Arkadaşımın Aşkısın..

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Arkadaşımın Aşkısın..
Arkadaşımın Aşkısın..

Güzel bir yazıyı sizinle paylaşmak istedim.

arkadas-179.jpg

Durum gayet açık…pozisyon zor…!
Arada kalmak… daha doğrusu arada sıkışmak böyle birşey olsa gerek.

Arkasına sığındığımız bir cümleye başvurmak istiyorum izniniz ile…!
İşte geliyor…. “duyguların önüne geçmek imkansız…!”
Nasıl..? tanıdık geldi mi…?
Kişilerin hislerinde dönemsel alaboralar olduğuna inanan biri olarak, hiç akılda olmayan, hiç ihtimal verilmeyen duyguların kalbe girmesini normal görüyorum.
Çoğunluk bunu normal mi görüyor bilemiyorum ama,unutmayalım ki duygularımız bize, zaman zaman fena oyunlar oynuyor.
Aylar, yıllardır etrafımızda olan, farklı farklı bir çok ortamda yanyana geldiğimiz insanları, bir anda hiç görmediğimiz bir göze görür oluyoruz.
Eğer bu kişi bir dostumuzun -daha önceden- sevdiği bir adam ya da kadın ise, içsel gelgitler bizi yer bitirir…!
Ama duygularımıza da bir türlü engel olamayız.

“Arkadaşımın Aşkısın” şarkısı eşliğinde okumanızı tavsiye ederim… Çok daha mana kazanacaktır yazı…!
arkadasimin-askisin-db.jpg

Hislerimize karşılık bulduğumuz sürece, bundan vazgeçmek istemiyoruz. Beynimizdeki bir ses bize sürekli, ‘sen de mutlu olmayı hak ediyorsun’ diyor.
Arkadaşının eski sevgilisine aşık olmuş bir insanın, göz ardı etmemesi gereken noktalardan en önemlisi, aşık olunan kişinin de ona aynı boyutta hisler besleyip beslemediği. Bundan eminliğin sonucunda, ayrı bir kalp sıkışması giriyor devreye…!
Arkadaşım bu durumda ne düşünecek, nasıl hissedecek, bana ne söyleyecek…?
Olgun ve çokça yaşanmışlıkları olan kalpler, bu durumu çok daha rahat göğüslüyor diye düşünüyorum.
Hislere, aşka, birlikteliklere saygı göstermek gerek.
Hiçbir zaman aynı durumu her bireyin yaşayabileceği ihtimalini de gözden kaçırmamak…!

Bu pozisyona nasıl gelindiği detayı ile çok ilgilenmeden, daha çok şimdi ne yapılabilir, buna odaklanmak gerekiyor biraz. Yola beraber devam etmeye karar verdiğiniz andan itibaren, sevginizden eminliğiniz ile boynu dik devam etmek zamanı şimdi.
Arkasında duramayacağımız haller bizi zora sokar.
Seviyor ve seviliyor olmanın doğallığı eşliğinde, aşılamayacak zorluk, atlatılamayacak karmaşıklık olmadığı kanısındayım.
Önce kendimize ve ilişkimize, sonra arkadaşımıza dürüst olarak…!
Bu durumu kesinlikle bizden duymayı hak ettiğini unutmamalıyız.
Saklamanın herşeyi daha da zorlaştırdığı kesin, gün geçtikçe içinden daha çıkılmaz bir riyanın derinliğine çekebilir insanı.

Bir zamanlar arkadaşınızın da aynı hisleri beslemiş olduğu biri olsa bile… o sizin aşık olduğunuz insan artık…
Bu detayı atlamayalım..!

Birde dün denk geldim.. Diyordu ki ;

Aşkım aşına söyle aşkıma iyi baksın ..

İçim burkuldu .
bu nasıl bir cümledir çok kötü oldum,RABBİM kimseye yaşatmasın bu kadar zor durumları,yaşayanlarada sabır bu durumdan çıkma gücü versin
aşkım aşkına söle aşkıma iyi baksın :cry:

Geri