Arkadaşlar aranızda kaplama diş yaptıran var mı kaplama dış iyi midir sizce?

H

Helenn03

Forum Okuru
Arkadaşlar aranızda kaplama diş yaptıran var mı kaplama dış iyi midir sizce?

Kaplama diş iyi midir melek kadinlar kulübü kaplama diş yaptıranlar forum'da.​

Arkadaşlar dişlerimi porselen kaplama diş yaptirmayi düşünüyorum sizce nasıl daha önce kaplama yaptıran var mı? Dişlere herhangi zararı var mıdır kaplamanın? Yani daha henüz araştırma yapmadım sizlere sormak istedim bu konuyu? Dişlerimin görüntüsünden rahatsızım kaplama olarak ne önerirsiniz bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhabalar
Diş olaylarini hic sevmiyorum gerçekten gerçi estetik için ise ona diyeceğim bir şey yok ama diş cekimi kanal tedavisi vs durumlarını hiç haz etmiyorum. Neyse sizin sorunuza gelecek olursak. Diş kaplama olarak genelde iki tür yani en çok tercih edilenlerden ikisini size onerebilirim. Birincisi porselen ikincisi ise zirkonyum kaplama. Porselene kulak aşinaligi vardır belki ama zirkonyum kaplama konusunu biraz daha açmak istiyorum. Zirkonyum diş kaplama çok tercih ediliyor neden derseniz? Öncelikle gerçek bir dişten hiç bir farkı yoktur. Doğal bir görünümü vardır. Beyaz renkli ve sıcağa karşı dayanıklı bir yapısı vardır. Özellikle de metale karşı alerjisi olanlar mutlaka zirkonyum diş kaplamayı tercih edebilir. Porselen kaplama gibi mat bir görünümü yoktur daha parlak doğal ve estetiktir. Bana kalırsa zirkonyum diş kaplama daha hoşunuza gidebilir diye düşünüyorum. Yine de karar sizin tabii. Hatta zirkonyum diş kaplama konusunu aşağıdaki yazımızdan daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Geri