici besin olarak takviye eder.
  Hastalara rahatlatıcı etki verir.
  Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır ve hızlandırır. Kabızlığı önler. Reflü ve ülser rahatsızlıklarında rahatlatıcı etkisi vardır.
  Alerjilere: içerdiği aminoasitlerden glutamik asit alerjik insanları rahatlatıyor.
  Fizik kondisyonu artırır ve korur.
  Uzun süreli idmanlar için önemli bir destektir.
  Antibakteriyaldir.
  Sperm sayı ve kalitesinin artışının sağlar, böylece çocuk sahibi olmayı kolaylaştırır.
  Uyku düzensizliğini giderir.
  Adale ve kas arızalarının giderilmesine katkı sağlar.
  Kollestrol seviyesini kontrol altında tutar.
  Kemoterapi ve Radyoterapinin güçlü yan etkilerine karşı beden direncini artırır.
  Tanımlanamayan, taklidi yapılamayan ancak olumlu olağanüstü etkileri gözlenen bazı içeriklere sahiptir.
  Sırt Ağrısı: Siyatik, lumbago ve disk rahatsızlıklarına faydalı. Çünkü kasları gevşetiyor, yorgunluğu azaltıyor ve kişinin kendini daha zinde hissetmesini sağlıyor.
  Sporcuların ayak ağrılarına çözüm: Özellikle uzun süren antrenmanlardan sonra ayaklarda özellikle tenlerde yaşanan, tahriş veya deri hastalıklarına iyi gelir. İçinde bulunan echinacea ve hydroxydecanoic asitin bu tür sorunlara çok iyi geldiği araştırmalar ışığında tespit edilmiş.
  Akne ve Sivilceler: İçinde bulunan sülfür, fosfor, biyotin, B vitamini, yine içeriğindeki diğer enzimlerle birlikte, hormonlarda düzelmeyi sağlıyor ve sivilcelerden kurtulmak kolaylaşıyor. Tamamen doğadan yararlanarak iyileşmek isteyenler için ideal.
  Saç dökülmesi: kullanılan şampuana yüzde 3-5 oranında katılıp düzenli ve günlük kullanımında saç dökülmesini yüzde 80 oranında azalttığı gözlenmiştir.
  Ten güzelliği: Ağız yoluyla tüketildiğinde de ten sağlığına faydalı olan Arı sütü bulunduğu ortamı kurumaktan koruyup nemli tuttuğundan vücut şampuanına katılacak yüzde 1-2 oranında arı sütüyle nemli ve parlak bir cilde sahip olunur.
  Yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve çalışma isteksizliklerini gidererek organizmaya aktivite kazandırır. Enerji açığını kapatır.
  Beyin performansı gerektiren durumlarda özellikle öğrencilerin sınav dönemlerinde daha başarılı olmalarında, yorgunluk ve endişe duymamalarında yardımcı olur.
  Üstün hücre yenileyici özelliği nedeniyle yaşlanmayı geciktirir ve çocuk sahibi olmak isteyenlere yardımcı olur.
  **** performansını en yüksek düzeye çıkartarak dengeli bir **** yaşantısının sürdürülmesi ile cinsel isteksizliklerin giderilmesine yardımcı olur.
  Sporcuların harcadıkları aşırı enerjiyi dengeler, yarışma önceleri yapılan kürlerle vücuda mukavemet ve aktivite kazandırarak sporcunun öz enerjisini en rantabl bir şekilde kullanması için beyin-beden uyumunu sağlar.
  Yaşlılıkla oluşan damar sertliğinin tedavisi, bitkinlik ve yaşama isteksizlikleri ile kandaki kolesterol-lipid seviyesinin ayarlanmasında yardımcı olur.
  Anemi (kansızlık) ve ağır kan kayıplarında organizmanın yeterli kan üretimini sağlar.
  Hastalıkların ve ameliyatların iyileşme dönemlerinin çabuklaştırılması ile zaafiyetlerde, nekahat dönemlerinde vücudun gıda rejimini desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.
  Mide-bağırsak sistemine ait hastalıklarda ( Kolit-Ülser-Gastrit )
  Böbrek ve idrar yolu hastalıklarında..Karaciğerin fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremediği durumlarda ve alerjik rahatsızlıklarda..
  Solunum sistemi hastalıklarında ( Tüberküloz, Astım, Bronşitte )
  Bayanların regl dönemlerindeki düzensizlik ve ağrıların giderilmesinde,
  Özellikle menapoz ve andrepoz dönemlerinde kadın ve erkeklerdeki yaşlanmaya bağlı şikayetlerin giderilmesinde..
  Vücut organlarının deforme olmadan orjinal şekillerinin korunmasında özellikle bayanların göğüslerinde süt verme fonksiyonunun arttırılmasında ve özel cilt bakımlarında..
  Hamilelerde gebeliğin sağlıklı geçmesinde, fetusun ve annenin sağlıklı beslenerek zararlı etkilerden korunmasında..
  Bebeklerin çabuk ve sağlıklı gelişerek ruh ve beden bütünlüğünün sağlanmasında..
  Çocuklarda görülen gelişim güçlükleri, kemik ve kas kuvvetsizliklerinde..
  Erken bunama, hafıza kaybı, zeka geriliği, alkolizm gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olarak..
  Zayıflama rejimlerinde dengeli bir beslenme temin ederek vücut direncini arttırmada,
  Çocuklarda görülen gece işemelerinin tedavisinde..
  Şeker hastalığının tedavisine yardımcı olarak kullanılmaktadır.
   
