Etiketler:
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Arkadaşlar Oruç Nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Oruç Nedir bana orucun anlamını yazarsanız çok sevinirim. İnsanlar neden oruç tutar ve oruç nedir?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Arkadaşlar Oruç Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. orucu neler bozar ?

orucu neler bozar ?

Adak orucu tutan kadın adet görürse Arka arkaya onbeş gün oruç tutayım diye adak yapan bir hanım, onbeş günü tamamlamazdan önce adet görmüş olursa, yeniden fasılasız oruç tutması gerekir. Bu tuttuğu oruçlar adak yerine geçmez. Araya engel girmiştir. Yeniden tutması gerekir. (1) Adetli Kadının Oruçlu Gibi Durması Caiz mi? Adet halinde olan bir kadının, oruç tutmadığı halde yemeyip içmeyip...
  2. oruç çeşitleri nelerdir?

oruç çeşitleri nelerdir?

oruç çeşitleri nelerdir nafile oruçlar nelerdir oruc zamani 2009 orucun çeşitleri oruç Beş çeşit oruç vardır: 1- Farz Olan Oruçlar: Ramazan ayında oruç tutmak, Ramazanda tutulamayan orucu başka günlerde kaza etmek ve keffaret oruçları da farzdır. 2- Vacip Olan oruçlar: Adak oruçları ile, bozulan nafile oruçları kaza etmek vaciptir. 3- Sünnet Olan Oruçlar: Muharrem ayının dokuzuncu gününü...
  3. Neden Oruç Tutuyoruz

Neden Oruç Tutuyoruz

neden oruç tutuyoruz niye oruc niye oruc tutuyoruz neden oruç tutarız tutariz Biz, herhangi bir menfaat düşüncesi ile değil yalnız Allah’ın emri olduğu için ve onun rızasını kazanmak maksadıyla oruç tutarız. Hz. Ali (Allah ondan razı olsun) diyor ki: “Karşılığında bir menfaat umarak yapılan ibadet, ticaretçinin ibadetidir. Korku sebebiyle yapılan ibadet kölenin ibadetidir. Allah’ın...
  4. niyet etmeden oruç tutulur mu arkadaşlarım

niyet etmeden oruç tutulur mu arkadaşlarım

Niyet etmeden oruç tutulur mu meleklerim ya dün niyet etmeyi unuttum orucum kabul olur mu bununla ilgili bilgi verir misiniz bana
  5. Krem Sürmek Orucu Bozuyor mu arkadaşlarım

Krem Sürmek Orucu Bozuyor mu arkadaşlarım

Selamlar, bir komşumuz oruçlu iken krem bile sürmek istemedi ve orucu bozar dedi. Ben o kadar orucuna bişey olmaz ayşe abla dediğim halde o beni dinlemedi benimde kafamda soru işaretleri oluştu. Acaba kızlar sahiden de krem sürmek orucu bozuyor mu ya ?

Sayfayı Paylaş