Arıza show seval ve resimleri biografisi

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Arıza show seval ve resimleri biografisi
arıza şov arıza show seval selçuk parasayar resimleri selçuk parasayar foto rıza esendemir boşandı
Bu kızda iş var arkadaşlarım, niye diyeceksiniz gitarı bile notasız çalıyor :D Selçuk parasayarın ara ara sarkmalarını saymaz isek, genelde proğram çok neşeli geçiyor,

Bu arada unutmadan Selçuk Parasayar, sana üç yaşından beridir hastayım :D:D

Seval ile ilgili Biografiyi ve resimlerini verelim
Seval SEZGİN 8 şubat 1990 yılında, Gölcük Deniz Hastanesinde Dünya'ya geldi.Babası Astsubay annesi ev hanımıydı.Birde abisi vardı.3 yaşına geldiğinde Gölcük Donanma Komutanlığından, Amasra Sahil Güvenlik Komutanlığına babasının tayini çıktığı için taşındılar.5 yaşına kadar Amasra S.G.D'de abisi, babası ve annesiyle yaşadılar.Üzerinden çok geçmeden 1995 yılında babası Gölcük T.C.G Fatih Komutanlığına tekrar tayin olarak Kocaeli bölgesinde Gölcük yakınlarındaki Değirmendere adındaki şehre yerleştiler.1996'da ilkokul 1.sınıfı Değirmendere şehit cengiz topel ilköğretim okulunda öğrenim hayatına başladı.1997'de babası Karamürsel Eğitim Merkezi Komutanlığına tayin olduğu için eğitim merkezi lojmanlığına yerleştiler ve Seval öğrenim hayatını Eğitim Merkezi Piyale Paşa İlköğretim okulunda sürdürdü.1998 yılında kız kardeşi dünya'ya geldi.2002 senesinde bazı anlaşmazlıklar yüzünden anne ve babası ayrı yaşamaya başladılar.3 kardeşte babalarıyla birlikte yaşamaya devam ettiler.O zamandan bu yana boşanma davası devam etmekte.Büyüme çağında sanata ve özellikle müziğe karşı büyük ilgi duyan Seval öncelerde hobi olarak ilgileniyordu.Ama herzaman iyi bir ses sanatçısı olabilme düşüncesi hayallerini süslüyordu.ve artık bunu bir hayal görmek yerine hayatına sokma düşüncesi dahada belirgin bir hal almıştı.2005 yılında babası artık emekli olmuştu.Karamürsel Eğitim Merkezi yakınındaki Altınova ilçesi Kaytazdere Saralkent beldesine yerleştirler.2006 yılında gitarla tanışarak kendini geliştirmeye adadı.müzikle ilgili düşüncelerini gerçekleştirmeye karar verdi.yaşadığı şehrin yakınlarındaki mekanlarda canlı müzik yapmaya başlayarak ilk adımları attı.Bu sayede küçük bir dinleyici kitlesi kazandı.2007 yılında piranha grubunun solisti taylan,ortak tanıdıklar sayesinde Seval'in sesini duydu.Ve Seval'in kendi söz ve müziğini yaptığı '' gibiyim bu akşam'' ve ''nereye kadar'' adlı parçalarına demo yapmaya karar verdiler.istanbulda bu 2 parçaya demo hazırlandı.Bu süreçte kendini geliştirmeye devam ederken aynı site içinde oturduğu komşusu best m prodüksiyon yardımcısı muammer saralla bir arada bulundukları bir zamanda,a-rıza show programı hakkında konuşmalar geçti.2009 senesi içinde istanbul best fm a-rıza show'da Rıza ESENDEMİR'e eşlik etmeye başladı.Gitar öğrendiğinden beri parçaları kulaktan çalmaya devam eden seval henüz nota bilmemektedir.Daha iyi bir başarı sağlamak için çalışmalarını ve etkinliklerini sürdürüyor.
seval2-8717.jpg

Geri