Arkadaş-tık

M

Misafir

Forum Okuru
Arkadaş-tık
10. sınıfİngilizce dersinde yanımda bir kız oturuyordu onun için 'benim eniyi arkadaşım' diyordum... ama ben onun ipek gibi saçlarına bakıponun benim olmasını istiyordum... Ama o bana benim ona baktığımgözle bakmıyordu bunu biliyordum, dersten sonra kalktı ve geçen günsınıfta olmadığı için o günün notlarını istedi ona notları verirkenbana teşekkür etti ve yanağımdan öptü. Onu sadece arkadaş olarakistemediğimi bilmesini istiyordum, onu çok seviyordum amasöyleyemiyordum nedenini bilmiyorum ama çok utanıyordum...

11. sınıfTelefonum çaldı, arayan oydu ve ağlıyordu banaaşkın nasıl kalbini kırdığını anlattı, beni evine çağırdı, yalnız kalmak istemediğinisöyledi, bende tabiki gittim, koltuğa, onun yanına oturdum, güzelgözlerine bakmaya başladım ve onun benim olmasını diledim, 2 saatsonra Drew Barrymore'un bir filmi başladı ve onu izledik filmiizledikten sonra uyumaya karar verdi, bana her şey için teşekküretti ve yanağımdan öptü. Onu sadece arkadaş olarak istemediğimibilmesini istiyordum, onu çok seviyordum ama söyleyemiyordumnedenini bilmiyorum ama çok utanıyordum...

Son sınıfMezuniyet balosundan bir gün önce yanıma geldi ve "çıktığım çocukhasta ve partiye gelemeyecek" dedi, benimde çıktığım biri yoktu ve7. sınıfta birbirimize söz vermiştik eğer çıktığımız biri olmazsa partilere birlikte gidecektik, "en iyi arkadaş" olarak. Ve partiyebirlikte gittik, o akşam çok güzeldi, her şey yolunda gitti,partiden sonra onu evine kapısının önüne kadar bıraktım, kapınınönünde ona baktım o da bana o güzel gözleriyle gülümseyerek baktı.Onun benim olmasını istiyordum... Ama o bana benim ona baktığımgözle bakmıyordu bunu biliyordum, bana "hayatımın en güzel zamanını geçirdiğini" söyledi ve yanağımdan öptü. Onu sadece arkadaş olarak istemediğimi bilmesini istiyordum, onu çok seviyordum ama söyleyemiyordum nedenini bilmiyorum ama çok utanıyordum...

Günler, haftalar, aylar geçti ve mezuniyet günü geldi çattı... Sürekli onu izledim onun mükemmel vücudunu seyrettim. Diplomasini almak için sahneye çıkarkensanki havada süzülen bir melek gibiydi. Onun benim olmasını istiyordum... Ama o bana benim ona baktığım gözle bakmıyordu bunu biliyordum. Herkes evine gitmeden önce yanıma geldi ve ağlayarak bana sarıldı sonra başını omzuma koydu ve "sen benim en iyi arkadaşımsın, teşekkürler" deyip yanağımdan öptü. Onu sadece arkadaş olarak istemediğimi bilmesini istiyordum, onu çok seviyordum ama söyleyemiyordum nedenini bilmiyorum ama çok utanıyordum...

Aradan yıllar geçti... Bir kilisedeyim ve o kızın nikahını izliyorum... evet artık evleniyordu, onun "evet, kabul ediyorum" demesini, yeni hayatına girmesini izledim, başka bir adamla evli olarak. Onun benim olmasını istiyordum... Ama o bana benim ona baktığım gözle bakmıyordubunu biliyordum. Yeni hayatına girmeden önce yanımageldi ve "nikahıma geldin teşekkürler" deyip yanağımdan öptü. Onusadece arkadaş olarak istemediğimi bilmesini istiyordum, onu çokseviyordum ama söyleyemiyordum nedenini bilmiyorum ama çokutanıyordum...

Yıllar çok çabuk geçti...Şu an benim bir zamanlar en iyi arkadaşım olan kızın tabutunabakıyorum, eşyaları toplanırken lise yıllarında yazdığı günlüğüortaya çıktı... Hemen günlüğünü aldım ve günlükte okuduğum satırlarşöyleydi..."Onun gözlerine bakarak onun benim olmasını diledim... Ama o banabenim ona baktığım gözle bakmıyordu bunu biliyordum. Onu sadecearkadaş olarak istemediğimi bilmesini istiyordum, onu çokseviyordum ama söyleyemiyordumnedenini bilmiyorum ama çokutanıyordum... Keşke bana beni bir kez sevdiğini söyleseydi..."

Geri