Etiketler:
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Arkadaşlar Evrensel Değerlerimiz Nelerdir

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Evrensel Değerlerimiz Nelerdir bu konuda bana bilgi verirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz şimdiden sağolun millet:)
   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Evrensel Değerlerimiz Neler Evrensel Değerlerimiz Hakkında Bilgi

  Değer kelimesinin sözlük anlamı Bir şeyin önemini belirlemeye yarayan soyut ölçü, bir şeyin değdiği karşılık, kıymet, bir şeyin ya da şahsın taşıdığı yüksek ve yararlı nitelik ya da kıymet olarak verilmiştir.

  Gerçeğe Saygı
  Saygı, kısaca, benliğimiz dışındaki bir olgunun mevcudiyetinin kabulüne verilen onaydır. Kelimenin kökü de varlığını kabul ettiğimiz şeylere uyguladığımız bir fiilden gelmektedir,Saymak Gerçeğe saygı.gerçeğin bizim isteğimize göre değiştirilemeyeceği inancı ve davranışlarımızı gerçeği düşünerek yapmak demektir.

  Kişisel Bütünlük
  Kişisel bütünlük insanın özünün, sözünün ve davranışının bir bütün içinde olmasıdır.
  Kişisel bütünlüğün özünde gerçeğe saygı vardır. İnsanın her şeyden çok, kendisi ile ilgili bilgiye ihtiyacı vardır. Ahlaklı ve erdemli insan, kendisini tanıyan, tanımaya gayret eden, özellikle, farkına vardığında kendisine acı veren eksiklikleri ile yüzleşme cesaretini gösterebilen insandır.

  Hakkaniyet
  Hak ve hakkaniyet, bütün kültürlerde yer alan değerlerdir. Adalet kavramının ve hukuk sistemlerinin özünde bu değerler vardır.
  Hakkaniyet, haklı olana hakkını vermek demektir.

  İnsan Onuruna Saygı
  İnsan onuru can'ın bir parçasıdır ve doğuştan gelir. Her insan ister yeni doğmuş bir bebek, ister fakir, ister zengin olsun onurları yönünden eşit bulunmaktadır.

  Kültürü, insan onuruna değer veren bir toplumda çocuğa da değer verilir. Çocuğa gösterilen dikkat ve saygı aslında o toplumun geleceğine yapılan yatırımdır.

  Hizmet
  Kısaca biz yaşadığımızdan dolayı birbirimize hizmet etmekle yükümlüyüz. İfadesi hizmet değerini özetlemektedir.
  Dünyadaki canlı cansız bütün varlıklar, aslında farkında olmadan birbirlerinin yaşamlarını devam ettirebilmelerine yardımcı olmaktadır.

  Sevgi
  Sevgi, insanın en temel ihtiyaçlarından birisidir. Sevgi, duygu ve düşüncelerin paylaşılması, incelmesi ve böylece tutarlı ve zengin hale gelmesidir.
   
Arkadaşlar Evrensel Değerlerimiz Nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gelecek Değer Finansman nedir?

  Gelecek Değer Finansman nedir?

  gelecek değer Gelecekteki değerini finansman bir varlığın gelecekteki değeri konusunda projeksiyonlar yapmak ve buna göre finansman düzenlemesi ayar gerektirir. faktörlerin gelecekteki değerini finansman hesaplanırken içine girebilirsiniz geniş nedeniyle, birçok kredi finansman seçeneği bu tip sunamıyoruz seçebilirsiniz. Ancak, kredi sınırlı sayıda gayrimenkul ve yüksek son araçlar gibi yüksek...
 2. Evrensel değer ne demektir ?

  Evrensel değer ne demektir ?

  Evrensel değerler konusuna girmeden önce değer kelimesi üzerinde duralım: “Değer” kelimesinin sözlük anlamı “Bir şeyin önemini belirlemeye yarayan soyut ölçü, bir şeyin değdiği karşılık, kıymet, bir şeyin ya da şahsın taşıdığı yüksek ve yararlı nitelik ya da kıymet “ olarak verilmiştir. Değer kelimesini, psikolojik açıdan ele aldığımızda, düşünce, eylem işlem yada nesnenin insan için...
 3. Albumin Normal Değeri Nedir ?

  Albumin Normal Değeri Nedir ?

  idrarda albumin normal değeri nedir,albumin normal değerler,albumin normal değerleri hakkında bilgiler Albumin testi nutrisyonel durum ve kan onkotik basıncı hakkında bilgi verir.Dehidratasyon ve ampisilin kullanımı albumin yüksekliğine neden olur. Albumin düşüklüğüne etken olabilen durumlar ise aşağıda belirtilmiştir: IV(damar içi) beslenme, hızlı, hidrasyon, siroz ve diğer karaciğer...
 4. Progesteron normal değerleri nelerdir ?

  Progesteron normal değerleri nelerdir ?

  Progesteron testi, kandaki progesteron hormon seviyesini ölçer. Progesteron, kadın vücudunu hamileliğe hazırlayan steroid bir hormondur. Hamilelik boyunca da artan progesteron bebek doğana kadar salgılanmaya devam eder. Döllenme gerçekleşmezse progesteron seviyesi düşer ve adet kanaması başlar. Erkeklerde de üretilen ancak kadınlara göre çok daha az miktarda olan progesteron, sperm gelişimini...
 5. Bu değer ne demek

  Bu değer ne demek

  TOTAL HCG (H) 4843,6 IU/L NE DEMEK?

Sayfayı Paylaş