arkadaşlar bir sorunum var :(((((

damla83

Yeni Üye
Üye
arkadaşlar bir sorunum var :(((((
eşim benimle ikinci evliliğini yaptı.biz evlenmeden 2 yıl önce boşanmış ve kendine yeni bir ev açmıştı.bütün eşyalarını yeniden almıştı.biz evlenince doğal olarak hepsini yeni aldığı için bu evde oturduk.eşimin zevki çok iyidir ama başta yeni nasılolsa diye önemsememiştim.şimdi durum değşti.başkalarının evine gidip gelince imreniyorum.benim zevkime göre değil eşyalarım tamam güzel ama o evi ben baştan dizmedim.herkes yeni yeni şeyler almış.bu duygudan kurtulamıyorum.nasıl aşcamıda bilmiyorum.tamam bende yaptım evde biraz değişiklik ama sizce haksızlıkmı ediyorum.bu konuda bana yardımcı olurmusunuz?fikire ihtiyacım var:(((((

ya bence haksızlık ediyosunn benimde eşimmmherşeyii eşyaları falan kendii aldıı zevkine göre sadece perdeden anlamadığı için ben seçtim hahahayanii böyle şeyleri kafana takmaa eşyaların eskidiğindede sen seçersin değiştirkenn.. bencee gereksiz yere kendini üzüyosun..

eşinin durumu iyiyse 1 sene daha kullan değiş elyalarını yok iyi değilse bu masraf sizi krize sokacaksa hiççç düşünme bile hayat zorr geçimm çok zorr
senin o beğenmediğin mobilyaları bile bulamaya varr birde onu düşünn
kuru çulda oturan var tabiricayizzsee bence değişme kullan biraz daha eskiyince değişirsin

birde skaın ona buna konu komşuya özenme sakınn sen kaybedersinn herkesle yarışamazsınn

hergün yeni birşey çıkıyorr ona buna yetişeyim derken geleceğinden olursun aman haa sana abla tavsiyesii kim ne almış ne yapmış umursama kendi yoluna bakkk

Sevgili damla, devir hesap devri, arkadaşlar haklı. Eğer eşyalar yeni ve sana da hoş görünüyorsa eskiyene kadar kullan zamanı gelince değiştirirsin. Öyle insanın gözü her gittiği yerde kalsa kimse evinde esya tutmazdı. Hepimiz zaman zaman değişik eşyalara gönül kaydırıyoruz ama sonuçta eskilerin dediği gibi iki çulun nerdeyse canın orda. Yepyeni eşyalar, üstelik kimse kullanmamış. Otur keyfine bak, mutlu olmaya bak :D:D

Geri