Arı Sütü!!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. arı sütü açıklama

  arı sütü açıklama

  Arının yaşamının 6. ve 10. günleri arasında başında bulunan bir bezeden salgıladığı sıvıya verilen addır. Bu sıvı ile arı, larvalarını ve arıbeyini besler. Arıbeyi yaşamı boyunca bu sıvı ile beslenmesine karşılık, yaşamlarını işçi olarak sürdürecek olan larvalar yaşamlarının 3. gününden başlamak üzere çiçektozu ile beslenir. Tadı: Keskin ve ekşidir. Rengi bulanık sarı ile koyu kahverengimsi...
 2. Arı Sütü Nedir

  Arı Sütü Nedir

  hamilelikte arı sütü arı sütü hamilelik hamilelikte kullanımı gebelikte ile hamile kalanlar Bir arı kolonisinde on binlerce işçi arı, binlerce erkek arı ve sadece bir tane ana (kraliçe) arı vardır. Ana arı kovanın her şeyidir, yokluğunda iş düzeni ve üretim durur. Ana arı kovanda tek olduğu gibi, ölümü halinde yerine geçebilecek ikinci bir arıya da izin vermez. Kovanda ana arı adayı olmak...
 3. Arı sütü mucizesi

  Arı sütü mucizesi

  Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Kadriye Sorkun arı sütünün insan hayatı üzerindeki önemli etkileri olduğunu söyleyerek, arı sütünün insanın bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğal besin olarak kullanılabileceğini belirtti. Hacettepe Üniversitesi Arı ve Arı Ürünleri Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Kadriye Sorkun, arı...
 4. Arı Sütü Nedir?

  Arı Sütü Nedir?

  arı sütü,arı sütü neye iyi gelir,arılar,arı sütü hakkında bilgiler,arı sütü nasıl oluşur,arı sütü zararlımıdır,arılar hakkında bilinmeyenler. Bir arı kolonisinde on binlerce işçi arı, binlerce erkek arı ve sadece bir tane ana (kraliçe) arı ( yanlış anlaşılmasın bizim kraliçe arı değil bu başka :haha: ) vardır. Ana arı kovanın her şeyidir, yokluğunda iş düzeni ve üretim durur. Ana arı...
 5. Arı Sütü ve Özellikleri

  Arı Sütü ve Özellikleri

  arı sütü, nedir, özellikleri, nerede bulunur, nasıl elde edilir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Kahvaltılarımızın en gözde besinlerinden biri baldır hiç kuşkusuz.Binbir derte deva bu besini üreten arılar müthiş bir hiyerarşik düzende yaşarlar.Her arının görevi bellidir ve hepsi kraliçe arının önderliğinde işlerini yaparlar.Ana arının ölmesi ya da...

Sayfayı Paylaş