Arif Susam--Biyografisi..

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Arif Susam--Biyografisi..
Arif SUSAM - BİYOGRAFİ
1956 ELAZIĞ DOĞUMLU.İSTANBUL KONSERVATUARI KLASİK BATI MÜZİĞİ BÖLÜMÜNDE YATILI OLARAK SEKİZ YIL ÖĞRENİM GÖRDÜ. PİANO, SİBEMOL KLARNET, ALTO SAKSAFON, TENOR SAKSAFON SANATÇININ ÇALDIĞI ENSTRÜMANLARDIR.

1977 YILINDA ASKERLİĞİNİ YENİKÖY KALENDER ORDUEVİNDE ORKESTRA ŞEFİ OLARAK YAPTI. ASKERDEN ÖNCE ÇEŞİTLİ ORKESTRALARDA NEFESLİ VE KLAVYELİ ENSTRÜMANLAR ÇALDI. FÜSUN ÖNAL, ERSAN ERDURA, ESİN ENGİN, ERTAN ANAPA, NURHAN DAMCIOĞLU GİBİ SANATÇILARA EŞLİK ETTİ. 1984 YILINDA '''' EFSANE AŞK '''' ADLI ALBÜM SANATÇININ İLK ALBÜMÜDÜR.

BU GÜNE KADAR 15 ALBÜMÜ ÇIKAN SANATÇI 4 SİNEMA VE VİDEO FİLMİNDE BAŞROL OYNADI. EN ÇOK SATAN ALBÜMÜ 1984 YILINDA '''' YILDÖNÜMÜ '''' BİR MİLYON İKİYÜZBİN RAKAMINA ULAŞTI. AYNI ZAMANDA BU ALBÜM SAYESİNDE ARİF SUSAM '' I TÜM TÜRKİYE VE YERYÜZÜNDE YAŞAYAN TÜM GURBETÇİLERİMİZ TANIMIŞ OLDU.

1982 YILINDA TARABYA''DA TEK BALŞINA PİANOSUYLA PROGRAMLARA BAŞLADI VE KÖŞEM RESTAURANT'' TA BİR FİİL 14 YIL PROGRAM YAPTI. 1980 YILINDA EVLENDİ VE 2 ERKEK ÇOCUK SAHİBİ. EN SEVDİĞİ SPOR FUTBOL OLAN SANATÇI KOYU BİR G
ALATASARAY TARAFTARI. 17 YILDIR CENGİZ KURTOĞLU İLE ÇOK SAMİMİ DOSTLUĞU VAR.
 
Üst