1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Arjantinin Ekonomisi nedir bilgi verir misiniz

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Merhaba arkadaşlar ben Arjantinin Ekonomisi nedir merak ediyorum bana bu konuda bilginiz var ise eğer Arjantinin Ekonomisi hakkında bilgi verir misiniz?

   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Arjantin Ekonomisi hakkında bilgi
  Arjantin'in Ekonomisi


  Arjantin ekonomisinin temelini tahıl, et üretim ve ihracatı oluşturmaktadır. Arjantin'de 1920'li yıllardan beri süregelen bir ekonomik kriz vardır. Bu durum ekonomiyi düzeltmek üzere birçok ekonomik programın uygulanmasına sebep olmuştur. 1976’dan bu yana askeri diktatörlüğün uygulandığı liberal ekonomi rejimi, ülkenin yeniden uluslar arası pazarlara girmesini ve uluslar arası fiyatlara uyarlanmasını sağlamıştır. Arjantin ekonomisi 2001-2002 yıllarındaki ekonomik krizde %11 civarında küçülmüştür. 2007 itibariyle Arjantin ihraç ürünlerinin beşte birinden fazlası ham zirai ürünlerdir (soya fasulyesi, buğday ve mısır). Buna ek bir üçte bir de işlenmiş zirai ürünlerden oluşur (hayvan yemi, un, bitkisel yağ gibi). Sanayinin gelişmesi tüketim mallarından başlamış ve yavaş yavaş işlenmiş ürünler dışalımını azaltmıştı. Ama sanayideki gerçek patlama, ülkenin 1958’den bu yana Arjantin’de üretim yapmaya başlayan çoku luslu şirketlere açılmasıyla oldu.
  Arjantin'in ihracatı 2009 yılında 55 milyar ABD doları olarak gerçekleşmişken, 2010 yılında 68 milyar ABD doları olmuştur. Aynı şekilde, 2010 yılında ithalat rakamları da yükselmiştir. 2009 yılında 38,5 milyar ABD doları olarak gerçekleşen ithalat 2010 yılında 52 milyar ABD dolarına ulaşmıştır.
   
Arjantinin Ekonomisi nedir bilgi verir misiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Animizm nedir bilgi verir misiniz

  Animizm nedir bilgi verir misiniz

  Animizm nedir, animizm dini hakkında bilgisi olan, hangi ülkeler animizm dinini kullanıyor yada yaşıyor bilgi verirseniz sevinirim.
 2. Çocuk istismari nedir bilgi verir misiniz ?

  Çocuk istismari nedir bilgi verir misiniz ?

  Çocuk istismarı ile ilgili bir araştırma yapmaktadım. Lütfen bana çocuk istismarı ile ilgili detaylı bilgi verebilir misiniz
 3. Orkut nedir, ne demektir bilgi verir misiniz

  Orkut nedir, ne demektir bilgi verir misiniz

  Başlıkta da yazdığım üzere orkut nedir, ne demektir neyi anlatıyor bu konuyla alakalı bana bilgi verecek meleğe bu Ramazan ayında minnettar kalacağım. Şimdidine hayırlı ramazanlar melişler.
 4. Arjantinin İklimi nasıl bilgi verir misiniz

  Arjantinin İklimi nasıl bilgi verir misiniz

  Selam arkadaşlar acaba Arjantinin İklimi nasıl bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım var ise aranızda lütfen bana da bu sayfadan Arjantinin İklimi hakkında bilgi versin.
 5. Orucun Sevabı Nedir bilgi verir misiniz

  Orucun Sevabı Nedir bilgi verir misiniz

  Merhaba acaba aranızda Orucun Sevabı Nedir bilen var mı varsa lütfen bana bu sayfadan Orucun Sevabı Nedir yazsın.

Sayfayı Paylaş